Google Pay

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Google je nekaj za Slovenijo pozabil aktivirati.

Aplikacija bi morala biti takšna:

Mehika, ki je tudi dobila v torek Google Wallet se takšna aplikacija normalno odpre.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Na Galaxy Watch 4 se gPay samodejno deaktivira in preneha delovati. Po ročnem aktiviranju se vaja ponovi....
Imajo pa tudi "sosedje" odprto temo o tej težavi

Pa res, včeraj uspešno dodala na uro in danes ni več. Glede ure se kaj dosti ne sekiram, ker imam itak vedno telefon s seboj. Komaj pa čakam, da še n26 dodajo. do 2024 je cajt, da mi ni treba spet obvodov čudnih delati in potem plačevati provizije na bankomatih, ker imam nemški BIN.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.348
3.440
113
Zanimivo, da pa na Nemških bankomatih z N26 in unicredit karticami ni provizij.
Govorim za banke Sparkasse in Volksbank.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Zagotovo imata provizijo NLB in NKBM. In zagotovo je nima Gorenjska banka. Za vse ne vem, ker se sucem okoli teh, ki so tudi najpogostejsi v nasih koncih
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Koj jutri bom spet preverila...

P.s.
Imas nemski BIN?
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.348
3.440
113
Ja z slovenskim BiN om ni nikjer še na Euronetu ne.

Za tujino pa na Avstrijskih in Nemških bankah ni.
 

j4nm4n

Pripravnik
22. jan 2021
49
14
8
Meni pri dodajanju javi spodnje. Čeprav mi transakcija gre skozi, kartice v aplikacijo še ne morem dodati.
Sem pa opazil da to se splošni pogoji posodobili glede na dan, ko je prvič novica prišla ven. Prej je bil datum v pogojih izdajatelja (slika gpay3) iz 2019, zdaj je 2022.

Upam da bo čimprej urejeno
 

Priponke

  • gpay1.jpg
    gpay1.jpg
    59,3 KB · Ogledi: 64
  • gpay2.jpg
    gpay2.jpg
    27,6 KB · Ogledi: 66
  • gpay3.jpg
    gpay3.jpg
    157,6 KB · Ogledi: 64
  • gpay4.jpg
    gpay4.jpg
    145,9 KB · Ogledi: 62

pumaxx

Pripravnik
6. sep 2007
229
2
18
Z`dežele
V Gpay-u imam Vivid kartico sedaj pa sem dodal še Curve. Zanima je kje določim katero na uporabi pri brezstičnem plačilu. Že ima kdo 2 kartici v gpay-u kako se obnaša.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
To kaže, da imaš Curve Pay privzeto aktiviran. Druga zadeva pa da moreš vedeti kje ima tvoj telefon NFC čip. Ponavadi je na vrh telefona, ni pa nujno.

Ko sem začel uporabljati, sem parkrat imel težavo zadeti NFC. Sedaj pa zmeraj v prvem poskusu.
Prav si imel. Aplikacija je "kao" nastavila GPay na privzeto, ampak ko sem šel preveriti v nastavitve je bila še vedno privzeta Curve Pay.
Sem nastavil GPay na privzeto, preveril in lepo deluje.
 

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Pa to jim dopovedujem, že ne vem koliko časa, pa eni še kar tumbajo s tem appom:bonk:

O kakšnem "tumbanju" ti govoriš? Plačilna aplikacija je del Androida že celo večnost, samo pač ni bila omogočena za slovensko tržišče (in so zato ljudje iskali raznorazne obvode, da so jo omogočili). To seveda ne pomeni, da Google aplikacije Google Pay ni posodabljal. Nasprotno, sam sem v preteklosti dobil nič koliko novih verzij prek trgovine Play, saj imam tudi nemški račun, kjer je aplikacija že dolgo normalno dostopna. Btw, tudi Google Maps, Gmail ali You Tube običajno pridejo z Androidom, pa jih kar pogosto posodabljamo prek trgovine Play, kajne? In ne boš verjel, včasih se aplikacije celo preimenujejo (npr. Google Hangout se je preimenoval v Google Meet). Od kar je Google brezstična plačila omogočil tudi na slovenskem tržišču (t.j. od 15.11.), je v trgovini Play na voljo temu namenjena aplikacija. Imenuje se Google Wallet in je pač aplikacija, ki na našem tržišču predstavlja (rebrendano) nadgradnjo aplikacije Google Pay. Google izvaja te rebrandinge ves čas, vendar ne za ves svet enako. Če zdaj iščeš Google Pay v trgovini Play, ti najde Google Wallet in dejansko gre za naslednika aplikacije Google Pay. Sam sem to spremembo doživel že pred časom, mislim da enkrat lani. Koraki, ki jih ti navajaš (Nastavitve->Google->Nastavitve za Googlove aplikacije->Google Pay) pa niso nič drugega kot druga pot do te iste aplikacije.

Zmeda pri uporabnikih pa je verjetno nastala zato, ker brand Google Pay še vedno obstaja. Vključuje celo paleto plačilnih storitev (tako za fizične osebe, kot za podjetja, ter tudi za vse mogoče operacijske sisteme, vključno z iOS). In glej ga zlomka, v nekaterih delih sveta se osebna plačilna aplikacija še vedno imenuje Google Pay (npr. v Indiji, glej https://pay.google.com/intl/en_in/about/). Pri nas ima to vlogo zdaj pač Google Wallet (https://wallet.google/). Je pa res, da je rebranding zaradi tesne integracije z operacijskim sistemom nekoliko problematičen in se bo na nekaterih telefonih verjetno zgodil šele z novo različico Androida.

Torej, če ti je posodabljanje aplikacij odveč, ni nobene potrebe, da posodabljaš aplikacijo Google Pay, ki je del Androida, saj od 15.11. čisto dobro deluje tudi na našem tržišču. Možno le, da boš moral aplikacijo omogočit v seznamu aplikacij (v sistemskih nastavitvah). Ali pa še to ne, če ti storitve Play pravilno delujejo, se bo aplikacija "omogočila sama od sebe" :).
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Google Wallet na voljo! Google le našel kjukico za Slovenijo :) Preko Google Play Services je omogočen Google Wallet za Slovenijo. Tudi Google Pixli imajo omogočeno nastavitev Wallet
Screenshot_20221124-035740.png
1000001730.png
1000001729.png


Po mojem sedaj tudi na urah več ne bi smelo biti težav.

Tudi v nastavitvah telefona za Google ni več Google Pay ampak Google Wallet

Za uporabo Google Wallet ni potrebno imeti nameščeno aplikacijo Wallet preko trgovine Google Play, ker je Google Wallet integriran v Google Play Services in ne v samo aplikacijo.
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme