Google Pay

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Res je, to je generičen mail. Jaz sem recimo dobil tole za Nemčijo in Slovenijo, ker sem pred X leti fejkal da sem v Nemčiji zato da sem lahko ene Play Store kupone uveljavljal :cool:
Jaz imam sedaj itak že vse kartice vezane na Curve pay, kar 8 kartic. Dela tudi sedaj, ko sem dobil kartico s SLO BINOM, brezhibno. Na Gpayu pa itak samo še Vivid Money dela, od tem normalnih, ne cripto kartic.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
Jaz imam sedaj itak že vse kartice vezane na Curve pay, kar 8 kartic. Dela tudi sedaj, ko sem dobil kartico s SLO BINOM, brezhibno. Na Gpayu pa itak samo še Vivid Money dela, od tem normalnih, ne cripto kartic.
Kako pa uporabljaš Curve? Odkleniš telefon in prisloniš k terminalu, al je treba še kej pritiskat po telefonu?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Načeloma dela samo z odklepom in prislonitvijo. Se pa tu in tam najde kdo, ki mu zadeva nagaja.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Kako pa uporabljaš Curve? Odkleniš telefon in prisloniš k terminalu, al je treba še kej pritiskat po telefonu?
Curve pay je že itak nastavljena kot privzeta ap. za plačevanje preko nfc. Seveda, samo telefon odklenem (tisto normalno z vzorcem) in prislonim.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
To vem kako deluja, sem sprobaval od začetka, samo je vedno nekaj bilo narobe. Zato sprašujem, če je sedaj že OK samo odklep in plačilo.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Google Pay/Wallet se je razširil na naslednje države:
  • Azerbaijan
  • Iceland
  • Moldova
  • Qatar
  • Serbia
  • South Africa
Nekaj ptički čivkajo, da bo Google ukinil Firbit Pay, ki je na voljo v Sloveniji. Če ukine, mora izdati alternativo - Google Pay. Mislim, da je to edini način, da pridemo do Google Paya.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
No ni nujno :) Je pa logično, da bodo banke, ki so na Fitbit Payu premigriral na Google Pay.

Če dela na Fitbit uri plačevanje, mora vsaka normalna firma zagotoviti, da bo delalo še naprej. Je pa res da pri Googlu nikoli ne veš.

Je pa nekdo iz Googla potrdil, da Google Wallet prihaja še v več držav.

Še zanimivost: Islandija je v EEA in Google Pay podpira le ena islandska banka. Še niso podprti fintechi. Verjetno pridejo takrat ko bo tudi v Sloveniji na voljo Google Wallet
 
Nazadnje urejeno:

lecko

Pripravnik
11. okt 2016
77
6
8
Se ne ukvarjam kaj dosti z GooglePay - je menda ukinjen in Google Wallet ga naj bi nadomestil. Kolikor berem, Google wallet sploh ni na voljo v SLO. Sedaj pa moj problem. Zanima me nakup karte za dogodek v Londonu. Karte so samo v digitalni obliuki, ko ti jo pošljejo na mail, moraš iti v mail in tam izvesti SAve to GogolePay oz Save to Wallet. Jasno da to mi v SLO ne bo delovalo. A če se premaknem v tujino , npr London, se mi bo ta opcija Save to GoogleWallet tam pokazala, ali tudi ne ? Ali treba wallet prek kakšnwga .apk inštalirat.. Ali morda kako angleško SIM kartico vstavit :). Rad bi se prepričal , da bo to delovalo, preden grem sploh v lov za dragimi kartami. Hvala
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
jaz sem si zadnjič "save to GooglePay" shranil Ryanair karte.
nič posebnega, pač v GooglePay imaš shranjeno tisto QR kodo...
Na šalterju je prebralo kodo enako kot prek njihove aplikacije..

googlepay pa dobiš pri zunanjem ponudniku npr Apkpure
 
  • Všeč mi je
Reactions: lecko

lecko

Pripravnik
11. okt 2016
77
6
8
jaz sem si zadnjič "save to GooglePay" shranil Ryanair karte.
nič posebnega, pač v GooglePay imaš shranjeno tisto QR kodo...
Na šalterju je prebralo kodo enako kot prek njihove aplikacije..

googlepay pa dobiš pri zunanjem ponudniku npr Apkpure
Ja hvala, nazadnje sem usposobil ampak so ble vmes težave.
Če komu pomaga, mal podrobnosti: Če downloadam zadnjo verzijo iz apkpure ,e vpraša ali je tvoja država USA ali indija, ostalo ne. Če downlodam mal starejšo iz julija, se štarta in reče da je v posodabljanju in nič več noče. Pol sem na apkmirroju poskusil še z verzijo iz januarja 2022, 2.141.42.... no in ta se je pa zaštartala in sem lahko karto shranil.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Če downloadam zadnjo verzijo iz apkpure ,e vpraša ali je tvoja država USA ali indija, ostalo ne.
Napačno si prenašaš.

2 aplikaciji sta po novem
- Google Pay, ki je na voljo samo v ZDA in Indiji in ponuja bančni račun
- Google Wallet (ex Google Pay za preostali svet) pa je za dodajanje kartic v ZDA, Indiji in drugod po svetu.

Tako, da sedaj si moraš iz apkpure-ja potegniti aplikacijo Google Wallet.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Pa meni v google storu normalno najde google wallet, tudi namestiti jo gre bp. Dela mi pa s kartico Joompay (ni ibana, topup s kartice dela)
 

Priponke

  • Screenshot_2022-10-06-18-52-30-864_com.android.vending.jpg
    Screenshot_2022-10-06-18-52-30-864_com.android.vending.jpg
    221,6 KB · Ogledi: 88
  • Screenshot_2022-10-06-18-52-35-388_com.android.vending.jpg
    Screenshot_2022-10-06-18-52-35-388_com.android.vending.jpg
    507,9 KB · Ogledi: 73
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Kako bo pa sedaj z Revolutom s slovenskim BIN-om?
 

Podobne teme