Google Pay

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Deluje testno tudi drugje. To je bilo dobro leto nazaj:
1647429085742.png


Je pa v Google Play Store pod par ocenami napisano tole:
1647429304045.png

Bo potrebno preizkusiti.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Problem pri plačevanju s Flik-om nastane tam, kjer imajo banke Flik integriran v svoje aplikacije. Pri teh bankah ne moreš uporabljati stock Flik aplikacije.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Sparkasse še vedno nima možnosti plačevanja z mobitelom, pa čeprav ima njihov app Flik podporo.
Se je Flik že kaj premaknil od beta testiranja plačevanja z mobitelom v zgolj peščici trgovin ali pa so raje kar obupali?
Jaz nekako ne vidim, da bi Flik zaživel kot način plačevanja. Je pa zelo popularen za mikrotransakcije med ljudmi (recimo skupno plačilo malice ipd.).
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ja ambicijo imajo ali pa vsaj so imeli, da bi se zadeva uporabljala tudi v trgovini.

Problem pri plačevanju s Flik-om nastane tam, kjer imajo banke Flik integriran v svoje aplikacije. Pri teh bankah ne moreš uporabljati stock Flik aplikacije.
Čemu je to problem? Tako kot je sedaj v določene bančne appe integriran Flik za pošiljanje denarja med uporabniki, tako je lahko integrirano tudi Flik plačevanje s kartico v trgovini.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
To je uradni odgovor od Flik-a: "Plačevanje na POS terminalih s Flik aplikacijo je možno že kar nekaj časa. Na katerih POS terminali lahko plačate s Flikom je odvisno od banke lastnice POS terminala. Načeloma je možno plačevati na vseh POS terminalih NLB in SKB banke s čemer so pokriti vsi večji trgovci (ne pa recimo Hofer ali Lidl)."
Torej zelo omejena uporaba.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
To je uradni odgovor od Flik-a: "Plačevanje na POS terminalih s Flik aplikacijo je možno že kar nekaj časa. Na katerih POS terminali lahko plačate s Flikom je odvisno od banke lastnice POS terminala. Načeloma je možno plačevati na vseh POS terminalih NLB in SKB banke s čemer so pokriti vsi večji trgovci (ne pa recimo Hofer ali Lidl)."
Torej zelo omejena uporaba.
Hm, takole po POS terminalih hodit in sprobavat, ali deluje ali ne?
Bomo videli, kako se kaj razvije tale flik. )
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Epilog moje težave;
Zgleda, da je z GPay pravljico konec v Slo?
Ne morem nikjer več plačat s telefonom.
Najprej se mi je parkrat zgodilo v Lidlu. Sedaj pa nikjer več ne dela. Ista fizična kartica pa dela.
Ali je kakšna druga fora?
Epilog moje težave;
v gpay sem dodal virtualno kartico in normalno plačal.
Kaj je razlika, prejšnja kartica čez cca en mesec poteče. Nova je na poti. Odkar imam to obvestilo v revolutu mi gpay ni več delal.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Tudi meni zadnjič v Hoferju ni delovalo, je pisalo da je declined, potem sem pa plačal s fizično curve in je šlo skozi. Isto imam pa na poti novo.
 

Tinko78

Zelenc'
4. maj 2021
6
0
1
Pozdravljeni,
v zadnjih 10 dneh se soočam s situacijo, da mi aplikacija Google pay kar izgine iz ekrana. Takrat jo ne najdem tudi med aplikacijami. Instaliral sem tako zadnjo kot starejše verzije in vedno ista zgodba. Aplikacija kar izgine iz ekrana. Ko aplikacija izgine in ko potem kliknem na namestitveno datoteko, me vpraša, če želim aplikacijo posodobiti. Predvidevam, da mora biti aplikacija nekje nameščena kljub temu, da izgine iz ekrana. Uporabljam Samsung s21 5g. Se je mogoče kdo soočil s podobno težavo? Imam kdo kakšno idejo, kako odpraviti to težavo? Hvala lepa.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
nič se ne sekiraj, kar uporabljaj dalje. Pri sebi (S9+) sem opazil, da je celo onemogočena, pa Gpay vseeno dela...
 

Tinko78

Zelenc'
4. maj 2021
6
0
1
nič se ne sekiraj, kar uporabljaj dalje. Pri sebi (S9+) sem opazil, da je celo onemogočena, pa Gpay vseeno dela...
To ni težava, ker aplikacija dela brez problema. Malo je smotano, ker jo je potrebno znova in znova inštalirat. In zakaj ravno sedaj izginja, prej pa eno leto nič.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nastavitve telefona, poišči in pikni na Google, na koncu seznama imaš Nastavitve za Googlove aplikacije in tam bi se moral znajti tudi Google Pay. To sem napisal približno, ker na novem telefonu Google Paya nisem več instaliral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Tinko78

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
To ni težava, ker aplikacija dela brez problema. Malo je smotano, ker jo je potrebno znova in znova inštalirat. In zakaj ravno sedaj izginja, prej pa eno leto nič.
Google Pay od Androida 12 kot aplikacija ne obstaja več. Google Pay je integriran v Googlov račun, kjer pod plačila in naročnine najdeš svoje podatke o plačilnih sredstvih.
Ni potrebe po nobeni instalaciji. V NFC nastavitvah moraš imet označeno iz kje naj ti pobira in potem enostavno tam kjer želiš plačati vklopiš NFC.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Tudi meni so s tem dali neko upanje, ampak dvomim da bo kaj iz tega. Gre samo za spremembe pri pogojih uporabe. Enaki mail so dobile tudi druge države.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Tudi meni so s tem dali neko upanje, ampak dvomim da bo kaj iz tega. Gre samo za spremembe pri pogojih uporabe. Enaki mail so dobile tudi druge države.
Res je, to je generičen mail. Jaz sem recimo dobil tole za Nemčijo in Slovenijo, ker sem pred X leti fejkal da sem v Nemčiji zato da sem lahko ene Play Store kupone uveljavljal :cool:
 

Podobne teme