Google Pay

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Mislim da ni varno. Enkrat sem nekaj plačeval preko računalnika in mi je kar ponudilo Gpay. Brez da bi rabil vpisovat karkoli.

Skratka, računalnik, na katerem imaš vpisan gmail nikakor ne sme priti v roke nepridipravu. :)
Gpay na računalniku je nekaj drugega, kot Gpay na telefonu. Pa tudi s tistim na računalniku ne moreš plačevati, če nimaš vezanega na kartico. Pa tudi potem moraš vpisati geslo, ki ne more biti 1234 ali kaj podobnega.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Gpay na računalniku je nekaj drugega, kot Gpay na telefonu. Pa tudi s tistim na računalniku ne moreš plačevati, če nimaš vezanega na kartico. Pa tudi potem moraš vpisati geslo, ki ne more biti 1234 ali kaj podobnega.
Ko sem plačal na Mimovrste mi je avtomatsko ponudilo Gpay. :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če bi sprejel, ne bi mogel plačati, če nimaš gor vezane kartice. Pa tudi, če jo imaš, moraš vpisati vsaj še CVV in geslo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
S tem redno plačujem. :) In vedno moram plačila potrditi s CVV in geslom, zadnje čase tudi s telefonom preko NLB Pay
 

RAST

Pripravnik
5. avg 2013
116
7
18
Velenje
Pozdravljeni ! Ali mi lahko nekdo od vas bolj izkušenih malo razloži vaše izkušnje ob uporabi Curve, posebej okrog limita porabe! Sem namreč nov uporabnik, šele drugi mesec, dodani kartici sta NKB in Revolut. V oktobru sem imel prometa okoli 300 EUR, v novembru pa do danes 200 EUR. Dnevno nisem nikoli porabil več kot 120 EUR.
Danes sem hotel nekaj plačati in pride do zavrnitve, prekoračen limit. V pogojih Curve najdem nekaj okoli limitov, še posebej za nove uporabnike, nič pa ne piše konkretno koliko so takšni limiti, kako hitro jih prilagajajo....In sedaj ne vem, kdaj bo limit sproščen, ali je mesečni ali dnevni in tako naj kar naprej živim v strahu zavrnitve...?!
kakšne so vaše izkušnje, kakšni so ti limiti...preden napišem vprašanje na Curve bi prosil za mnenje in izkušnje...!
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pod account -> card limits bi moral videt limite na Curve strani, seveda je po potem odvisno še od underlying kartic, na ketere imaš vezan Curve.

Če imaš probleme z limitom na Curve strani, piši supportu in lahko dvignejo. Pri meni je daily limit 2400€, sem imel pa že od nekdaj nekaj takšnega samo v GBP, ker so bile na začetku UK kartice. Letni limit so mi pa preko supporta dvignili, ko sem ga prvič prekoračil. Sedaj je nekih 1920000€
 

RAST

Pripravnik
5. avg 2013
116
7
18
Velenje
Hvala za odgovor, sem pogledal tja kot si napisal, tam so našteti limiti po državah , Slovenije ni med njimi. V nadaljevanju pa čebulijo o varnosti pri novih uporabnikih, vendar nič konkretnega tako da sploh ne vem v katerih okvirih se naj gibljem. NKB banka tudi ni čisto leva kot underlying. Sam ne rabim 2000EUR in več, ampak do kakšnih 500 mesečno bi me pa že lahko spustili. Bom pisal na suport....!
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Pod Acount - Card Limits v aplikaciji so tvoji limiti in ne limiti po državah.


Sicer pa to so spet neko bedarijo sprejeli. Če prav razumem bom lahko naredil eno transakcijo nekaj čez 100 EUR contactless, naslednja pa bo zavrnjena, ker bi moral vstaviti kartico v čitalec in vpisati PIN tam. In ker imam večino transakcij nad 100 EUR bom sedaj imel vsako drugo contactless transakcijo zavrnjeno ali kaj?

 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja načeloma bi morali biti konkretno tvoji limiti napisani z grafi (porabljeno x/y za vsako kategorijo). Se je pa tudi meni zgodilo recimo ko so mi ravno zamenjali pretekko UK za novo SI kartico in so se limiti spremili iz GBP v EUR - a sem imel še aktivni obe, da mi je ta screen izginil in sem dobil generično tabelo iz sajta. Predvidevam, da zaradi različni limitov pri prehodu iz stare na novo, sem pa ravno takrat nabasal letni limit. Možno, da tudi v kateri drugih primerih tega screena ne prikažejo. Potem ko je support uredil sem spet videl tudi screen z mojimi limiti, tokrat v EUR namesto GBP.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sicer pa to so spet neko bedarijo sprejeli. Če prav razumem bom lahko naredil eno transakcijo nekaj čez 100 EUR contactless, naslednja pa bo zavrnjena, ker bi moral vstaviti kartico v čitalec in vpisati PIN tam. In ker imam večino transakcij nad 100 EUR bom sedaj imel vsako drugo contactless transakcijo zavrnjeno ali kaj?

Še dobro da so vsa plačila z Garmin in Apple Pay preapproved na napravi, se ne spomnin, kdaj sem nazadnje uporabil fizično kartico.
 

RAST

Pripravnik
5. avg 2013
116
7
18
Velenje
Ne vem kako je pri vas, pri meni v appu v accountu klik na opcijo Limiti da pregled tekstov po temah kao pomoči, pod podopcijo Limiti mi vrže države brez Slo in niti slučajno ne mojih limitov. Sem pa pisal na suport...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Menu lepo pokaze limite, ampak zdaj smo ze offtopic, ker gre za Curve ne Gpay.
Screenshot_2021-11-10-21-24-52-671_com.imaginecurve.curve.prd.jpg
 

RAST

Pripravnik
5. avg 2013
116
7
18
Velenje
Saj vem da je malo mimo teme ampak ko sem že začel bom tudi končal. Kot nov uporabnik nisem imel vidnih limitov za Curve, plačila blokirana. Pisal sem na suport v sredo zvečer in presenetljivo hitro dobil malo prej odgovor da se pač moram še dodatno indentificirati preko njihovega linka, slikal osebno in naredil selfi on line (ob prvi registraciji mi tega ni bilo treba), sedaj čakam na odobritev limita...
 

Podobne teme