gibanje cen stanovanj v prihodnosti

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.307
113
Včasih namenoma malce provociram in pretiravam pri takih temah, ampak po drugi strani tudi tisti, ki obljbljajo tako rešitev stanovanjskega problema.
Teh 8 m2 dvomim da kdo preverja, glede na to, da je po 100 ljudi v eni hiši.
Neprofitna stanovanja so 4 ever, maximalna najmina je veliko pod tržno, poglej enkrat kakšni avti so parkirani tam na viču. Enkrat je bil prispevek, da stanovalci že dolgo niso več socialni problem, pa so še vedno v teh stanovanjih. Gmotno stanje se s časom spremeni, stanovanje ti pa še vedno pripada. Jaz osebno bi vsako leto naredil nov razpis, če nebi več ustrezal kreterijem bi moral ven.
Enkrat čez teden se sprehodi čez Alejo, BTC, ali bognedaj čez Kranj, dvomim da vse te face delajo nočne šihte, čez dan pa špancirajo.
Se z vsem strinjam, zato sem tudi proti taki politiki ker se jo vedno na koncu izkorisca.

se pa zelo preverja teh 8m2 - vem ker mam znanca ki ureja prujave za delavce in pravi da majo kr probleme
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Se z vsem strinjam, zato sem tudi proti taki politiki ker se jo vedno na koncu izkorisca.

se pa zelo preverja teh 8m2 - vem ker mam znanca ki ureja prujave za delavce in pravi da majo kr probleme

Zadnji čas. Da bi še malo preverjali kako se dela, pa bi bilo še bolje... Sem tudi sam pisal kako to zgleda, ko ti bivši bratje iz Kosova v bajti odprejo pekarno brez vseh papirjev, nobena inšpekcija pa se bliz ne upa... No pridejo, potem, ko že en let ni več pekarne :D
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Zadnji čas. Da bi še malo preverjali kako se dela, pa bi bilo še bolje... Sem tudi sam pisal kako to zgleda, ko ti bivši bratje iz Kosova v bajti odprejo pekarno brez vseh papirjev, nobena inšpekcija pa se bliz ne upa... No pridejo, potem, ko že en let ni več pekarne :D

Slučajno imam skozi okno pogled na pekarno.
Šefe je notri skoraj 24/7, odpre ob 6:00, zapre ob 22:00, pon - ned, zaposleno ima samo eno pomagačico čez teden dopoldan. Tudi meni ni jasno, kako njemu štimajo delavne ure.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Slučajno imam skozi okno pogled na pekarno.
Šefe je notri skoraj 24/7, odpre ob 6:00, zapre ob 22:00, pon - ned, zaposleno ima samo eno pomagačico čez teden dopoldan. Tudi meni ni jasno, kako njemu štimajo delavne ure.
Saj mu ne. Ampak se noben ne upa preverjat. Enako za odpadno olje, enako za požarno varnost in enako sploh, ali ima dovoljenja, da je tam sploh lahko pekarna...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.307
113
Zato ker taki potem pristanejo v medijih kot najvecji revezi katere je banka ogoljufala, ker so starsi z dobro penzijo sli prehitro na britof.
Na mojo kvaliteto zivljenja pa ne vpliva..
Ne vem no….meni je res vseeno kdo vse nekomu pomaga prit do nepremicnine. Ocitno se folk trudi in mu starsi pomagajo. Ne zdej drugih grdo gledat ker ti ni imel te opcije
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.307
113
Slučajno imam skozi okno pogled na pekarno.
Šefe je notri skoraj 24/7, odpre ob 6:00, zapre ob 22:00, pon - ned, zaposleno ima samo eno pomagačico čez teden dopoldan. Tudi meni ni jasno, kako njemu štimajo delavne ure.
Torej clovek dela tebe pa to moti? A ti mislis da ma s.p. omejeno kok lahko dela?

mene obicajno ni doma 7-23. A bi me mogla kaka inspekcija preganjat?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Ne vem no….meni je res vseeno kdo vse nekomu pomaga prit do nepremicnine. Ocitno se folk trudi in mu starsi pomagajo. Ne zdej drugih grdo gledat ker ti ni imel te opcije
Nimam nic proti, ce starši skesirajo nepremicnino.
Sicer ne vem kaksni so starostni limiti za kredite, ampak jaz dam kapo dol vsem ki vzamejo 20 ali 30 letni kredit.
Je pa res da se je meni lajf pred 20 leti (pri 25 ko si najbolj korajzen za kaksne kredite) na glavo postavil.
Na srečo takrat brez kreditov.
Bi pa tenko piskal ce bi bile drugacne okoliščine.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Zdaj če prav razumem, je problem, da ta brezdelni Albanec (domnevam) preveč dela?!

Ajde, se strinjam - si najbrž neka pravila in regulative za pekarno in jih mora spoštovati, v prvi vrsti zaradi strank in drugih. Ampak da pa preveč dela... To pa bi komot spustili s spiska "kaj me moti".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in tony

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Zdaj če prav razumem, je problem, da ta brezdelni Albanec (domnevam) preveč dela?!

Ajde, se strinjam - si najbrž neka pravila in regulative za pekarno in jih mora spoštovati, v prvi vrsti zaradi strank in drugih. Ampak da pa preveč dela... To pa bi komot spustili s spiska "kaj me moti".
Ko ga boš imela v bajti boš razumela :)

Tudi jaz prej nisem ;)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.307
113
večinoma so d.o.o. Za njih pa kolikor vem velja pravilnik o delovnem času.
večinoma so d.o.o. Za njih pa kolikor vem velja pravilnik o delovnem času.
pa ce je kaka opcija se pravilnik nalimaj. Jaz prvic slisim za pravilnik ki bo dolocal kok lahko nekdo v svoji firmi dela.

ce govoris o obratovalnem casu lokala pa pravila enako zadevajo tako s.p. Kot d.o.o. (In ostale pravno organizacijske oblike poslovnih subjektov). Sam tam not pise kdaj lahko lokal posluje ne delavci v samem lokalu
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Ku*rba ste dosadni s temi šiptari. Drugače pa ne kupim te štorije da se teh albanskih "pekov" vsi bojijo in da nobena inšpekcija ne upa blizu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Pa lej, bil je zaposlen, reševal je upravnik, tako nam je bilo rečeno. Ampak konec koncev nima veze. Ker neglede kaj se tukaj piše, sem na lastne oči videl, kako pri nas delujejo inšpekcije.

Pa tut smo čisto izven teme...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.307
113
Pa lej, bil je zaposlen, reševal je upravnik, tako nam je bilo rečeno. Ampak konec koncev nima veze. Ker neglede kaj se tukaj piše, sem na lastne oči videl, kako pri nas delujejo inšpekcije.

Pa tut smo čisto izven teme...
Zadnja na to podtemo - en teden nazaj je najvecji prodajalec burekov v LJ imel racijo FURSa v soboto ob 2 zjutraj in to hkrati v prodajalnah in v obratu za pripravo hrane (kjer se bureki proizvajajo preden gredo v lokal na peko). Ker so bila ena vrata zaklenjena so cakali dve uri da je prisel lastnik odpret (da so lahko prekontrolirali) sicer bi zapecatili objekt. Iskali so delavce na crno, preverili pogodbe in davcne blagajne. Pa ne samo da je tip albanec, tudi z zokijem ima v redu odnos. Pa so ga stresli tok da je en teden samo o tem govoril.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Zadnja na to podtemo - en teden nazaj je najvecji prodajalec burekov v LJ imel racijo FURSa v soboto ob 2 zjutraj in to hkrati v prodajalnah in v obratu za pripravo hrane (kjer se bureki proizvajajo preden gredo v lokal na peko). Ker so bila ena vrata zaklenjena so cakali dve uri da je prisel lastnik odpret (da so lahko prekontrolirali) sicer bi zapecatili objekt. Iskali so delavce na crno, preverili pogodbe in davcne blagajne. Pa ne samo da je tip albanec, tudi z zokijem ima v redu odnos. Pa so ga stresli tok da je en teden samo o tem govoril.

Verjamem, je le tukaj 30+ let. Če bi mutil, ga nebi bilo več.
Lahko ti pa povem, da je še danes, eno leto ko nam jih je ratalo spravit ven, vsak mesec kaka plava kuverta, ker pač njih ni več v SLO. Pač instant pekarne, ki jih je kot dreka, delaš dokler gre, potem pa "ajde čao".
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
To se da vse lepo z obdavčitvami uredit in na tak način vzpodbudit te malo jače investitorje da investicije v nepremičnine pretopijo drugam.