GEN-I

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Po pravici povedano me malo skrbi, kaj bo v prihodnosti, Golob (edini, ki je vsaj dajal vtis, da mu je mar za malega človeka) je odletel, cena elektrike na borzah so poletele v nebo, tudi 300€ za MWh, se bojim da bo na hitro zelo malo konkurence ponudnikov na slo trgu, no ponudba bo, ampak pač slaba, kot sedaj Petrol in Energija Plus...
Hehe, malo si preberi nazaj moje poste o tem, kako se trudi, da ne zvišuje cen. Lapat zna na polno, to ni kaj. Dejansko je pa konkretno zvišal cene, saj akcijskih ponudb ni več, ki so prej bile vsako leto.
Vse je samo posel.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
286
130
43
Njegovo lapanje ima podlago in ta podlaga zame osebno pomeni par jurjev več v žepu.... GEN I je bil dejansko prvi, ki je konkretno prevetril trg dobrih 10 let nazaj in ponudil nižje cene od ostalih. Ostali so spali, deep sleep! KAj, kako, zakaj me ne zanima, v spominu ostanejo zgolj € v žepu.Spomnim se, ko so mi častili 310€ prvega računa, pa ene 40 mesecev -50% na ceno elektrike. Drugi ne pridejo niti blizu žal, skozi 10 let so se izkazali kot daleč najbolj ugoden ponudnik in to dokazujejo še sedaj. Trenutno ni na trgu nič, kar bi bilo bolj ugodno od njihove akcije sonce za TČ. Čeprav akcija ni ne vem kaj, ampak ko ostali dražijo po 30%, je tudi ta akcija ok.

Akcije? Si kot dosti ljudi ki kupuje akcije, ne vidi pa končne cene, tisto je pomembno.... Kaj ti pomaga akcija, ko pa je ta časovno omejena, z vezavo, pri ponudniku, ki lahko "čez noč" crkne. Sad, si kaj spremljal razmere na trgu elektrike, poslušal poročila? News flash elektrika je šla enmičken gor, ti pa tle trobiš akcije akcije! :) Če je končna cena najbolj ugodna od vseh, a res rabiš še akcijo, da boš zadovoljen?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
No vidiš, namesto da bi prebral in potem kaj pametnega napisal, sedaj nakladaš.
Jaz sem bil ena od prvih strank Gen-Ija in bil pri njih do pred dvema mesecema. Tako da ne rabiš meni to razlagat.
Ti si pač en od tistih, ki imaš neomejen rok trajanja akcije in napiši, da ti je najugodnejši in to je to. Žal nas večina ni takih. Ne pa pisat, kako jim je mar za odjemalce. Loool. Ker jim ni, pa še direkt v mikrofon je lepo lagal (tehnično gledano sicer ne, ampak on ni neumen in je točno vedel, kaj dela).
Kako jim je mar za odjemalce in ne dražijo, pa izvoli tukaj:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in McGiver

first1

Fizikalc
19. mar 2018
286
130
43
Pa amm si si ti tale članek prebral? Tko... o tem kdo je špekuliral? Še 1x preberi...

Akcija "sonce za TČ" je na pocenielektrika strani aktivna akcija, tako da je to za "vse", ne samo za nas izbrance. No moraš imeti kako klimo ali drufo TČ pa si zraven...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Nima veze kdo je špekuliral. Golob je sam rekel, da so dali tako ponudbo kot ostali. No, malenkost cenejšo. Ob tem, da se je 3 tedne nazaj na ves glas hvalil, da imajo oh in sploh pošlihtano analitiko in pogodbe in zato ne bodo dvigovali cen odjemalcem do srede naslednjega leta. Fizičnim odjemalcem. Sedaj ga pa še malo v boga spreminjaj.
Pač, vse je biznis. Je vedel, da konkurenca ne more dati boljše cene in je šel malenkost dol. 7 MIO je 7 MIO.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
286
130
43
Aha se pravi je bil na razpisu najugodnejši, celo 2x . Ampak to ni dovolj za status boga, po tvoje. Ker je bil premalo cenejši od ostalih. No jst ti zatrjujem, da je zame najcenejši že 10 let. In nisem tako fejst v manjšini, kar dosti jih je zadovoljnih z GEN I. Kaj špekulirajo ZD, me pa zares ne interesira, vem pa ko jaz kaj špekuliram in se ne izzide sem zato sam kriv, nihče drug...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Še enkrat. Krivi so sami, ampak hočem ti povedat, da Golobu dol visi zate.
Bom pa nehal, ker očitno nisi ravno konsistenten.
Meni se za nekaj 10€ ni dalo prestavljati, sem ostal na GEN I, ker je dejansko dokazano bil najugodnejši ponudnik zadnjih 10 let, pa tudi zdaj se trudi, da ne zvišuje cen, za razliko od tehle slamuhov ala Petrol in Elektro Maribor, ki izkoristijo prvo priliko za povišanje cen.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
286
130
43
Eno je menjava za par 10€, drugo pa profit par tisoč € skozi 10 let. In Gen I zaenkrat še ni podražal (no bom dodal, da bo jasno ... nam, plebejcem ni podražal, kaj se dogaja z raznimi ZD, mi pa res dol visi ). Gen I je tudi trenutno najbolj ugoden (spet, za fizične osebe s TČ), kot je tudi bil zadnjih 10 let. Bodi dovolj tudi z moje strani..
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nehaj bluzit:
- gen-i akcija Sonce za toplotne črpalke VT = 0,06149, MT = 0,03399 brez DDV
- Energija + akcija novi na E+ garantirana cena 12 mesecev VT = 0,05474, MT = 0,03179 brez DDV

Če bi se pa zadeve čez eno leto postavile v prid GEN-i pa grem spet nazaj tja kjer sem bil zadnjih 10+ let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15 in Hanzi

first1

Fizikalc
19. mar 2018
286
130
43
Bluziš edino ti, akcija novi na E+ je šla papa, zdej je aktualna akcija +30% podražitve E+ , niso rabili dolgo za pokazat pravi obraz... Medtem ko GEN I akcija sonce za TČ je še vedno aktualna... Pa če rad izpostavljaš stare akcije na katere več ni mogoče iti, ti eno iz 2010 prilepim, tistemu se reče akcija...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Podražitev energije je izjema! Nič ni kazalo, da se bo podražilo in to za toliko? NIČ!!
In eno o poznavanju trga s strani Goloba je nakladanje. Stvar se je pač obrnila v njegovo/njihovo korist. Sreča!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
niso rabili dolgo za pokazat pravi obraz...
Še enkrat: vsi so isti in mi vemo, da Energija + skrbi zase in za dobiček. Dobili so uporabnike in računajo, da jih bo nekaj pozabilo po poteku akcije preklopit drugam. To je nam vse kristlano jasno. Za razliko od tebe, ki GEN-I kuješ v nebo (in še hladnokrvnega lažnivca Goloba zraven) kot podjetje, ki skrbi za uporabnike. Ja itak. Loool.
Nihče (no vsaj jaz) ti pa ne kontrira, da je zate dolgoročno lahko najugodnejši.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Pa dobro no, v čem se zdaj preklate... Da geni z golobom na čelu ni samaritanc. Ja, mende... Dejstvo pa je tudi da je geni po njegovi pameti oziroma je znal vsaj dobre okoli sebe dobit vedno korak pred ostalimi. Na način, ko imajo vsi skupaj nekaj od tega, vključno z nami, potrošniki, ne samo, da se jemlje. Bi zdele že en čas plačevali bistveno dražji elektriko, če ne bi takrat bilo une akcije z zvezo potrošnikov Slovenije in od takrat dalje vse na to vizo. Potem so začeli prvi propagirati SE in zdaj se prvi gredo neke najeme za one brez streh. Pa nikdar ni bila neka natega, da bi koncnega potrošnika nasamarili. Vedno je imel tudi ta kaj od tega. Vsi ostali samo položnice pišejo. Ko zagusti, pa jebi se (Telekom in epeu) In zdaj se mi tukaj žogamo, da bi bilo to načeloma ok, če ne bi pri tem tudi geni nekaj zaslužil. Ker čim zasluži, potem je pokvarjeno. Dejte no mir...

P.s.
Akcija TC ali kako točno ji je ime, se podaljšuje samodejno.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Nihče nima nič proti, da Gen-I zasluži, bom pa povedal svoje mnenje, ko nekdo Goloba za svetega zaščitnika odjemalcev postavi.
 
  • Žalosti me
Reactions: Janez_Krajnski

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
Od 1. 1. 2022 za gospodinjske in male poslovne odjemalce veljajo višje cene omrežnine za energijo in obračunsko moč, ki so predpisane s strani Agencije za energijo.

Spremenjene cene omrežnine za energijo so sledeče:

  • VT: 0,04182 EUR/kWh oz. 0,05102 EUR/kWh z DDV
  • MT: 0,03215 EUR/kWh oz. 0,03922 EUR/kWh z DDV
  • ET: 0,03858 EUR/kWh oz. 0,04707 EUR/kWh z DDV
Spremenjena cena omrežnine za obračunsko moč je 0,77417 EUR/kWh oz. 0,94449 EUR/kWh z DDV.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Od 1. 1. 2022 za gospodinjske in male poslovne odjemalce veljajo višje cene omrežnine za energijo in obračunsko moč, ki so predpisane s strani Agencije za energijo.

Spremenjene cene omrežnine za energijo so sledeče:

  • VT: 0,04182 EUR/kWh oz. 0,05102 EUR/kWh z DDV
  • MT: 0,03215 EUR/kWh oz. 0,03922 EUR/kWh z DDV
  • ET: 0,03858 EUR/kWh oz. 0,04707 EUR/kWh z DDV
Spremenjena cena omrežnine za obračunsko moč je 0,77417 EUR/kWh oz. 0,94449 EUR/kWh z DDV.
Obračunska moč je v KW ne v KWh
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Od 1. 1. 2022 za gospodinjske in male poslovne odjemalce veljajo višje cene omrežnine za energijo in obračunsko moč, ki so predpisane s strani Agencije za energijo.

Spremenjene cene omrežnine za energijo so sledeče:

  • VT: 0,04182 EUR/kWh oz. 0,05102 EUR/kWh z DDV
  • MT: 0,03215 EUR/kWh oz. 0,03922 EUR/kWh z DDV
  • ET: 0,03858 EUR/kWh oz. 0,04707 EUR/kWh z DDV
Spremenjena cena omrežnine za obračunsko moč je 0,77417 EUR/kWh oz. 0,94449 EUR/kWh z DDV.
Lepo so povišali okoli 30% (se mi ne da točno računat).
Glede na to, da je to v pristojnosti države - JJ dela!
 
  • Všeč mi je
Reactions: semnov