GEN-I

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.143
1.428
113
Pa ne v drobnem tisku piše, da to velja za 10% porabe, 90% ostane po stari tarifi?

O podražitvah ostalih ponudnikov se že kaj ve?

Vsi bodo podražili na skoraj enake cene. Konkurenca pa to.
 
  • Haha
Reactions: trance0

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Jaz imam malo upanja, da bodo sedaj nabili na te cene, ker je samo 10% zato, da pač iztržijo čimveč. In jih potem znižali.
Čeprav verjetno upam brez veze.
Me pa zanima, kako bodo ljudje pogledali, ko bo konec omejitve cen, če se cene ne bodo spremenile. S spremembo omrežnine bo hitro šla položnica iz recimo 50 EUR na 100+ EUR.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.143
1.428
113
Jaz imam malo upanja, da bodo sedaj nabili na te cene, ker je samo 10% zato, da pač iztržijo čimveč. In jih potem znižali.
Čeprav verjetno upam brez veze.
Me pa zanima, kako bodo ljudje pogledali, ko bo konec omejitve cen, če se cene ne bodo spremenile. S spremembo omrežnine bo hitro šla položnica iz recimo 50 EUR na 100+ EUR.

Ne smemo pozabiti na tožbe proti državi za razliko do rednih cenikov.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Kako to če pa vseskozi trdite da toplotna črpalka porabi zelo zelo malo elektrike ?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Saj to je tisto - ne desnim levim, ne levim levim ni jasno, da se “pomoč” državljnom ne rešuje z državnim vmešavanjem v poslovanje podjetji, ampak z olajšavami prebivalcem. Seveda je treba razliko dobiti nekje not - pa magari z davki.
“Naši” prijemi pa se bodo končali s tožbami proti državi in bo država morala plačati podjetjem - in da bo ta strošek pokrili bo pač davke za rajo dvignila - in bomo najmanj 2 x jebeni …
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Hanzi

Oakey

Majstr
3. feb 2016
846
502
93
Je pa tudi kakšna EU država, kjer se ni menjalo vladarja pa je energetska situacija ista. Če že samo skozi parlament gledaš na situacijo.

No jst se dobro spomnim ukrepa prejšnje vlade glede cen naftnih derivatov, ko so jih zamrznili brez težav in to na nivoju, ki je bil dejansko dober za ljudi. Tole kar je pa ta vlada naredila je bila leva roka-desni žep. Skratka metanje peska v oči in zdaj na koncu je tole zloraba brez lubrikanta. Ma ne zloraba, to je bolj podobno posilstvu.

Skratka, pod prejšnjim zlobnim vladarjem smo imeli en kup ugodnosti, bone, zamrznjene cene, stvari so bile pod kontrolo, nihče se ni oziral na sosednje države. Edini ki so neprestano jokcali pa so sedanji plesalci. Danes je šlo vse v tri pisane marjetice, še najbolj pa na Golobovem področju kar se vidi v tej temi. Kako nepričakovano.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.415
113
Pomurje
No jst se dobro spomnim ukrepa prejšnje vlade glede cen naftnih derivatov, ko so jih zamrznili brez težav in to na nivoju, ki je bil dejansko dober za ljudi. Tole kar je pa ta vlada naredila je bila leva roka-desni žep. Skratka metanje peska v oči in zdaj na koncu je tole zloraba brez lubrikanta. Ma ne zloraba, to je bolj podobno posilstvu.

Skratka, pod prejšnjim zlobnim vladarjem smo imeli en kup ugodnosti, bone, zamrznjene cene, stvari so bile pod kontrolo, nihče se ni oziral na sosednje države. Edini ki so neprestano jokcali pa so sedanji plesalci. Danes je šlo vse v tri pisane marjetice, še najbolj pa na Golobovem področju kar se vidi v tej temi. Kako nepričakovano.
Ti si auf ali sanjaš?
Prejšni vladar je razdelil vse možne lizike in še več, zdaj pa se izstavlja račun, samo njega ni, ker ga je prva opica iz živalskega cesarstva nabrisala na volitvah.