GEN-I

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
487
25
28
Slovenija
Jabe, moje življenjsko poslanstvo je, da se norčujem iz idiotizmov, kar obnovljivi viri energije vsekakor so. Zato se bom povsod in vedno norčeval tudi iz neprimernih izrazov na tem področju. :fredi: :evil: Proizvodnjo elektrike iz sončnic bi bilo tako in tako treba prepovedati, ne pa jo subvencionirati, ker so sončnice uporabne zgolj za napajanje odročnih območij, ki nimajo dostopa do omrežnega napajanja, ne pa za distribuirano proizvodnjo elektrike!
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Samo Izoliranc

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
487
25
28
Slovenija
Jaz bi še dodal podvprašanje k Jabe :

Kakšen net metering bi bil za popolne odjemalce še sprejemljiv, da bi nas "samooskrbneže" začeli tolerirat?
Sedaj imamo letni, a bi sprejeli mesečnega, tedenskega, dnevnega, mogoče urnega?

Pa pazite kaj napišete, ker se vam lahko vrne kot bumerang!
Nikakršen, ker je nesmiseln in škodljiv! Pretirano razpršena proizvodnja elektrike je draga in neučinkovita!
 

LostID

Fizikalc
3. okt 2022
150
71
28
Primer cen: »Sonce za toplotne črpalke«

Pred 1.8.2022:


geni-do1.8.2022.png



Od 1.8.2022 do 31.12.2022 in od 1.1.2023 naprej:


geni-po1.8.2022.png
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Zakaj bi mene, ki imam SE, zanimalo, kaj si misli nekdo, ki je nima? :D
naj jo naredi, če želi. WTF
Takole mišlenje se lahko uporabi za karkoli.

V veliko primerih boš ti na tisti strani, kjer ti ne bo odgovarjalo.


In kar se tega primera tiče - subvencije so faljena politika.
 

B81

22. jul 2007
36.315
10.141
113
Ok, če gledamo tako... ker SE nekomu niso všeč ali je ne more zgradit, to ni moja težava. Vsi plačujemo, da kmetje dobijo velike subvencije, vsi nosimo drage telefone, za katere dele menda sestavljajo otroci "tam nekje".... jebi ga.

Za subvencije pa ja...za SE bi jih lahko ukinili, za nove peči zrak voda, voda voda, zemlja voda itd...pa bi jih lahko povečali zaradi kurjenja starih peči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.237
113
Zato se bom povsod in vedno norčeval tudi iz neprimernih izrazov na tem področju. :fredi: :evil:

Daj svojega, bolj primernega, pa bomo tega uporabljali. Lahko je rudi žaljiv, ker vem, da je to tvoj prvi vzgib, me ne moti... Samo, da bo edinstven za tole zadevo, da bomo vedeli kadarkoli kjerkoli o cem je govora. Idiotizem je torej neprimeren izraz ne zaradi zaljivega oodtona, ampak nespecificnosti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.237
113
Vredu... Mar se mene tice, kajn problem. Res pa je, da sem sama malokrat rekla samooskrba, ce sploh. SE ponavadi...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Kakšen je potem zaključek... Imajo sedaj vsi ponudniki iste cene ali kaj prišparam, če grem kam drugam?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.237
113
Če nisi na netmeteringu potem je vseeno, če imaš SE, potem Petrol trenutno najcenejši, če moraš doplačevati.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.237
113
Potem nima veze tja do avgusta. takrat se morebiti cene sprostijo, če pa ne, pa bo še naprej vseeno...
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.237
113
Sem leta spremljala tole sceno in vedno govorila, da bo sla gor, ko sem v 10(!) letih na nuli. Racunica seveda ni bila tista iz ponudbe, ampak po koliko sem dejansko placevala elektriko in koliko me je dejansko stala SE (z vsemi stroski elektra vred, ki jih drugace ne bi bilo). Sele ko je bila SE na najnizji ravni (700-800€/kWp) pri porabi 11-12000kWh letno in še preden je sla elektrika gor, torej predkrizne cene in akcije Genija, sem bila notri 10 let.

Cene SE so danes 2x toliksne kot poleti 2022. Elektrika z davscinami pa "zgolj" 1,5x. Racunica se odmika od rentabilnosti za tiste, ki zdajle gledajo. Jaz sem imela pa srečo, da sem trofila najnizje cene SE. Racunina gre seveda nekaj hitreje v prid, ker je sla tudi elektrika gor. V 15 mesecih, kar imam SE, bi za elektriko placala dobrih 1800€. Strosek SE je bil 11700€. Torej trenutno s tem tempom 8 let.

7 let je za pamfletke, pa enega za okluftat. Trenutno vsaj ne morejo notri dati nadrazje elektrike z rednih cenikom, katerih namen je samo to, da so izracuni za SE ugodni, se bolj pa za prodajanje popustov. ker je cena povsod enaka in akcij ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.237
113
nisem rekla, da ne bodo šle gor, ampak da lahko da bodo še vedno regulirane. morebiti/verjetneje višje, ampak sigurno bodo imeli vsi enako v tem primeru in bo povsem vseeno, kje je. Če pa ne bodo več regulirane, bodo pa zagotovo višje, ampak se bo splačalo pogledati, kdo da za manj, ker cene ne bodo več enake.