GEN-I

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Ta elektrika res ni več poceni hec.

Meni se je postavka računa konkretno zvišala - december 216,10 EUR, za januar pa sem dobil 304,18 EUR.
Ta svet gre v....

Sicer sem bil seznanjen s spremembami cen, tako da me ni ravno šokiralo, ampak je res kar konkretna postavka.
Ta 1 € pa naj kar majo...kot da bi se malce delali norca iz strank oz. odjema¸lcev.
Najcenejsa reklama
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.917
2.502
113
Je kaka povezava med grafoma?

1676119127469.png


1676119098860.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.238
113
Dej, dej, tebi je itak vseeno :evil:

ON:
V ponedeljek k nam pridejo pogledat glede izvedbe SE, vlogo sem že oddal :cheer:
p.s. accu-ja ne bom vzel ...

Več ali manj tudi zaradi Goloba. Je tezil politiki, je bil všečen kupcem - PR, kvazi zastonj krede ipd in rezultat je... da yahel pol leta postfestum tuli, kar je ostali narod že davno predelal. Skoz malo zadaj, edino kar ve (z zamikom), je to, da je za vse kriv Golob. Rezultat seveda ne izostane.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Več ali manj tudi zaradi Goloba. Je tezil politiki, je bil všečen kupcem - PR, kvazi zastonj krede ipd in rezultat je... da yahel pol leta postfestum tuli, kar je ostali narod že davno predelal. Skoz malo zadaj, edino kar ve (z zamikom), je to, da je za vse kriv Golob. Rezultat seveda ne izostane.

Se pravi praviš da to kar poserje levi politik je treba kot si sam rekel predelat, kar poserje desni politik je treba pa zganjati histerijo dve leti redno vsak petek (in sredo) in iskat pozornost medijev, ker tisto pa ni za predelat?

Moti me da imate dvojna merila. Če je bila volja prej za histerijo ko so ble težave dost manjše (pa še vedno velike), zakaj nenadoma nimate več volje za isto histerijo ko nam podražijo cene za 100% in so stvari res ušle izpod nadzora. Moti me da taki kot si ti pravite da je treba to predelat in pozabit, namesto tega pa iti v investicijo 15k+ eur od katere bodo spet imeli največ koristi ravno golobovi prijatelji v energetiki.

A si predstavljaš kakšno histerijo raznih kolesarjev bi gledali po Ljubljani če bi bila zdaj na oblasti desna politika?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

B81

22. jul 2007
36.317
10.142
113
Res je in to samo zato, ker so goloba ven vrgli. Dokler je bil na geni, je bila tam in posledicno povsod drugje elektrika na pol zastonj, ko so pa posvecenim apetiti zrasli po dobri sluzbi in easy moneyu, je slo pa vse v maloro. In vse kar je golob lahko naredil, je malo omejil cene vsem, da ni prevec ausglajzalo. Si to hotel povedat? Ce bi rad goloba osebno vpletal v to zgodbo, gre narativa kontra tvojim zeljam, lahko pa pac recemo, da decko nima kaj dosti vpliva na nic in je najblize resnici...
a je on po tem, ko so ga ven vrgli, prodal elektriko za leta vnaprej po določeni nižji ceni, kot jo je moral potem odkupovat ali je to storil prej?

ne razumem točno, kaj misliš s tem "ker so goloba ven vrgli". <-- tole je danes itak žal celi opoziciji, pa verjetno še polovico ostalim.
Mislim, če ga ne bi vrgli, ne bi prišlo do krize? a misliš, da bi kak drug politik delal slabše za ljudi, kot golob?
 

B81

22. jul 2007
36.317
10.142
113
Se pravi praviš da to kar poserje levi politik je treba kot si sam rekel predelat, kar poserje desni politik je treba pa zganjati histerijo dve leti redno vsak petek (in sredo) in iskat pozornost medijev, ker tisto pa ni za predelat?

Moti me da imate dvojna merila. Če je bila volja prej za histerijo ko so ble težave dost manjše (pa še vedno velike), zakaj nenadoma nimate več volje za isto histerijo ko nam podražijo cene za 100% in so stvari res ušle izpod nadzora. Moti me da taki kot si ti pravite da je treba to predelat in pozabit, namesto tega pa iti v investicijo 15k+ eur od katere bodo spet imeli največ koristi ravno golobovi prijatelji v energetiki.

A si predstavljaš kakšno histerijo raznih kolesarjev bi gledali po Ljubljani če bi bila zdaj na oblasti desna politika?
V tem primeru bi že nekaj mesecev veljala policijska ura :D
 
  • Ljubezen
Reactions: LarryClay

B81

22. jul 2007
36.317
10.142
113
aja ok.

KSZ

Ne vem, o kakšnem zaklepu do konc 2022 se govori, vsaj geni ni zaklepal cen.

1676125879584.png


Sicer za nas s SE je vseeno, ampak..
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Še N-tić - tisti, ki so imeli akcijo toplotne črpalke al nekaj takega so imeli "zaklenjeno/blokirano" ceno do 31.12.22.

Še N-tič - to kar praviš je eklatantna laž ki jo karnaprej ponavljaš in upaš da bo postala resnica. Če ne verjameš si poglej redne cenike na Gen-i spletni strani. To so nezaklenjene cene, če slučajno ne razumeš besedne zveze "redni cenik".
 
27. jan 2022
5.786
2.272
113
Je.o te redni cenik! Mijav.

REDNI CENIK ELEKTRIČNE ENERGIJE ZA GOSPODINJSKE ODJEMALCE – JULIJ22

REDNI CENIKNOVI ODJEMALCI
Velja za nove kupce – gospodinjske odjemalce, ki kupujejo električno energijo za svojo lastno rabo v gospodinjstvu in ki od vključno 8. 7. 2022 dalje izrazijo interes za sklenitev pogodbe o dobavi električne energije gospodinjskemu odjemalcu ter jo v nadaljevanju sklenejo.
>Preverite

REDNI CENIK ELEKTRIČNE ENERGIJE ZA GOSPODINJSKE ODJEMALCE - NOVI

REDNI CENIKOBSTOJEČI ODJEMALCI
Velja za gospodinjske odjemalce, ki kupujejo električno energijo za svojo lastno rabo v gospodinjstvu in ki so od vključno 27. 4. 2022 do vključno 7. 7. 2022 izrazili interes za sklenitev pogodbe o dobavi gospodinjskemu odjemalcu in jo v nadaljevanju sklenili.
>Preverite

REDNI CENIK ELEKTRIČNE ENERGIJE ZA GOSPODINJSKE ODJEMALCE

REDNI CENIKOBSTOJEČI ODJEMALCI
Velja za kupce – gospodinjske odjemalce, ki kupujejo električno energijo za svojo lastno rabo v gospodinjstvu in ki so do vključno 26. 4. 2022 oddali povpraševanje ter v nadaljevanju sklenili pogodbo o dobavi električne energije gospodinjskemu odjemalcu.
>Preverite

REDNI CENIK ELEKTRIČNE ENERGIJE ZA SAMOOSKRBO GOSPODINJSKIH ODJEMALCEV

REDNI CENIKNOVI IN OBSTOJEČI ODJEMALCI
Za lastnike sončnih elektrarn smo oblikovali poseben cenik, ki vam zagotavlja ugodno elektriko iz sončnega vira tudi iz omrežja.
>Preverite

AKCIJA »SONCE ZA TOPLOTNE ČRPALKE«

AKCIJAOBSTOJEČI ODJEMALCI
Akcija »Sonce za toplotne črpalke« je zaključena. To pomeni, da od vključno 3. 3. 2022 dalje pristop k akciji »Sonce za toplotne črpalke« ni več mogoč, veljavna pa ostaja za tiste, ki so k akciji pristopili pred tem datumom.
>Preverite




GEN-I kljub spremembi cen ostaja najugodnejši dobavitelj in je sprejel zavezo brez podražitev do konca 2022
Skupina GEN-I je kljub izjemno zahtevnim razmeram na trgih energentov držala obljubo in ohranila nespremenjene cene električne energije in zemeljskega plina za svoje odjemalce do letošnjega poletja. Ob tem je sprejela še 56.000 odjemalcev, ki so jih nekateri dobavitelji čez noč pustili na cedilu z umikom s trga ali z znatnimi podražitvami. Tudi po spremembi cenika s 1. 8. 2022 ostajajo najugodnejši dobavitelj električne energije, obenem pa so se zavezali, da do konca leta 2022 ne bodo višali cen električne energije za gospodinjstva.
Ljubljana, 28. junij 2022 – Kljub ekstremni situaciji na trgu je bil GEN-I edino energetsko podjetje, ki se je odločilo pred vplivom energetske krize zavarovati slovenske gospodinjske odjemalce. Lani jeseni so se javno zavezali, da do poletja 2022 ne bodo zvišali cen električne energije in zemeljskega plina za svoje gospodinjske odjemalce ter obljubo v celoti izpolnili. Tako so svojim odjemalcem v hladnejših mesecih, ko so poraba in stroški višji, zagotovili varno dobavo brez strahu pred podražitvami. S tem, ko niso dražili cen tarif električne energije na nivo ostalih dobaviteljev, so svojim gospodinjskim odjemalcem prihranili 35,8 milijona evrov.
Sprejeli 56.000 novih odjemalcev in finančno breme prevzeli nase
Od začetka energetske krize je GEN-I pod svoje okrilje sprejel več kot 56.000 novih odjemalcev, ki so jih dobavitelji čez noč pustili na cedilu z umikom s trga ali z znatnimi podražitvami. Odpovedi pogodb o dobavi nekaterih dobaviteljev, kot sta slovenski Telekom in nemški EON, so namreč številne odjemalce ravno v času energetske krize pustile brez dobavitelja. GEN-I je mnoga slovenska gospodinjstva rešil pred zasilno oskrbo ter nase prevzel finančno breme, ocenjeno na 46 milijonov evrov, iz naslova zakupa drage električne energije na veleprodajnem trgu. V zadnjem letu so tako v GEN-I za slovenska gospodinjstva ustvarili skupno korist v višini več kot 81 milijonov evrov.
Po 9 letih brez dražitev se cene tarif električne energije spreminjajo, a GEN-I ostaja najugodnejši dobavitelj
V zadnjih devetih letih, ko je GEN-I ohranil cene za gospodinjstva nespremenjene, je bila povprečna veleprodajna cena 48,2 EUR/MWh, medtem ko je trenutna cena za nakup električne energije za leto 2023 te dni presegla astronomskih 260 EUR/MWh, torej za več kot 500 odstotkov višja. V luči dogajanja na mednarodnih trgih GEN-I s 1. 8. 2022 uvaja nov Redni cenik električne energije za gospodinjske odjemalce. S cenami 0,08690 €/kWh za VT, 0,05990 €/kWh za MT in 0,08190 €/kWh za ET (cene brez DDV) oz. 0,10602 €/kWh za VT, 0,07308 €/kWh za MT in 0,09992 €/kWh za ET (cene z DDV) bo račun povprečnega gospodinjskega odjemalca od avgusta naprej višji za približno 18 odstotkov. Kljub prilagoditvi novonastalim razmeram na mednarodnih veleprodajnih trgih GEN-I v skrbi za svoje odjemalce še vedno ostaja najugodnejši dobavitelj električne energije na slovenskem trgu.
Brez višanja cen do konca 2022
V GEN-I so naredili še korak dlje ter zahvaljujoč naprednim analitskim pristopom in nadpovprečni dodani vrednosti mednarodnega trgovanja uspeli zagotoviti, da do konca leta 2022 novih cen električne energije ne glede na zahtevnost razmer ne bodo višali.
Že vse od vstopa na slovenski trg je bilo primarno vodilo GEN-I zagotavljanje najbolj konkurenčnih cen električne energije, čemur bodo sledili tudi v prihodnje. Kot največji dobavitelj električne energije in pionir zelene preobrazbe se zavedajo svoje odgovornosti do družbe in bodo skrb za svoje odjemalce še naprej postavljali na prvo mesto.


PS: z novembrom 2021 sem zaključil z GEN-I, sem predvideval tak scenarij, moj novi prodajalec pa mi je takrat ponudil za eno leto fiksirano ceno, mičkeno višjo kot sem jo imel pri genijih zagotovljeno do februarja 2022 in precej nižjo kot bi jo imel od takrat dalje.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
487
25
28
Slovenija
Mene bolj zanima, zakaj se "samooskrbni" sploh ubadate s cenami elektrike. Saj ste vendar samooskrbni, torej si elektriko sami predelate in električnega omrežja sploh ne uporabljate! :evil: :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: yahel

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.238
113
Mene bolj zanima, zakaj se "samooskrbni" sploh ubadate s cenami elektrike. Saj ste vendar samooskrbni, torej si elektriko sami predelate in električnega omrežja sploh ne uporabljate! :evil: :fredi:

Pod nujno... Vsaj dokler ne pridem na ničlo. Ker brez tega težko vem, koliko časa sem za to porabila, koliko se razlikuje od predvidenega in posledično, sem se zafrknila ali ne, ter koliko.

Ostala provokacija me ne gane, te pa vseeno vprasam, kateri izraz bi bil zate, da se ne bi vsakic vžgal, ko slisis samooskrba. Tako ime so nadeli, bog pomagej, ceprav ne gre za off-grid zadeve. Torej kako naj rečemo, kadar se pogovarjamo o sistemih, ki uporabljajo elektricno omrezje. Zdajšnji sistem letnega netmetering ali onega ki pride 2024, saj je vseeno. Izberi si, skupaj s kalbom magati, enega, da se ni treba 2x na stran s tem ubadat.
 
27. jan 2022
5.786
2.272
113
Jaz bi še dodal podvprašanje k Jabe :

Kakšen net metering bi bil za popolne odjemalce še sprejemljiv, da bi nas "samooskrbneže" začeli tolerirat?
Sedaj imamo letni, a bi sprejeli mesečnega, tedenskega, dnevnega, mogoče urnega?

Pa pazite kaj napišete, ker se vam lahko vrne kot bumerang!