GEN-I

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Ja ljube duše!

Pustite politiko pri miru. Mislim, da tule nimata veze ne Robert ne Janez ne kdo tretji. Slovenija je osina joškica v energetskem sistemu pod katerega sodimo in če že so lahko kvečjemu populistične poteze, za katere se slej kot prej izstavi račun.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.317
294
83
39
Ljubljana
Pri meni:

december 2022:

Električna energija VT 01. 12. 2022 – 31. 12. 2022 0,086900 EUR
Električna energija MT 01. 12. 2022 – 31. 12. 2022 0,059900 EUR

januar 2023

Električna energija VT 01. 01. 2023 – 31. 01. 2023 0,118000 EUR
Električna energija MT 01. 01. 2023 – 31. 01. 2023 0,082000 EUR
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.969
765
113
Ne vem kaj se toliko s temi številkami ukvarjate, če je vse že nekaj časa jasno.
Max cena je zacementirana od septembra naprej do avgusta letos, če se kaj ne spremeni. Do konca leta je imel GenI še nizjo tarifo ( mogoče še kdo v kaki akciji). Tista za enkrat nižja se je pa spremenila mislim, da enkrat julija pri GenI. Sedaj so pa vsi na max.

Če ne bo spremembe pa se davek vrne na 22% z Junijem. Da ne bote rekli, da niste vedeli.
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Ta elektrika res ni več poceni hec.

Meni se je postavka računa konkretno zvišala - december 216,10 EUR, za januar pa sem dobil 304,18 EUR.
Ta svet gre v....

Sicer sem bil seznanjen s spremembami cen, tako da me ni ravno šokiralo, ampak je res kar konkretna postavka.
Ta 1 € pa naj kar majo...kot da bi se malce delali norca iz strank oz. odjema¸lcev.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Lažeš ti, vse cene elektrike za GOSPODINJSTVA in male poslovne odjemalce so od avgusta lani, do avgusta letos BLOKIRANE navzgor. Razen vas Gen-i-jev je velika večina drugih imela do avgusta že višje cene kot jih ima sedaj.

Zdaj pa se pokoplji s svojimi!


Cenik dobavitelja ki ima v SLO najvišji tržni delež, torej ne nek obskurni dobavitelj ki se ga komaj zazna na seznamu...
Nova VT, redni cenik: 0,11800
Nova MT, redni cenik: 0,08200

Stara VT, redni cenik do junija 2022: 0,064900
Stara MT, redni cenik do junija 2022: 0,035990


Kaj me brigajo te Golobove izmišljeno blokirane cene in cene drugih predragih dobaviteljev ki imajo manjši tržni delež samo na račun takih bebcev kot si ti ker ostajajo pri dražjih dobaviteljih samo zato ker si ti prelen da bi naredil premik k novemu ponudniku?

Cena električne energije do prihoda novega predsednika vlade (ki je bil do tedaj zaposlen v točno tem istem podjetju) je veljala do konca junija 2022. Potem pa glej ga zlomka se vse začne dražiti in je danes tarifa 100% višja od tiste izpred 6 mesecev (redni cenik! Ne pa akcijska cena)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.031
3.921
113
Bi rad da jih odblokira?

Ja na takšne cene kot Dodik v Republiki Srbski.
Cca 4,9 centa do porabljenih 1500 kWh / mesec.

Pol se pa ne rabim čuditi, da laufa električna centralna v app. na Jahorini.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.238
113

Ja na takšne cene kot Dodik v Republiki Srbski.
Cca 4,9 centa do porabljenih 1500 kWh / mesec.

Pol se pa ne rabim čuditi, da laufa električna centralna v app. na Jahorini.

Se pravi verjamemo, da če se jutri elektrika neha regulirati, bo vse drugače kot kratka epizoda "prostega trga" fosilnih goriv? Zaradi mene... Jaz sem za ta eksperiment. Put your money, where your mouth is, se temu reče...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
5.786
2.272
113
Cenik dobavitelja ki ima v SLO najvišji tržni delež, torej ne nek obskurni dobavitelj ki se ga komaj zazna na seznamu...


Kaj me brigajo te Golobove izmišljeno blokirane cene in cene drugih predragih dobaviteljev ki imajo manjši tržni delež samo na račun takih bebcev kot si ti ker ostajajo pri dražjih dobaviteljih samo zato ker si ti prelen da bi naredil premik k novemu ponudniku?

Cena električne energije do prihoda novega predsednika vlade (ki je bil do tedaj zaposlen v točno tem istem podjetju) je veljala do konca junija 2022. Potem pa glej ga zlomka se vse začne dražiti in je danes tarifa 100% višja od tiste izpred 6 mesecev (redni cenik! Ne pa akcijska cena)
Bom s tvojimi besedami: kdo ti je kriv - bebcu, da sploh plačuješ elektriko, če si prelen, da bi si postavil samooskrbno SE!

Pa za tvoj info: do novembra sem imel pri mojem obskurdnem (mislim da drugem najmočnejšem v SLO) dobavitelju blokirano predlansko ceno, tako kot ti do decembra.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.500
6.238
113
Res je in to samo zato, ker so goloba ven vrgli. Dokler je bil na geni, je bila tam in posledicno povsod drugje elektrika na pol zastonj, ko so pa posvecenim apetiti zrasli po dobri sluzbi in easy moneyu, je slo pa vse v maloro. In vse kar je golob lahko naredil, je malo omejil cene vsem, da ni prevec ausglajzalo. Si to hotel povedat? Ce bi rad goloba osebno vpletal v to zgodbo, gre narativa kontra tvojim zeljam, lahko pa pac recemo, da decko nima kaj dosti vpliva na nic in je najblize resnici...
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Res je in to samo zato, ker so goloba ven vrgli. Dokler je bil na geni, je bila tam in posledicno povsod drugje elektrika na pol zastonj, ko so pa posvecenim apetiti zrasli po dobri sluzbi in easy moneyu, je slo pa vse v maloro. In vse kar je golob lahko naredil, je malo omejil cene vsem, da ni prevec ausglajzalo. Si to hotel povedat? Ce bi rad goloba osebno vpletal v to zgodbo, gre narativa kontra tvojim zeljam, lahko pa pac recemo, da decko nima kaj dosti vpliva na nic in je najblize resnici...

bolj slabo razumes kako deluje ekonomija, izrinjanje konkurence ipd. ane? Pa tudi za dolgorocne pogodbe se nisi slisal ane? Ko prodajas svojo elektriko ceneje kot pa jo kupujes od zunaj in si s tem pljuvas v lastno skledo. No dejansko v skledo slovencev, ne pa v svojo ker on ima zacuda na svojem racunu en kup denarja ki ga noce pojasnit. Pa se milijonsko nagrado ki jo bo zdaj razdelil “dobrodelnim organizacijam” ki so po nakljucju posredno povezane z njim ali njegovo familijo.

in zacuda je golob postavil zgornjo mejo cene elektrike tako visoko, da bosta lahko dolgorocno s temi cenami prezivela (drugi pa propadli) samo geni in petrol. In slednji je dobro povezan z SD stranko in z enim njihovim clanom ki je po nakljucju zdaj celo minister…pazi to, za gospodarstvo! Joj koliko nakljucij.