Formula 1 sezona 2021

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.923
6.660
113
Včeraj je "malce" RBR zajebal z undercutom BLMja, oz da vsaj niso probali, če ne drugega, bi lahko šel perez takoj v bokse, ko je lujza po postanku padel za lerka. Takrat je še imel teoretične možnosti, da bi ga. Kasneje seveda no go.

Wolff pa že jamra, zakaj ni bottas bolj zaprl maxa na štartu, ta bi res rad da bi bottas skeglal maxa?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Isti je kot Šarec z SMC in Desus: Bottasa so odjebali, zdaj pa bi radi, da se nekaj silno ven meče za njih. On jim po moje lepo iz kokpita kaže sredinca in si misli svoje. Bottas je sicer tokrat dobil malo vrnjeno svoje "keglanje", vseeno pa je lahko za razliko od tistih takrat nadaljeval.

Sicer pa ja, bolje bi bilo, če bi šli na undercut s Perezeom. Ker na tej progi je očitno res težko prehitevati. Pereza bi čisto približali Hamiltonu, skočili v boks in kot kaže, bi lahko v tistem krogu, ki bi ga LH potreboval, da pride noter, dobili tisto sekundo. Ker Lewis je po izhodi iz boksov naredil par brutalno dobrih krogov.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.385
2.470
113
še v SLO - ampak komaj
A se samo meni zdi, da je Bottas pred prvim ovinkom precej močno, skoraj pretirano zavrl in je to tudi RC “presentilo”.
Bottasov zaviranje ima najverjetneje razlog v tem, da ni želel nikakor ogroziti HAMa oziroma mu celo omogočiti boljšo linijo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.923
6.660
113
Mislim da se je merc pritozeval nad prehladnimi gumami, ze v formation krogu. To pa bistveno vpliva na zavorno pot. Max pa je seveda bil bolj samozavesten in itak moral it bolj na noz. Kaj bi sicer lahko bittas da bi bolj rinil maxa na zunanji stran in s tem odprl lujzu notranjo stran, a sem siguren da je massi bil zelo strog na briefingu.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Fora je, da je Max že cel vikend nakazoval, kam bo, šel. Tudi njegov braking point je bil, specifičen in konstanten. Ideja je bila, da gre Bottas po sredini, na deani pusti prostor BLM, ki bi nato lahko b9lj ostro vzel prvi S ovinkov, Bottas pa bi po sredini nato oviral Maxa. Ampak Bottas je zaviral prehitro, RBR (tako Perez kot Max) pa sta imela večno hitrost, ker jima je Merc rezal zrak. Trk Bottasa je bila smola, ni pa vplivalo na razplet, saj bi se kvečjemu boril z Perezom ali celo Gasly-jem. Undercut Pereza je tudi meni uganka, verjetno je RBR že naštudiral, kako in kaj. Mi je pa bila poteza Merca svinjarija, da so Bottasa poklicali v bokse samo zato, da je oviral Maxa, ko ga je prehitel za krog. Kolikor vem, je gentlemens agreement, da se ne vmešava v boj za prvaka... Pač prljavi Merc. Crocodile tears Hamilton pa že kaže s prstom na ekipo, Bog ne daj, da bi rekel "nisem bil dovolj hiter"
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka in darjan

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.018
1.120
113
www.adriamedia.si
Ves kako, ce v prvem ovinku na vrhuncu bitke za GP odleti driver, za katerga navijam mi je nadaljevanje pac nezanimivo... navkljub super prenosu s super komentatorji, brez reklam - bmk za low level driverje takrat. Fak, sem cuden :)

Ce pa je prvi ovink tak k danes in je fajt do zadnjega je pa poslastica - TO uzivam gledat - borbanje na pasmater celo sezono. Kaj tukaj ni jasno?

Je pa letos konc za mecko, Hamiltona, RB je premocan in zgleda ne bojo sfrtajckal - kapo dol, letos majo dalec najjaci bolid.
Potem pač nisi neka fan F1, ampak fan enega dirkača ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.018
1.120
113
www.adriamedia.si
Škoda za Pereza, ampak glede na Texas je bilo tudi malo verjetno, da bi mu uspelo... Mercedes šolski zajeb na štartu, Max kar po dirkalni liniji mimo. Neviđeno Da pa bo Mercedes igral prlajvo, pa smo videli pri Bottasu, ko so ga poklicali v bokse samo zato, da je lahko nagajal Maxu...
Kaj je bilo umazanega? Vse znotraj pravil in moštveno super urejeno.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Gentlemens agreement, da se (namerno) ne posega v dvoboj za prvaka... Se strinjam - bili v sklopu pravil in timing je bil odličen, ampak žal, prlajvo
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Neki nisi objektiven za nekoc komentatorja f1 dirk. Verjetno z razlogom pridevnika nekoc. Odpelji se s takimi. Gargy ima verjetno med nami najbolj objektiven pogled na trenutno f1, ki jo zna za razliko od tebe celo zadevo obrazloziti. Ti tega nikoli nisi znal.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.867
9.556
113
Gentlemens agreement, da se (namerno) ne posega v dvoboj za prvaka... Se strinjam - bili v sklopu pravil in timing je bil odličen, ampak žal, prlajvo
ne vem če je bilo čisto tako, bottas je šel mimo maxa - max se mu je držal na riti, da je imel bottas modre zastave, in ga je potem moral spustit, tako mu je "uničil" hitri krog, kar je bil cilj RB da ostane točka. Mercedes je bottasa še enkrat potegnil noter in potem so čakali, da ne bi bilo motečih subjektov. na koncu so imeli eno samo šanso, in jo tudi izkoristili... mislim da ni bilo nič prljavega. mogoče je na daleč zgledalo tako. Vsi pač furajo ljukavo taktiko.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Gentlemens agreement, da se (namerno) ne posega v dvoboj za prvaka... Se strinjam - bili v sklopu pravil in timing je bil odličen, ampak žal, prlajvo
No ja, to bolj velja za tekmovalce "tretjih" ekip. Da pa ekipa dirkača, ki se bojuje za prvenstvo, z drugim dirkačem pomaga v tem boju, je nekako jasno.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Moram se opravičiti Mercu, ker sem obtožil Bottasa nagajanja Maxu. Sem površno gledal. V bistbu je Max nagajal Bottasu v hitrem krogu, da bi mu pokvaril najhitrejši krog, kar mu je v prvo tudi uspelo. Zato so Bottasa poklicali v bokse še 1x in ga tudi zadržali kakšnih 5 sec., da je ob povratku prišel v prazen prostor. Pohvalno s strani Merca za manever in malo neumno s strani Maxa.
 
  • Haha
Reactions: zaseka