Formula 1 sezona 2021

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Tisto leto za šumija ni bilo najbolj srečno. Ko je leta 96 šel v Ferrari, ni nihče pričakoval kaj dosti. Pač prvo leto. Itak je Newey naredil tako dober avto, da je še moron kot je Hill lahko postal prvak. Leta 97 je bila tista pizdarija z rinjenjem Villeneuva, ki se je spet čisto pošlepal na dominanten avto (po tem letu ni več zmagal dirke). Leta 98 je šel Newey k McLarnu in spet se je ponovila zgodba: Scumacher v "italijanskih jajcih" (ki so sicer postala malo boljša) proti nasprotniku (Hakkinenu) v veliko hitrejšem avtu. Spet je kazalo da ne bo nič (Hakkinen je dobil štiri od prvih šestih dirk, Schumi eno, DC eno), potem pa je vzel tri zmage zapored. Potem spet dve Mika, pa eno Schumi. In nato je prišla Belgija, pa še v dežju. Schumi se je na tej progi že zelo izkazal, pa še dež mu je ležal. Itak da je teral. To njegovo divjanje je bilo maščevanje za vse poraze v suhem, ki jih je moral pretrpeti. In je naletel na DC, človeka, ki je imel zaradi svojega porekla vedno dostop do dobre tehnike, nikoli pa ni bil material za prvaka (za kar je imel sicer vse možnosti). Za razliko od Schumija se DC v teh razmerah ni znašel in se je komaj vlekel po stezi. Zakaj je dvignil nogo z gasa (praktično zaviral) po ravnini, ve samo on. Dejstvo je, da ga je kar fajn posral. Dejstvo je tudi, da Schumi zaradi tega to leto ni bil prvak.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.230
717
113
Na misel mi pride še tista zmaga Šumaherja s Ferrarijem (mislim, da je bila celo njegova prva s Ferrarijem), ko je po 8/10 delujočih cilindrih v dežju speljal Alesiju zmago...

 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.140
870
113
No ja, sej so mu pol kasnej vse pozlatil, ko so se mu umikal po tekocem traku. Kolk izgovorov za eno dezno glupost :)
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
BTW, sem šel prav gledat to dirko (F1TV ima hud arhiv in kdaj kaj pogledam): na začetku te dirke je bil velik crash v La Source-u. Krivec: DC, ki je dal po slabem startu preveč gasa. Na tej dirki je torej (vsaj) dvakrat naredil veliko sranje.

1635885093966.png
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
LH je precenjen voznik. Vozi dobro, ko je spredaj, zna narediti krog kot redkokdo, a če ga postaviš v malo podrejen avto, pogori tudi proti takim povprešnežem, kot je Button.

Top 5 da. GOAT ne. Bo pa bližje, če zmaga tole sezono, pa recimo še naslednjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in novaa

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.140
870
113
To je tvoje mnenje, katerega sicer cenim se pa ne strinjam ravno z njim. Je pa zelo podobno mojemu o nekem drugem vozniku. Na dolgi rok je edino statistika tista, ki ti da vedeti kje je kdo. Ta se ne meni za barvo las, zuranje, obleke, na kar pada vecina tukajsnjih 'znalcev'. In tu je ze sedaj jasno. Lahko se razpocite (zaska model), vedno nove in nove argumente / teorije vlecete (darjan model), spremeniti ne morete nicesar. Je ze vse jasno :)
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Hamiltonu povsod (razen doma) žvižgajo. Le zakaj? Šlepa se, dreka in jambra po zvezi in išče razne izgovore.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.140
870
113
Pa dobr mu gre tole, kaj bi sele blo, ce bi na pasmatr dirkal? Tko pa tipcek mal zura, okol hod, pa mal se formulo vozi in kar tko sname sumla in je najjaci vseh casov. Dobri ste, ni kej. Tolk izgovorov, scenarijev k jih kle znesete ni kar tko. Vam vsem babe tankajo al kaj?
Carji... ;-)
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Malo se ohladi.
Če vsi ne vpijemo, da je GOAT, si takoj užaljen. Ali ti je kdaj kaj dal, ali zakaj si njegov "odvetnik"?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.140
870
113
Ej ej, noben ni uzaljen. Sam po alterjevsko se obnasam (jebem wannabe znalce). Da je GOAT je itak jasno, hecna so utemeljevanja da ni.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.140
870
113
Ja bejz, a pol le si snecer? Pa tako si lagal, da nisi, pa se blesavga delal. Decko, ce je kdo fanatik, si to edino ti. Zakaj, menda ne rabim razlagat :) Aja, glede motorja: mitask nimam gor. To majo sam 'znalci' :)