Formula 1 sezona 2021

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.340
6.534
113
Ne, nič. Edino stroll je šel v boks prehitro, da so odprli gap za lojzo da je naredil lahko fastest lap.

Še vedno to ni izgovor za porazen qualy by lojza. Bottas je bil na nivoju, samo drugi voznik merca je zatajil - zdaj pa kaže s prstom na moštvo?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
mah monako je kar specifika, pa tile avti so zdaj že prav tovornjaki, s kratkimi zavornimi razdaljami...a je bilo sploh kakšno prehitevanje, kak napad? leta popraj je še kdo skočil, letos pa ne vem če....sem gledal z eno oko...

Schumi je prehitel Mazepina. V Loewsu. Enkrat kasneje ga je pa Mazepin prehotel nazaj.

Sej glede steze se strinjam. Samo LH bi moral vsaj na kvalifikacijah dati več od sebe. Razen če so se hoteli igrat "mind games", kot je Totovi navadi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
864
113
Monako je trenutno bv pista. Te krave kot pravis so cist prehitre za tam se drajsat. Razen prvemu je vsem ostalim tak dolgcas v bolidu, da ni za povedat. V redu pista v svojih casih (z vsem kar je blo se sprot), zdaj pa pogreb.

@ibiza: al mu pa ni sedlo. Ze prvi dan je reku, da letos ne bo slo. Povsod tud ne gre vedno. Tko kt je je prav super. Komi cakam nasledno dirko in naj se dajeta na max...
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Monako je trenutno bv pista. Te krave kot pravis so cist prehitre za tam se drajsat. Razen prvemu je vsem ostalim tak dolgcas v bolidu, da ni za povedat. V redu pista v svojih casih (z vsem kar je blo se sprot), zdaj pa pogreb.

@ibiza: al mu pa ni sedlo. Ze prvi dan je reku, da letos ne bo slo. Povsod tud ne gre vedno. Tko kt je je prav super. Komi cakam nasledno dirko in naj se dajeta na max...
šumi je v preteklosti pral tudi od zadaj... tudi ko je parkiral, je v nedeljo vozil divje in prehiteval

lojz pa cmerav
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Meni je brez veze tudi Barcelona, pa Portimao, Madžarska, pa še kakšna. Pa se vseeno dirka tam.

Meni Monako iz športnega stališča seveda ni všeč, še vedno pa z veseljem pogledam dirko. Veliko je odvisnega od kvalifikacij, kjer se vidi, kdo ima "jajca", potem na dirki je pa tudi nekaj meneverskega prostora. Mercedesu se je zadnje čase neverjetno velikokrat "usralo", tokrat pač ne. Še vedno pa imajo najhitrejši avto in najbolj izkušenega (ne pa več najhitrejšega) dirkača, tako da bodo gotovo kmalu "nazaj".

Me pa ZELO moti to jamranje Tota in Hamiltona. Leta in leta so dominirali, ko pa zdaj na kakšni dirki ne, je pa vse narobe. Moji predšolski otroci se obnašajo lepše. In kako berem po raznih tujih straneh, so se tem že kar zamerili ljudem (razen delu britancev, ki imajo v očeh samo "goat").

Zdi se mi, da Mercedesu res gre samo v situacijah, kjer imajo tkao premoč, da lahko vozijo na 95%, poberejo pole in izginenjo v daljavi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
864
113
Tocno to. Namest, da jamrajo naj delajo. Tokrat jim ni ratalo (ce bi jim, bi blo pa spet jokanje kako je bv in podobno). Ce hocjo kaj pobrat letos se bojo moral potrudt. Vemo ze od prve letosnje dirke. Ce slucajno zmagajo, ne bo samo zarad najhitrejsga avta, brez skrbi. Men se ne zdi vec, da majo se vedno najboljsi bolid. Honda je letos ze topshit motor, aero paket je pa RB vedno imel top of the pops tko da: tezka bo, kar je super. Hamilton pa kakor obrnes, vecinoma odpelje perfektno, seveda pa ne vedno - sej ni robot in prav je tako.

Glede pist pa: vse nasteto je za faktor n bolj zanimivo od sedaj 'sterilnega' Monaca. Meni seveda.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
Monako brez SC ni toliko zanimiv, največkrat se pa kdo razbije, pa če prav moment skočiš menjat gume lahko profitiraš, seveda če si blizu boksov. Konec koncev sta tudi Vettel in Perez lepo skozi postanek "prehitevala". Čeprav za rdeče mi je bilo pa Bottasa fejst žal, ni slabo vozil potem pa tisto "sranje". Takih zadev ne privoščim nikomur, ajde če ti motor spusti ali guma ali karkoli, samo da gume ne moreš zamenjat, take okvare mi ne sedejo.
Se pa strinjam drugače od dirke ni bilo bogvekaj, je pa res da zaspal pa nisem :)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.340
6.534
113
1621925820875.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Lojze sicer nekaj zna voziti nikoli pa se ni kalil v pravem pomenu. Imel je sreco, da je prisel v mb team po tistem ko mu je schumacher starejsi zrihtal top dirkalnik in brawn taktiko. In tle je obtical. Definitivno se mu cas izteka in je zivcen. Noben normalen dirkac ni, sploh pa 7x svetovni prvak bi moral znati malo manj jokati in se pritozevati.
Pa zanimivo kako vedno bottasu v boksih zjebejo avto, ko je lojz zadaj. Tole v nedeljo pa res ni bilo vec nakljucje
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
men bolj zgleda da imajo binarni sistem delovanja al vse dela 100% ali pa gre vse v krščen duš...lani bahrain kopija, vse zjebali na celi črti, ali pa tista nemška dirka ko so bili v vintage oblečeni, vse so zjebal kar se je dalo. Itd.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Driver61 na YouTube (Scott Mansell) analizira glede Bottasovega postanka in razlage Toteka in matice. In pravi, da se to zgodi samo v primeru, če gre za drugi postanek in so v prvem postanku počez ali narobe privili matico, nikakor pa ne pri prvem postanku, saj se matice zategujejo pred dirko in 2x (ali več x) preverijo, če so OK. Nebi me čudilo, da je Mercedes žrtvoval Bottasa in njegovo mesto, da je Hamlet dobil kakšno piko več, ki jih bo krvavo potreboval v borbi za prvaka...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
864
113
Ja seveda :) Ajde, da so se dve dirke do konca pa da gre na tesno... ne pa na zacetku sezone. Sej domisljija dobr dela, sam ze mal prevec :)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.340
6.534
113
Zanimiva bi bila statistika, kolikokrat je boks zajebal lojza in kolikokrat bottasa. Ima kdo pri roki?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
864
113
Ah kje pa... si tud ti v neki svoji (dimenziji)? K takticno so ga ze parkrat unicl, genialci. So se pa parkrat resda tud izkazal. Tko da, 1x rata, pol 2x spet ne itd... ceprav, na koncu pol odnesejo prvenstvo in jim vse stima.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa