Formula 1 sezona 2021

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Bolano kako neucinkovit je perez. Ce ga ne brcnejo iz ekipe prihodnje leto bo sel red bull samo se dol. Tako nesposoben ni bil niti barichello svojcas. Ferrari ekipa je samo se zaradi nostalgije in se smesi pred svetovnim obcinstvom. Ocitno je schumi z ross brownom pokazal vse in so sami totalno nesposobni. Max pac ne more vec doseci sam. Samo cudez ga se resi pred ham ponovnim sv prvakom.

Ji bo pa definitivno se zadnja tretjina obozevalcev f1 pokazala hrbet in fia se bo s prvenstvom f1 ustrelila direktno v koleno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in 8888

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.057
6.713
113
In tak goat ne pozna pravil?

 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.057
6.713
113
Rbr bo moral bolj vršit pritisk na fio

 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sem nekje zasledil analizo glede Mercedesove moči, hitrosti na ravninah in pojasnilom, da je pač nov motor in max. odprt. Načeloma je delta glede na konkurenco in tudi med preostalimi dirkami prevelika, da bi lahko prišlo samo od novega motorja (oz. prirast moči je tako ekstremen, da je skorajda nemogoče, da bi prišlo samo od novega motorja) in zato tudi RBR sumi na zadnje krilce Mercedesa.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.057
6.713
113
Ja kaj ni to ona finta, ko se zadnje vzmezenje spusti bolj k tlom? Kje so že to lepo pokazali, v turčiji? al austinu?

Kaj bi pa sploh lahko bilo na krilcu? To pa je res najbolj viden del dirkalnika, in še celo vsak si ga lahko v park ferme pogleda in potipa :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.071
9.723
113
1x je spravil ven sebe in Hamiltona. 1x ga je Hamilton spravil ven. 1x mu je pa Bottas uničil dirko, ker mu je zdrobil polovico avta. Vsi povzročitelji so dobili takšno ali drugačno kazen.
tist ga ni hamilton se je kar sam, oziroma ni naredil tega kar je recimo včeraj hamilton, da je odvil, ker je videl pacienta da rine ali pa da ne bo zvozil recimo...ceprav je spet bila drugačna situacija ker je obakrat hamilton napadal od zadaj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.057
6.713
113
Sam sajkek ti pa si car včasih.

Poglej za primerjavo hitrost včeraj in hitrost v kobsu in razmisli kako lahko pri 300kmh reagiraš enako efektivno, kot je včeraj blm.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.071
9.723
113
nema veze, zato pa še manj zapiraš pri višjih hitrosti, ker so posledice lahko hujše in reševanje situacije težje. Simple. Večraj bi lahko bila zgodba povsem ista, pri nekaj nižji hitrosti sicer. ampak je hamilton odvil ven...ker ve, da lahko več izgubi, ...

Lahko kar napovem, da bo maxa vsako rundo poskusil kaj takega ob morebitnem prehitevanju. Sicer če hoče bit prvak letos bo skoraj moral to počet, drugo je fia, če mu bo gledala skoz prste in še prenašala njegovo aroganco (vijuganje in obnašanje kot da je nad vsemi)... pač po mojem se mu bo vrnilo kot bumerang.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.057
6.713
113
Če bi se v športu kaj vračalo, potem ne bi blm imel 7 naslovov :)

ene pač prati sreča ves čas, pravijo da hrabre.

lej, merc ima nekaj nelegalnega, drugače ne bi eno dirko bili +30sec za maxom, naslednjo pa ga prehiteli kot statista...in pač poskuša se vsak voznik borit proti temu kak pač lahko, blm je v preteklosti že ničkolikokrat pokazal kako nefer je, a zdaj ko se dogaja to njemu, pa je naenkrat drug the bad guy? še na gobec bi ga moral perez sredi tiste arogance na domačem terenu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.071
9.723
113
Obatroje sta top egocentrika. BLMja ne maram, maxa še pa manj. Tako da mi je osebno povsem vseeno, kaj bo in kako bo. Debatiramo pač in gledamo. Ker če pa kaj imamo, imamo pa oke. Pa vidimo. Pogledali ste in videli ste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.193
3.821
113
Hitrost, ki sta jo včeraj prikazala Hamilton in Rosberg ni normalna in ne more biti legalna. Od ene na drugo dirko se jim je tempo popravil za več kot sekundo. Vemo pa, da gre za ekipo, oziroma karakter šefa, ki mu "mutna posla" niso tuja, prej obratno, lahko bi rekli, da gre za modus operandi.

Niso seveda RBR angelčki, samo se mi zdi, da gre Merc vseeno še veliko dlje.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Je nekje na netu primerjava Cobsa ter dvoboja BLM in Ferrari ter BLM in Max. Medtem ko imata Max in Ferrari skorajda enako linijo, ima BLM v vsakem primeru povsem drugačno. Kot rečeno, pri trku z Maxom je BLM bil prehiter pri vstopu v ovinek (je dokazala tudi telemetrija) in ga je odneslo ven, posledično trk z Maxom. Zdaj, ali je bil BLM pri vstopu v ovinek namerno prehiter ali pa se je pač zabremzal, pa je stvar debate...

Mimogrede, tudi meni gre Max bolj na organ, kot BLM. Tudi H. Marko mi je šel bolj na organ, kot N. Lauda. Edino Horner mi je večja faca kot Toto :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.071
9.723
113
Itak moraš drugo linijo vzet, če se greš prehitevanje? ali? hamilton je bil hiter ja, sej ga je neslo ven, sam kaj šele maxa ki ga je še prehitel med zaviranjem in prišel pred njega.
Včeraj pa je bil prehiter samo maxa in izrinil ven blmja. je še malo poravnal vmes. Horner hitro pojokal, naj pustijo dirkat,..... kar je sicer okej, a merila so mal dvojna, vedno ko se FIA zraven vmeša...
RBR je bil hitrejiši v zaprtem delu proge...pač za monako nastavitve...zato pa počasnejši na ravninah. Ne vidim neke znanosti. Novo motor pa je vseeno pošast, kar pa mislim da na naslednji ne bo več..je le cilindre mal pohonalo in niveč takšne zatestnitve ;) Pa mal je pomagala jeza. F---em all. scena. Brez milosti. Upam da bo naslednjič tudi tako.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.071
9.723
113
aja bottas, je pač povprečen F1 driver...težave od štarta naprej skoz in skoz. To pač ne moreš biti prvak. Simple.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Hec je v tem, da je imel Merc včeraj (povzeto po Hornerju) "nov motor in downforce iz Monaka" in so bili na ravnini (ob prehitevanju Max-a) kar 30km/h hitrejši. In kot že rečeno, razlika, ki jo je včeraj Merc prikazal, ne more priti (samo) iz motorja. Številke ne gredo skupaj (tako pravijo tisti, ki se na to bolj spoznajo kot jaz in ko številke dejansko vrgli na papir).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.071
9.723
113
a ni toto hornerju rekel, da naj drugič ne furajo nastavitev iz monaka v braziliji.?

sobotne hitrosti z DRS
1636965800959.png


je pa šenekaj, če imaš ti v štartu boljši oprijem iz zavoja prideš do višje končne, ni samo to aerodinamika... Sem večraj gledal, brez DRSja ni bila končna nič posebnega pri hamiltonu 310 max se mi zdi, nekaj takega. Tudi ko so v paru peljali pa recimo vsi imeli odprte DRSje, ni noben bil bistveno hitrejši...