fitnes katastrofa

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
hahha kmet je šu na fitnes!
smile-1.gif
) Ti morš vedt, da fitnes je sam šminka! To je za oblikovat telo, ne pa za šljakat na gradbišču. Verjem men, da je povprečn bosanc z gradbišča 5krat močnejši od povprečnega modela na fitnesu. Fitnes je sam za rekreacijo, pa šminko, tm ni fizikalije.:) Uni k so pa nabildani, so pa itak puni kemikalij, in ponavad sam zgleda. Nema tu neke moči, to je vse kot puran napuhano! Vem sam, dobr, kako se temu strežejo stvari, ker sm vse dau čez.
 

retLa

Pripravnik
24. jul 2011
187
0
16
Citat:
Uporabnik Dinotti pravi:
hahha kmet je šu na fitnes!
smile-1.gif
) Ti morš vedt, da fitnes je sam šminka! To je za oblikovat telo, ne pa za šljakat na gradbišču. Verjem men, da je povprečn bosanc z gradbišča 5krat močnejši od povprečnega modela na fitnesu. Fitnes je sam za rekreacijo, pa šminko, tm ni fizikalije.:) Uni k so pa nabildani, so pa itak puni kemikalij, in ponavad sam zgleda. Nema tu neke moči, to je vse kot puran napuhano! Vem sam, dobr, kako se temu strežejo stvari, ker sm vse dau čez.

To si sedaj povedal, kot da imaš IQ = številki noge.

Je*abala vas šminka.. Na fitnesu, je "drugačna" moč kot pa pri fizičnem delu. Pri fitnesu, se mišica izolira, delaš nadzorovano itd. Fizičar, ko dvigne 25kg+ 'žakl', kateri je na tleh, ne razmišlja kako ga bo vzdignil. Itak s križom, pa celim telesom. Potem pa samo enkrat vseka v križu, pa konec luštnega. Fizikalci so vzdržljivi, delajo 10+ ur, nosijo vse in svašta.. Ne podcenjujem fitneserjev in ne fizikalcev.

Mi poveš prosim, v čem bolj natančno je povprečen fizikalec, bolj močan od povprečnega fitneserja? Pa kaj je zate, povprečen fizičar in fitneser?

Dal si vse čez? Si bil 'priklopljen' ? V pol leta rednega treninga, lahko moč na fitnesu naraste preecej.
smile-1.gif
Brez kemikalij, dokaj urejena prehrana, trening in počitek.

Pa vsak, ki ima nekaj mišic, še ne pomeni, da je na kemikalijah. Je pa to res popularno med rekreativci, ki si na hitro želijo velikih rezultatov, potem pa so razočarani. Ker vsi mislijo, da gredo na kuro, potem pa jim mišice same raste, oni lahko dalje ležijo na kavču, pijejo pivo in ostali alkohol, če pa kako skleco naredijo, bodo pa že super duper žešæi in preveč nabiti.
grims-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Jah fantje mešajo in fitnes in bodybuilding in pe kaj tretjega. Na fitensu lahko tudi samo prekolesariš 30km, pa pretečeš 10 potem pa še ene 100 sklec in pull upov narediš. bodybuilding je pa pač druga zgodba.
Osebno mi fitnes studiji ne dišijo ravno zaradi premočnega egota premnogih udeležencev.
Drugače pa za kakšno ultimativno vadbo priporočam crosfit, če si seveda upate
evil.gif

https://www.youtube.com/watch?v=fLtTNQtZfDw
https://www.youtube.com/watch?v=lLFunBPgPOo
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.923
6.660
113
ksz...

No ja...posploševati, da nekdo ki ima orenk mišice, ravno ni "močan" in nekdo ki je zamaščen "pomeče" vse v gostilni, tudi ni ravno prav.

V UFC poglejte, tam je približno razmerje med mišicami in performancom v nulo, in najboljši so ravni tisti, ki imajo nekje pola pola iz vsakega sveta.
In takšni bi tudi zmetali naše vojake čas posla, pa še štieberja zraven
wink-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
zajebal sem prispevek, modi brišite..link sem dvakrat nalepil..
 
Nazadnje urejeno:

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
ksz
ko tole berem, kaj pišete o mišicah iz fitnesa, me morm verjet, kaj berem, pa kaj mislite da se mičice iz fitnessa dobijo kr tako (GOVORIM O NARAVNI POTI, EDINI PRAVI POTI), me res zanima če se tip na gradbišču tolk utrudi in prešvica kokr se morš u fitnessu za neke vidne rezultate. pa ne mi o tem da tiste mišice so pa samo za gledat, mislim, kolk znalcet tle gor nardi vsaj 10 pravilnih sklec s celim telesom' pomoje še pol znalcev ne, kolk vas preteče 8km v enem šusu' še 1km bi znalo nekaterim delat težave, zato ne podcenjujte ljudi ki hodijo v fitness zaradi zdravja in lepše postave ali kondicije, ker se morajo zelloo namučit za vidne rezultate, govorim o osebah, ki ne jemljejo kemije, pustimo proteine in aminokisline, to je svetlobna leta drugače od steroidov
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Večina jih kiksne pri nepravilni prehrani. Če se greš kao powerlifting itak poješ vse kar vidiš, no, vsaj takšen je stereotip. SEA FOOD DIET: you see food, you eat it.

Nekateri pa hočejo da se mišice vidijo ampak to zna biti samo iluzija. Nič ni čudnega če shujšaš 10 kil in ti punca reče vau kake mišice si dobil vidim da pridno treniraš. V bistvu si manjši, lažji in šibkejši. Samo optična varka.

To pa ne pomeni da mišičnjaki niso močni, probajte kakšnega izvat, tudi v kmečkih opravilih, pokažejo svoje samo dela niso vajeni. Razlika pa je, da če dviguješ uteži s pravilno formo imaš malo možnosti za poškodbo. Fizično delo pa je na pol uničevanje telesa.

In kar je najbolj pomembno kar je treba poudariti: Nič ne pomeni če dvigneš 200kg pa si sam težak 200kg. Je pa sila impresivno če dvigneš 100kg in si težak 50kg.
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Citat:
Uporabnik Drifter pravi:
ksz
ko tole berem, kaj pišete o mišicah iz fitnesa, me morm verjet, kaj berem, pa kaj mislite da se mičice iz fitnessa dobijo kr tako (GOVORIM O NARAVNI POTI, EDINI PRAVI POTI), me res zanima če se tip na gradbišču tolk utrudi in prešvica kokr se morš u fitnessu za neke vidne rezultate. pa ne mi o tem da tiste mišice so pa samo za gledat, mislim, kolk znalcet tle gor nardi vsaj 10 pravilnih sklec s celim telesom' pomoje še pol znalcev ne, kolk vas preteče 8km v enem šusu' še 1km bi znalo nekaterim delat težave, zato ne podcenjujte ljudi ki hodijo v fitness zaradi zdravja in lepše postave ali kondicije, ker se morajo zelloo namučit za vidne rezultate, govorim o osebah, ki ne jemljejo kemije, pustimo proteine in aminokisline, to je svetlobna leta drugače od steroidov

Je skoraj res kar praviš. Ampak na žalost se ta fizična pripravljenost slabo prenese v realni svet v praktične aplikacije. Si dober v tem kaj delaš. Stara fora je ej stari kake vaje naj delam da bom boljši v fuzbalu? Fuzbal špilaj budala! Ni 100% res ampak to je to. Hočeš biti dober v nogometu? Igraj nogomet. Dvigovanje uteži ti bo samo dodatek.

Nič ne rečem, si na dosti boljšem kot nekdo ki samo sedi cele dneve. Ampak ti dam kramp pa lopato ali pa par pralnih strojev za nest pa boš videl drugi svet biti fit. Še tretja tema pa je aplikacija vseh teh silnih mišic borbi. Raje stavim na 50kg borilnega vajenca kot na 70 kg mišičnjaka.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.923
6.660
113
Mišice pri borbi so samo ovira..tiste...silne mišice v stilu bob sappa
wink-1.gif
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Osebno ne poznam crossfita. Ampak koliko razumem je to kao malo iz vseh svetov. Moč, hitrost, vzdžljivost, nasprotujoče si zadeve... Vajenec pri vsem, mojster pri ničem. Pač odvisno kaj hočeš. Pa tudi to še vedno ni težko fizično delo ampak tile bi verjetno bili najbolj primerni za to.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.835
6.444
113
ko enkrat lahko sledis ornk tempu crossfita si pomoje ze kar mojster. Mam par sodelavcev ki hodijo na zadevo in so precej precej nadpovprecni po vzdrzljivosti in moci kot pa kak fitnesser ki ga je skupaj vec. Samo oni ze izgledajo bolj kitasti in ne neki nabildani.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.260
2.496
113
v lokalni ostariji
dejstvo je, da je pri fizičnem delu tudi zelo pomembno KAKO dviguješ. in se dviguje bremena drugače kot v fitnesu. tam pač imaš priprave, ki ti breme "vodijo" oz skrbijo da dviguješ breme točno s določenimi mišicami. pri delu pa pač trpi celo telo.

je pa fitnes namenjen lepoti.

mimgrede: mesarji imajo tudi roke kot lopate, pa zato niso kaj preveč močni pri betoniranju...
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Preveč mišic kuri dosti kisika in taka oseba se hitro utrudi, tudi srce ne zmore. En skrajni primer je ravno prej omenjeni Bob Sapp.

Ti nedeljski steroidarji delajo zelo malo ali celo nič aerobnih vaj, zato na gradbišču pogrnejo, ker nošenje žaklov cementa, lopatanje ipd. je pač aerobna aktivnost.

Če bi mu dal za dvignit 200kg cementa hkrati, bi pa verjetno edini zmogel. A to je nespametno početje. Govorim za prave bilderje, ne za tiste softijeve žabce.
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.923
6.660
113
Jaz sicer sumim, da je softi gledal sebe v špegl, pa mu je zato bilo čudno, kaj se naprezajo "žabci" ?
 

Marlboro

Pripravnik
18. apr 2012
83
0
6
Pri prebiranju te teme sem se spomnil na bivšega sodelavca.. Prepit kmetavz, kristusovih let, ne najbolj brihten, za fitnes še v življenju ni slišal, majhen, čokat.. mišice zalite s špehom.

Tipu si naložil 4 žakle mase na ramena (to je skupno 100kg!!) in jih je celo dopoldne lahko nosil. Tudi v 7mo nadstropje, brez problema, par ur zapored.
Jaz sem nosil po en žakel in mi je od jajc kapljalo pa imam nekaj kondicije in 30kg manj kot on.

Ta bi bilderja na Triglav nesel.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Drifter pravi:
ksz
ko tole berem, kaj pišete o mišicah iz fitnesa, me morm verjet, kaj berem, pa kaj mislite da se mičice iz fitnessa dobijo kr tako (GOVORIM O NARAVNI POTI, EDINI PRAVI POTI), me res zanima če se tip na gradbišču tolk utrudi in prešvica kokr se morš u fitnessu za neke vidne rezultate. pa ne mi o tem da tiste mišice so pa samo za gledat, mislim, kolk znalcet tle gor nardi vsaj 10 pravilnih sklec s celim telesom' pomoje še pol znalcev ne, kolk vas preteče 8km v enem šusu' še 1km bi znalo nekaterim delat težave, zato ne podcenjujte ljudi ki hodijo v fitness zaradi zdravja in lepše postave ali kondicije, ker se morajo zelloo namučit za vidne rezultate, govorim o osebah, ki ne jemljejo kemije, pustimo proteine in aminokisline, to je svetlobna leta drugače od steroidov

Ja sej fora je v tem da je pravim "bilderjev" le kakšnih 10% ostali so vsi na tabletah, praških, injekcijah....
smirk-1.gif
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Jz sm v fitnesu že točno 15 let. Vidu sm vsega in svačega. Od Pokojnega Komna, k je z nogami potiskau preko 500 kg, do Eve Pogačnik, ki je mela širši hrbet od omare. Sam sm biu pristaš proteinov( tudi zdaj kakega popijem) in sm na račun tega mau pri svojih 19 letih kr zavidiljivo postavo med svojimi vrstniki.Nism neka omara, daleč od tega, sam takrt se pač ni noben v moji družbi s tem ukvarju. No potem pa so bili padci in vzponi. Zadnja leta se pa samo še rekreativno ukvarjam z fitnesom. Bistvo tega je, da v fitnesu je 50% snobov, da o ženskah ne govorim. In se točno vid, kdo je na čem, kdo pa ni. Večina je sama šminka.
Je pa zanimiva tale Crossfit zadeva, zgleda bo treba it mal v te vode, da se tud to proba. Sam pomoje bom kr crknu na začetku...:)
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Telo se prilagodi na vse. Jaz nisem mogel verjeti, kako so lahko starejše ženske, ko sem delal v jagodah, 8 ur prepognjene, ker me je v križu že po 2 urah tako bolelo, da sem mislil vse skupaj nekam zmetati. Isto se navadi telo na dolgotrajno fizično delo, na dvigovanje ogromnih kilaž ali na hitre treninge. Najboljše je najti nek kompromis.

Sam vidim, da če sem v formi (recimo temu, da hodim na fitnes, čeprav tam delam malenkost drugače od običajnega "fitneserja"), enostavno bolje funkcioniram. Lažje grem po stopnicah, imam mehkejši korak, lažje kaj zategnem, primem, dvignem, skratka čutim večjo moč, kot kadar ne treniram. Samo fitnesiranje, težke uteži vsaj 4x tedensko, konzumiranje ogromno beljakovin, pa mi ne ugaja. Se hitro počutim kot nek bajsi, le da sem bajsi iz mišic. Napihnjen kot piščanec, okoren, zategel, da si še zoknov ne moram normalno obuti. Ni to, to.

So pa rezultati spet odvisni od telesnih predispozicij. Fanta, ki trenira cca. 3 ure dnevno v prvi športni ligi (kondicijski treningi, težke uteži, medicinke itd.) sem z malo napora položil v mornarčku, pa deluje na videz pravi mrgan, po drugi strani pa je mene en kmečki pob položil za šalo. Sem šel trikrat z njim, da mi je kapnilo, da je enostavno premočan. Jebiga, eni so že po naravi takšni, da lahko treniram vsak dan, pa ne bom imel take roke kot oni.

Najbolj smešno na fitnesu pa mi je, ko se folk dere med dvigovanjem. Ok, nekaj jeze moraš imeti, ampak tisto ruljenje, da se te sliši na cesto, mi je pa tako smešno, joj.
smile-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik Drifter pravi:
ksz
ko tole berem, kaj pišete o mišicah iz fitnesa, me morm verjet, kaj berem, pa kaj mislite da se mičice iz fitnessa dobijo kr tako (GOVORIM O NARAVNI POTI, EDINI PRAVI POTI), me res zanima če se tip na gradbišču tolk utrudi in prešvica kokr se morš u fitnessu za neke vidne rezultate. pa ne mi o tem da tiste mišice so pa samo za gledat, mislim, kolk znalcet tle gor nardi vsaj 10 pravilnih sklec s celim telesom' pomoje še pol znalcev ne, kolk vas preteče 8km v enem šusu' še 1km bi znalo nekaterim delat težave, zato ne podcenjujte ljudi ki hodijo v fitness zaradi zdravja in lepše postave ali kondicije, ker se morajo zelloo namučit za vidne rezultate, govorim o osebah, ki ne jemljejo kemije, pustimo proteine in aminokisline, to je svetlobna leta drugače od steroidov

Ja sej fora je v tem da je pravim "bilderjev" le kakšnih 10% ostali so vsi na tabletah, praških, injekcijah....
smirk-1.gif

Tole je zelo neprimerno in stereotipno posploševanje. V fitnesu ti nihče ne ponuja injekcij, vsaj če ne pokakeš nekega interesa. Praški so drugo, marsikaj je modna muha, ki se da s prehrano nadomestiti. Ampak tile praški so kvalitetni obroki, vrhunskega okusa. Ga ni sladoleda, kremšnite, torte, čokolade, ki bi konkuriral po okusu enemu dobremu šejku. Tablete imaš pa zopet dobre in slabe, kot medicinec najbrž sam to veš. Ampak glede te prehrane je nesmiselno izgubljati besede, ker ne bomo nikamor prišli.

Človeka na steroidih pa se da hitro prepoznati. To ni šala, s tem si za vedno porušiš hormonsko ravnotežje. Steroidnež bo imel nenavadno velike mišice, izbočene žile in skoraj računalniško rezek, globok glas.