Fenix 7

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ja, pa saj lahko isto naredi... Ce garmin narobe meri in/ali reze spice se bo to videlo na grafih. Polar beat je zastonj, dela s katerimkoli pasom v ta namen in je simpl in zastonj tole preveriti
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
To bos lahko primerjal razliko v HR, se vedno pa ne bos vedel, a spice reže oziroma prireja HR na nek navin.. Za to boš rabil pa se en drug software namesto garminovega.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
HR boš dobil natančnen. Kar se tiče training loada, je to garminova formula, torej interpretacija, in do nje ne boš prišel, ker je black box.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ampak zdaj se vrtimo okoli treh "problemov"
- razlika v merjenju HR med uro in pasom, ker: kosmate roke, korakanje, plahutanje na zapestju ipd. In takozvano podcenjevanje HR zaradi slabega zaznavanje senzorja na zapestju. HR s pasom naj bi bil pravi.
- razlika v HR napram onemu v resnici, ker Garmin prilagaja meritve glede na aktivnost. V tem primeru hribkanje. Pas in ura lahko kazeta enak HR ali ne, oba pa narobnega.
- algoritmi računanja nekega loada, ki seveda ne more biti merodajen za nic, ce meri narobe in ze ce prav meri, so pac to neki luskan gimmicki, ampak ok. Cim ne meri pravilno ali prilagaja meritve, preden jih spusti v formulo, je potem pa sploh vse brez veze. Rubish in, rubish out...

Tretja alineja je seveda garminova fora, ampak prvi dve lahko preveri z uro na roki in s pasom+nek drug app, kot npr omenjeni polar beat na telefonu.

To sem danes jaz hotela, pa mi je polar beat kot zakleto prvic v življenju sral... Ce bi prej doma sprobala, teh tezav seveda ne bi imela. Mogoce jutri.

Se mi pa zdi, da vsaj tu jaz nekih tezav nimam. Mi kar OK meri pulz, pustimo morebiti kaki udarec gor dol.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Če pogledaš teste na DCRainmaker, boš videla, da so se zadnji senzorji na zapestju presneto približali senzorju na pasu. Garmin ne prilagaja HR meritve glede na aktivnost. Čisto enostavno lahko pogledaš HR meritev tudi izven aktivnosti, pa znotraj ali zunaj ni razlike. Training load je gimmick. Kot vse ostale meritve tipa body battery, training readiness in podobno. Dajo nek rezultat, ki ni primerljiv med osebami, celo algoritem znotraj naprave občasno nadgradijo, pa ni več kompatibilen z meritvami v preteklosti. Tako da je pri tem potrebna zdrava pamet. Motivator ja, edino vodilo za trening nikakor.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Garmin ne prilagaja HR meritve glede na aktivnost.

Jaz ne pravim tega, niti nocem verjeti. Je res samo za v smeti potem.

Ampak ynos se poigrava s to teorijo, ki se pojavlja na netu. Preberi par postov nazaj. Moj input je bil samo, da je to simpl preveriti. Vse, kar rabi ze ima. Jaz sem danes hotela, pa nisem imela vsega preverjenega in nastimanega na telefonu, ker ze dolgo nisem pasu uporabljala v ta namen.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Za začetek naj si folk najprej pravilno uro namesti. Beri: med aktivnostjo zategne pas. Zadnjič med enim vzponom je FR255 kazala zalo dobro, in to ne v smer, ki bi bila meni všeč (visok HR). Kar sem fizično tudi dobro občutil.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
...
- razlika v merjenju HR med uro in pasom, ker: kosmate roke, korakanje, plahutanje na zapestju ipd. In takozvano podcenjevanje HR zaradi slabega zaznavanje senzorja na zapestju. HR s pasom naj bi bil pravi.
...

Itak... Kaj se da narediti, kaj pa tudi ne. Jaz med pohodnistvom nimam tezav. Jih imam pa med plavanjem, ker pride voda vmes in ker me zebe pri par sekundah pocitka, ki jih pa tudi imam med intervali...

Nimam kaj, so tezave seveda in omejitve, ampak da bi mi pa ura (oziroma garminov software) na koncu treninga kazala napacen max, napacen min, napacno povprečje - torej osnovno statistiko meritev, ker bi jih sama kar nekaj prilagajala, pa samo v smeti vrzem. Naj potem to dela v svojih algoritmih za svoje gimmicke, ampam meritve naj mi pa pokaze, tiste, ki jih je zmerila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Plavanje ima pač svojo specifiko zaradi interakcije z vodo. Za prave profi rezultate folk zato uporablja tisti pas za merjenje HR pod vodo s spominom, da po končanem treningu vse skupaj naložiš na uro.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ja, sprejela... Tko pac je... Zdaj mi pac dolzine steje, da meni ni treba. Pa treninge imam nalozene, da jih ne memoriziram. Ostalega pa ne gledam...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Če koga zanima je dobro razloženo. Zapestni HR in hiking me gresta dobro skupaj. Je potreben chest HR. Ura podcenjuje HR in effort, posledično premalo load in premalo recovery priporoča.


evo, danes šla zjutraj na sprehod. imela garmin uro in polarev pas v navezi s polar beat appom. pasov mam več, vsi isto kažejo sicer, ampak da se ne bi kdo usajal, da nisem dovolj preciznega oblekla.
pri garminu izbrano pohodništvo, pri polarju hiking.

malo statistike:
Max pulz: garmin ura: 170, polar pas: 169
povprečni pulz: oba: 141

 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.933
-1.493
63
Da ne odpiram nove teme, bom tukaj vprašal.

Za tek imam Polarjev Vantage V, za kolesarjenje pa Wahoo Bolt, oboje z Polarjevim HR pasom. Ko sinhroniziram uro se mi podatki prenesejo v Flow in Stravo, ko sinhroniziram Wahoo, se podatki prenesejo v Stravo. Rad bi pa še podatke od kolesarjenja v Flowu, zato uporabljajam app Sync my training. Ta prenese podatke v Flow, ne kaže pa kardio obremenitve.
Uporablja še kdo Flow in še kako drugo aplikacijo oz. kak drug kolesarski računalnik?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
evo, danes šla zjutraj na sprehod. imela garmin uro in polarev pas v navezi s polar beat appom. pasov mam več, vsi isto kažejo sicer, ampak da se ne bi kdo usajal, da nisem dovolj preciznega oblekla.
pri garminu izbrano pohodništvo, pri polarju hiking.

malo statistike:
Max pulz: garmin ura: 170, polar pas: 169
povprečni pulz: oba: 141

Hvala za test. Kot rečeno, garmin ne frizira surovih podatkov. Pa očitno je kar presneto natančen tudi na roki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Itak, to je v biti edina stvar, ki jo mora znat prav delat. Vse ostalo je šminka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe