Fenix 7

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Hej. Se je kdo že kaj poglobil v novo generacijo ur? Kaj bi vzeli Fenix 7X Vs Epix 2. Sicer glede na cene dvomim, da bom kupoval, ampak vseeno.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.223
9.463
113
kod Džej-Zija
F7X je večji od Epixa (51 vs 47 mm). F7 obstaja v vseh velikostih (S - 42 mm, brez 47 mm, X - 51 mm) v izvedbah navadna, solar, sapphire + solar. Epix obstaja samo v navadni in sapphire verziji, brez solar.

Epix je F7 z AMOLED zaslonom. Krasen zaslon, ampak še pri minimalni osvetlitvi svetlejši od max na F7. Nekatere to moti. Druga tema je baterija: če na Epixu uporabiš AOD, ima baterija max 6 dni, F7 pa krepko čez 14. Spet, kolikor komu to pomeni. Touch je menda super za karte. Pa tudi AMOLED se s kartami bistveno bolje razume.

F7X ima edini vgrajeno še led lučko (npr. za osvetljevanje poti). Nekateri sicer pravijo, da Epix z max osvetlitvijo lepo razsvetli prostor kot nadomestek led lučke.

Oba modela imata popolnoma nov chipset, z izboljšano natančnostjo in bolj varčen pri porabi štroma. Chipset podpira multi GNSS (GPS, Glonass, Galileo, Beidu ...), in to uporablja VSE GNSS hkrati, kjer se pač nahajaš. Ima pa F7 sapphire in Epix sapphire še en trik, dual band sprejemnik (L1+L5 frenvenčna pasova). Z vklopljenim dual bandom je poraba malo večja, natančno pa precej, pa še se bo izboljšala z napredkom algoritmov. Cenejše verzije dual banda nimajo.

Bottom line zame: če bi kupoval, bi vzel kateregakoli v safirni verziji zaradi dual banda. Če je bistvo hud ekran, potem Epix. Če baterija, potem F7. Če še lučka, potem F7X. V nobenem primeru ne bi vzel F6 in verzij, ker je sprejemnik toliko slabši. Če natančnost trackov ni prioriteta, pa spet ni dileme, osnovni F6 brez kartografije je že dobrih 300€.

Mimogrede, zunaj je tudi Venu 2+ z enakim ekranom kot Epix. V kratkem (teden ali dva) prihaja ven tudi novi Instinct 2 (z ali brez solar), ki bo imel precej dobrot iz višjih serij. Po novem garmin pay, vo2max, IQ store in več. So pa tudi predvidene cene lepo zrasle.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
A je mozno kje v zivo videti obe uri funkcionalni? Fenix 7x in epix2? Nazadnje, ko sem bil v Garmin shopu lani je inel samo dummy plasticne ure. Hvala.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Če kupuješ že 2 leti, potem tega ne rabiš. Daj na stran za drugi avto :)

Imam Fenix 3, pri kateri me moti, da nima senzorja na roki, ampak rabiš vedno s sabo HR pas, pa pač staro je že. In Huawei GT2, ki je dumb watch, ki ne zna niti izvozit podatkov v stravo, slab HR monitor je itd. Iščem pa uro, ki bi bila za vsak dan imeti na šihtu in za športanje. Apple watch dokler ne bo imel vsaj 2 dneva baterije, odpade.
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Merjenje na zapestju itak ne špila za “resno” športanje - od 5tke naprej furam pas.

Če bo koga zanimalo - v kratkem (ko bo F7 ti na voljo) zna biti kaka (recimo tudi moja) F6 pro ti naprodaj.

In ja - ne rabim ure za 1k EUR - ampak tudi ajfona 13 pro za telefoniranje ne rabim - gre s čim drugim tudi.

Avtorju - če že dve leti kupuješ “Garmina” počakaj na naslednjo “športno” uro v Lidlu ali Hoferju in si tisto kupi.
Zdaj pa še resno - F7 je za moške, Epix pa za metriče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ups - šele zdaj videl zadnji post ynos

Če nisi vsekan kot jaz, da “nujno potrebuješ zadnji model”, poglej po starih zalogah F6 - bomba ura, predvsem pa baterija zdrži - in to je tudi razlog zakaj mi Epix ne pride v ožji izbor - zame “fancy” ekran ne odtehta baterije.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Če bi hotel nasvet, da naj kupim kar rabim, bi svojo ženo vprašal. :D

Ura je tud “nakit”, ponavadi sem mel vedno po 2,3 razlicne paščke, mam tudi tri analogne ure. Ampak tale garmin fenix zgleda top. Epix bi moral probati, da ni premala. Pa nekako mi bolj disi par tednov baterije, tista lucka je super uporabna, ze ko gres ponoci na skret da ne rabis luci prizigati :valjamse:
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Če bi hotel nasvet, da naj kupim kar rabim, bi svojo ženo vprašal. :D

Ura je tud “nakit”, ponavadi sem mel vedno po 2,3 razlicne paščke, mam tudi tri analogne ure. Ampak tale garmin fenix zgleda top. Epix bi moral probati, da ni premala. Pa nekako mi bolj disi par tednov baterije, tista lucka je super uporabna, ze ko gres ponoci na skret da ne rabis luci prizigati :valjamse:
top izgleda rolex skydweller, če se omenja ura kot nakit, nikakor pa ne garmin fenix. to je z mojega vidika, pač.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
No - jaz ravno zaradi tega ne sprašujem žene …

Meni so X prevelike - X od 5tke naprej pomeni velikost F3 - in ravno velikost F5 vs F3/F5X me je napeljala na menjavo. In ne grem več na X velikost (čeprav me glede na EMŠO to še vseeno čaka …).
Nekaj je še teža (ja vem - navadiš se na kak gram več na roki) - a je vseeno bolj udobno imeti manj teže na zapestju. In zato sem na TI variantah … (ima se, može se - sam žena ne sme za ceno zvedeti …)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
top izgleda rolex skydweller, če se omenja ura kot nakit, nikakor pa ne garmin fenix. to je z mojega vidika, pač.
Se načeloma strinjam - a je Garmin uspel s Fenix serijo narediti ure (cronoghraphe?), ki so jebeno dobro športne ure, z menjavo paščka (in morebiti watchface) dobro zgledajo tudi k obleki.
Al je to “nakit” al ni je druga tema …
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.223
9.463
113
kod Džej-Zija
No - jaz ravno zaradi tega ne sprašujem žene …

Meni so X prevelike - X od 5tke naprej pomeni velikost F3 - in ravno velikost F5 vs F3/F5X me je napeljala na menjavo. In ne grem več na X velikost (čeprav me glede na EMŠO to še vseeno čaka …).
Nekaj je še teža (ja vem - navadiš se na kak gram več na roki) - a je vseeno bolj udobno imeti manj teže na zapestju. In zato sem na TI variantah … (ima se, može se - sam žena ne sme za ceno zvedeti …)
F7 sapphire ima ohišje iz titana že po defaultu. Lahko pa kupiš še TI pašček, samo tisto pa res stane. Mislim, da ranga 200 eur več.