F1 2022

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Zaradi tega se ne pomeni da Alonso laže.
Nisem rekel, da zdaj laže. Mogoče si bom enkrat vzel čas, pa ti bom našel njegove izjave pred sporu in po sporu z Hamiltonu. Da boš videl o čem govorim. Tisti ki so gledali tisti čas F1, dobro vedo o čem jaz govorim. Jaz ne jemlem več resno Alonsa, edino na progi mi je odličen voznik. Vettle je 10x pred Alonsu glede komunikacije in izjav o ostalih.

Drugače se pa lahko priključiš v F1 debate na redditu :cowboy: ¨ Still salty after all this time. It’s been 15 years, Fernando, just let it go….¨

Žalostno za F1.
V drugih serijah to ni redko, v NASCAR pa je to itak vgrajeno v pravila. V F1 je zdaj dovolj dirk, da bi lahko tak sistem vpeljali.

Ni 2x za rečit, da ne bodo vpeljali takšen sistem. Američani trenutno delajo na šovu, glavno je da hodijo gledalci gledati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tommek

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.552
1.016
113
Nisem rekel, da zdaj laže. Mogoče si bom enkrat vzel čas, pa ti bom našel njegove izjave pred sporu in po sporu z Hamiltonu. Da boš videl o čem govorim. Tisti ki so gledali tisti čas F1, dobro vedo o čem jaz govorim. Jaz ne jemlem več resno Alonsa, edino na progi mi je odličen voznik. Vettle je 10x pred Alonsu glede komunikacije in izjav o ostalih.

Vemo, se spomnimo, sedaj se samo se nasmejem Alonsu. Super talent, voznik, kateri zal ni vnovcil predispozicij. Nekaj zaradi Hamiltona, kateri je pac boljsi, nekaj zaradi svojega ega, nekaj pa zaradi okoliscin v katerih je vse bil.

Drugače se pa lahko priključiš v F1 debate na redditu :cowboy: ¨ Still salty after all this time. It’s been 15 years, Fernando, just let it go….¨

Hah, rad bi tukajsnja najednika (darjan, snecer) videl na Redditu s svojimi 'vesoljskimi' teorijami tipa 'kaj pa ce bi to in ono' in maloumnim najedanjem tipa 'snecer' ... v pol ure jih streznejo / zbrukajo do amena. Da mi je videt to blamazo, scefrana bosta, 'frajerja'.

Pa ce bo ze tam, naj se kaksno o haleluka in crnih kitah napise, da bo zares 'salty'.

Ni 2x za rečit, da ne bodo vpeljali takšen sistem. Američani trenutno delajo na šovu, glavno je da hodijo gledalci gledati.

Ne vem, cirkus... F1 kot sem jo poznal je passe.
 
Nazadnje urejeno:

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Vemo, se spomnimo, sedaj se samo se nasmejem Alonsu. Super talent, voznik, kateri zal ni vnovcil predispozicij. Nekaj zaradi Hamiltona, kateri je pac boljsi, nekaj zaradi svojega ega, nekaj pa zaradi okoliscin v katerih je vse bil.

Res je, tudi pri Ferrariju mu je mankala pika na i. Tam sem pričakoval, da bo osvojil vsaj 1 naslov. Drugače ima človek dokaj OK izjave do ostalih navijačev, samo ko pa pride na Hamiltona, tam je pa konec. Tisto sezono 2007 je bil Alonso pripravljen, da osvoji novi naslov z novo ekipo, saj je bil v naletu in na koncu mu en ¨mali črnc¨ pokvari vse. Le zakaj ga ne bi sovražil?



Hah, rad bi tukajsnja najednika (darjan, snecer) videl na Redditu s svojimi 'vesoljskimi' teorijami tipa 'kaj pa ce bi to in ono' in maloumnim najedanjem tipa 'snecer' ... v pol ure jih streznejo / zbrukajo do amena. Da mi je videt to blamazo, scefrana bosta, 'frajerja'.

Pa ce bo ze tam, naj se kaksno o haleluka in crnih kitah napise, da bo zares 'salty'.

Na Redditu te takoj označijo za trolla, če bi tako pisal ko darjan tukaj na forumu. Tam si pridobiš pozornost tako, da svoje objave podkrepiš z preverjenimi viri/dokazi. Obstajajo pa tudi takšni pacienti, ki imajo svojo teorijo brez kakšnih dokazov...itd. Npr. FIA pomaga Mercedesu, FIA gleda čez prste Hamiltonu,...itd.

Najdeš tud dosti ¨expert¨ uporabnikov, ti vse obrazložijo, dodajo skice,....itd, njihove objave je zanimivo brati.


Ne vem, cirkus... F1 kot sem jo poznal je passe.


Ja res je passe, čeprav smo že pri Charlie, Mosley in Ecclestone govorili, da gre F1 v napačno stran. Od zunaj je tista FIA delovala dobro, znotraj je pa bila gnojnica. Samo glede kazni, tehničnih pravil, spoštovanje lastnih pravil...itd, so pa bili svetlobna leta pred zdajšnim vodstvu oz. lastnikim F1. Tist kar je bilo napisano pri njih, tega so se držali in ni bilo odstopanja, niso neki prakticirali, tako kot lani Masi. Poznalo se je pa, da stara FIA ni dali veliko na cirkus, tako kot delajo zdaj Američani, zato tudi ni bilo toliko obiskovalcev.




Alonso še drži en naslov, nikoli se ni nič o tem pisalo.
eml0w4vnppx91.png
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.552
1.016
113
Res je, tudi pri Ferrariju mu je mankala pika na i. Tam sem pričakoval, da bo osvojil vsaj 1 naslov. Drugače ima človek dokaj OK izjave do ostalih navijačev, samo ko pa pride na Hamiltona, tam je pa konec. Tisto sezono 2007 je bil Alonso pripravljen, da osvoji novi naslov z novo ekipo, saj je bil v naletu in na koncu mu en ¨mali črnc¨ pokvari vse. Le zakaj ga ne bi sovražil?

Jah, 'rookie' Hamilton je bil boljsi, seveda je zameru, do groba, razumljivo. Ni edini.

Na Redditu te takoj označijo za trolla, če bi tako pisal ko darjan tukaj na forumu. Tam si pridobiš pozornost tako, da svoje objave podkrepiš z preverjenimi viri/dokazi. Obstajajo pa tudi takšni pacienti, ki imajo svojo teorijo brez kakšnih dokazov...itd. Npr. FIA pomaga Mercedesu, FIA gleda čez prste Hamiltonu,...itd.

Najdeš tud dosti ¨expert¨ uporabnikov, ti vse obrazložijo, dodajo skice,....itd, njihove objave je zanimivo brati.

Vem Zato pa pravim, rad bi ju tam videl. Kaksno solanje bi to bilo, epic! Selitev iz lastne koze, ekspresno.

Ja res je passe, čeprav smo že pri Charlie, Mosley in Ecclestone govorili, da gre F1 v napačno stran. Od zunaj je tista FIA delovala dobro, znotraj je pa bila gnojnica. Samo glede kazni, tehničnih pravil, spoštovanje lastnih pravil...itd, so pa bili svetlobna leta pred zdajšnim vodstvu oz. lastnikim F1. Tist kar je bilo napisano pri njih, tega so se držali in ni bilo odstopanja, niso neki prakticirali, tako kot lani Masi. Poznalo se je pa, da stara FIA ni dali veliko na cirkus, tako kot delajo zdaj Američani, zato tudi ni bilo toliko obiskovalcev.




Alonso še drži en naslov, nikoli se ni nič o tem pisalo.
Poglej priponko 60635

Mah, smo ja, samo neko duso je imela. Vsaj pravil so se drzali, cetudi je Mosley nazigal kurawe etc. Lanski finale pa je blamaza blamaz. World champ by human mistake, pove vse. O tem da se naprej goljufajo in se kar tolerira, kazni mizerne. Super, ocitno jim je vseeno. Cim bo ta cirkus prehud bom zakljucil z njim. Ker ta nacin res ne pelje nikamor. Radi bi sparal in bli hitri. Skregano, ne mores, rezultat je beda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: H19ED

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Mah, smo ja, samo neko duso je imela. Vsaj pravil so se drzali, cetudi je Mosley nazigal kurawe etc. Lanski finale pa je blamaza blamaz. World champ by human mistake, pove vse. O tem da se naprej goljufajo in se kar tolerira, kazni mizerne. Super, ocitno jim je vseeno. Cim bo ta cirkus prehud bom zakljucil z njim. Ker ta nacin res ne pelje nikamor. Radi bi sparal in bli hitri. Skregano, ne mores, rezultat je beda.

Sam od Mosleya nazi orgije, to me pa še danes nasmeji :fredi::fredi::fredi: Kero štalo je naredil tedi....:oops:

Lansko finale 2021 je bilo zame šokantno oz. čez celo sezono je FIA delala večje napake, zadnjo dirko pa adijo pamet. Gledali so Hamiltonu čez prste, gledali so Maxu in potem še Masi inprovizira s tem SC-ju na zadnji dirki. Takega SC faile nisem videl od kar gledam F1, tukaj so si naredili veliko škode, pa še priznali so napako pri poročilu na začetku sezone 2022. Zato sem pa že večkrat rekel, lanskega naslova nobenim ne privoščim. Zakaj? Vsi ki smo neutralni, se bomo spominjali, kako je dirkač osvojil naslov 2021, z napako vodstva na zadnji dirki. Smo videli kaj je bilo zdaj pri Skysport in Max-u, če Max misli, da se bo to vse skupaj pozabilo in ne bo več dobil takšnega vprašanja, se krepko moti, še par let bo dobival očitke za lansko finale. Maxovi navijači itak tega ne bodo priznali in se bodo na pretekle sezono izgovarjali, tako kot že zdaj delajo.



49A3081F00000578-0-image-a-1_1519765048519.jpg


Kako je bil boljsi ce sta imela enako stevilo tock?

Darjan ne zastopiš, mali ¨črnc¨ je bil isto hiter kot pa aktualni prvak in to PRVO sezono, če tega ne bi bilo, bi imel Alonso 3 naslove! Pa nista imela takšnega dirkalnika, kot ga ima MAX letos ali pa kot ga je imel Hamilton pretekla leta. A si ti predstavljaš, da pride 19 letni malinovc v RBR in je isto hiter kot Maxu, poslednično MAX zaradi tega izgubi naslov. Kaj bi na to rekel?

Evo link od reddita https://www.reddit.com/r/formula1/ , pridi darjan :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.552
1.016
113
Sam od Mosleya nazi orgije, to me pa še danes nasmeji :fredi::fredi::fredi: Kero štalo je naredil tedi....:oops:

Naredu (obelodanil) jo je Ron Dennis (ni kao jasno ampak kdo drug bi lahko in predvsem zakaj) sprozil tole - payback za eno drugo zadevo. Cist prav je naredu. Mosley je bil tiste case cist prevec anti-mclaren nastelan. Sej do nekje se razumes ampak je bil res blesav. No in je 'zuta stampa' dobila 'namig' in ujela mozaka v najboljsem izdanju, haha. Mein fuhrer in podobne blesarije, jao :bonk:

Lansko finale 2021 je bilo zame šokantno oz. čez celo sezono je FIA delala večje napake, zadnjo dirko pa adijo pamet. Gledali so Hamiltonu čez prste, gledali so Maxu in potem še Masi inprovizira s tem SC-ju na zadnji dirki. Takega SC faile nisem videl od kar gledam F1, tukaj so si naredili veliko škode, pa še priznali so napako pri poročilu na začetku sezone 2022. Zato sem pa že večkrat rekel, lanskega naslova nobenim ne privoščim. Zakaj? Vsi ki smo neutralni, se bomo spominjali, kako je dirkač osvojil naslov 2021, z napako vodstva na zadnji dirki. Smo videli kaj je bilo zdaj pri Skysport in Max-u, če Max misli, da se bo to vse skupaj pozabilo in ne bo več dobil takšnega vprašanja, se krepko moti, še par let bo dobival očitke za lansko finale. Maxovi navijači itak tega ne bodo priznali in se bodo na pretekle sezono izgovarjali, tako kot že zdaj delajo.

It's all about money, so si ocitno izracunali, da bo bolje da priznajo, drugace bo prevec folka odpikalo to sarado. Masi odletu, kot da ga nikjer nikoli ni blo, oranzni pa obdrzal naslov - smeh. Pa se uzaljen, ce mu kdo pod nos vrze. Pa se kar golfajo, pa daj no, kdo je tu nor? Ovc nevednih najedniskih je ocitno dovolj. Hale luka!

Evo link od reddita https://www.reddit.com/r/formula1/ , pridi darjan :D

:valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: H19ED

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.732
6.910
113
Če pa je alonso tudi bil prvo sezono pri mclarnu takrat, kako se to lahko enači s tem da bi sedaj nek “malinovc” prisel v rbr, kjer je max že 7 sezono?

Kateri voznik, v moderni dobi f1, je takoj postal WC, ko je prestopil v neko mostvo?
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Naredu (obelodanil) jo je Ron Dennis (ni kao jasno ampak kdo drug bi lahko in predvsem zakaj) sprozil tole - payback za eno drugo zadevo. Cist prav je naredu. Mosley je bil tiste case cist prevec anti-mclaren nastelan. Sej do nekje se razumes ampak je bil res blesav. No in je 'zuta stampa' dobila 'namig' in ujela mozaka v najboljsem izdanju, haha. Mein fuhrer in podobne blesarije, jao :bonk:

Ron Dennis mu je vrnil za Spygate afero, tam se je Mosley trudil za konkretno kazen in odvzem vseh točk. Čeprav Mclaren ni uporabil tistih načrtov naslednje leto, saj jim je FIA konkretno gledala pod prste. Če me spomin ne vara, Spygate je bil 2007 in potem tale Mosley afera 2008, zgleda nekakšno vračilo ¨milo za drago¨.

It's all about money, so si ocitno izracunali, da bo bolje da priznajo, drugace bo prevec folka odpikalo to sarado. Masi odletu, kot da ga nikjer nikoli ni blo, oranzni pa obdrzal naslov - smeh. Pa se uzaljen, ce mu kdo pod nos vrze. Pa se kar golfajo, pa daj no, kdo je tu nor? Ovc nevednih najedniskih je ocitno dovolj. Hale luka!



:valjamse:

Tudi če so priznali, niso kaj veliko naredili na spremembi, par malenkosti dodelali, prej pa pisali, kaj vse bomo spremenili z ekipam. Tega madeža ni možno izbrisati iz zgodovine F1 in tega bi se mogu Max zavedati, tudi čez 10-20 let mu bodo novinarji postavili takšno vprašanje: ¨Kako komentirate prvi naslov in to, da vam je FIA podarila zmago in posledično naslov?¨.

In potem Max: “You keep disrespecting me and at one point I’m not tolerating it anymore. So that’s why I decided to stop answering.”. Če dobiš takšno vprašanje, je nespoštovanje ali kaj? To so novinarji, to je njihov poklic.


Če pa je alonso tudi bil prvo sezono pri mclarnu takrat, kako se to lahko enači s tem da bi sedaj nek “malinovc” prisel v rbr, kjer je max že 7 sezono?

Kateri voznik, v moderni dobi f1, je takoj postal WC, ko je prestopil v neko mostvo?

Alonso je imel 2 zaporedna naslova pri Renaultu, potem je prišel kot aktualni prvak v Mclarna kot prva violina. Testiranja so pokazala, da ima Mclaren in Ferrari dober dirkalnik, kar so potem potrdili v sezoni, čeprav je imel Ferrari eno zmago več na koncu.

Če bi imel Alonso kakšnega drugega sovoznika, sem prepričan da bi dobil 3. naslov prvaka. Na koncu sezone sta imela Alonso in Hamilton po 4. zmage, Alonso 2 pola, Hamilton 6 polov. Če gremo gledati statistiko, je Hamilton prehitel Alonsa in to prvo krstno sezono v F1.

1920px-Comp_for_2007_F1_WC.svg.png
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.732
6.910
113
Zdaj se ze gleda st polov, ker je st tock in zmag identicno. Lahko bi se pogledali kateri ga je dennisu boljse potegnil?
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
V zgodovini F1 se je vedno gledalo Win race, Fastest lap in Pole position na dirki in na koncu sezone si imel statistiko in zmagovalca. Če pa tega nisi vedel, potem pa boh pomagi. Mogoče je kaj novega v novi F1 eri, naj se darjan zdaj zjasne. Mogoče kaj ne vemo?


 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.732
6.910
113
Valda se je, ampak trd si da ne vidis da sta bila izrnacene in samo zaradi tako male razlike, kot je st polov, ne mores rect da je pa nekdo hudo nažgal nekoga.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Noben ni nobenga premagal, če gledamo SAMO končni izid sezone. Samo jaz bi se vprašal, kako je možno, da je en ¨črnc¨ prvo sezono v F1 imel isto točk kot pa aktualni svetovni prvak, ki že ima kar nekaj izkušenj v F1. Če si nekakšen podpovprečen navijač, te to ne bi zanimalo, gledal bi samo končni izid.




He would rather the sport adopt “standard” aerodynamics than have “three lawyers” present for each and every decision to ensure it is within the regulations.

“I think that’s a big joke!” he said of the cap.

“If a team rent a wind tunnel and set up a wing, nobody can control it anyway. How is that supposed to come out?

“You should rather make regulations for Formula 1 that make everything very clear.

“Why isn’t a standard aerodynamic made like in America? You can save millions in costs.

“For me, that would be a much more sensible way than checking whether there was catering or sick leave.

“Now, after every decision, the teams arrive with three lawyers. It must clearly be a regulation that cannot be contested.


“Now the whole weekend was about the budget limit and Max Verstappen’s performance almost went unnoticed.”


Tole je pa zadel: It must clearly be a regulation that cannot be contested.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.732
6.910
113
Prehod iz enega mostva v drugo ni tako izi, zato tudi vprasanje; kateri prvak moderne dobe je takoj ob prestopu osvojil wc?
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Prehod iz enega mostva v drugo ni tako izi, zato tudi vprasanje; kateri prvak moderne dobe je takoj ob prestopu osvojil wc?

To še ne opravičuje, da te lahko¨črnc¨ dohiteva, brez prakse v F1. :evil: V moderni še noben, drugače pa Jenson Button z Brawn ekipo 2009, ampak tisti čas ni bila moderna F1.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.732
6.910
113
Brawn gp je bila samo nalepka preko honda ekipe, ampak tisto je taka anomalija da se ne splaca menit :)
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Ne samo nalepka, tudi osebje in motor je bil drug, če smo malo bolj natančni. Če se prav spomnem, sta ostala samo Brawn pa Fry od stare ekipe, potem pa je Brawn svoje pripeljal.;)