F1 2022

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Te debate kdo je goat so pa itak sfaljene. Tko kot pri fuzbalu. Vsak bo za svojga trobil, pa ne glede na statistiko....
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Se popolnoma strinjam in o tem sem govoril. Čeprav malo dvomim, da bi še lahko kera ekipa 6 let držala dominanco.

Če imaš dominanten avto, se kamot popelješ do naslova. Tako se je Hamilton 2014 kamot pripeljal do naslova, letos pa Max, nista imela resnega tekmeca.

Čez 12 dni je Brazilija, bodo kere ekipe delale posodobitve?
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
  • Maintaining the spectacle – the 2026 Power Unit will have similar performance to the current designs, utilising high-power, high-revving V6 internal combustion engines and avoiding excessive performance differentiation to allow for improved raceability.
  • Environmental sustainability – the 2026 Power Unit will include an increase in the deployment of electrical power to up to 50% and utilise a 100% sustainable fuel.
  • Financial Sustainability – Financial Regulations regarding the Power Units will reduce the overall costs for competitors whilst retaining the cutting-edge technological showcase that is at the core of Formula 1.
  • Attractive to new Power Unit Manufacturers – the regulations are intended to make it possible and attractive for newcomers to join the sport at a competitive level.

Lahko se še drugo leto kaj spremeni pri vodilnih, čeprav dvomim v to.


2023 Formula 1 Technical Regulations
  • The floor edges will be raised by 15mm.
  • The Diffuser throat height will be raised, while care has been taken to avoid any impact on the teams’ designs of the mechanical components.
  • The diffuser edge stiffness will be increased.
  • An additional sensor will be mandated to monitor the phenomenon more effectively.

Pa še druge gume pridejo od proizvajalca Pirelli.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Pač letos je rbr pošteno dvakrat nategnil FIA/ostale tekmece. Prvič da so izsilil engine freeze potem pa čez pol leta objavl da bo Honda ostala v F1.
Drugič pa s cost capom.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Pač letos je rbr pošteno dvakrat nategnil FIA/ostale tekmece. Prvič da so izsilil engine freeze potem pa čez pol leta objavl da bo Honda ostala v F1.
Drugič pa s cost capom.

Pa niso jih glih nategnali, opravili so odlično delo. Čeprav je zdaj delo umazano zaradi ¨cost cap¨ kršenja in kazni. Tale engine freeze še nič ne pomeni, hiter lahko kdo ¨posodobi vzdržljivost¨ ali pa popravi ¨kritične dele¨, v resnici bo pa upgrade motorja. Saj si videla lani Mercedesov motor na VN Brazilije, leteli so kot sekira.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Ah seveda so opravili odlično delo. Meni se zdi ta engine freeze odlično delo za njih. FIA pa ostale ekipe so pa pošteno nategnjene.

Berem pa neki, da je Max pa rbr neki buthurt pa jokajo in nočejo več sodelovat z SKY sports. Crybabies
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Mislim rečit, odlično opravili na razvoju dirkalnik in motorne enote. Videli so da imajo močno motoro enoto in jim ustreza ¨freeze engine¨. Čeprav :

They state that “a manufacturer may apply to the FIA during the course of the homologation period to conduct modifications to the homologated power unit elements for the sole purposes of reliability, safety, cost saving, or minimal incidental changes permitted in [Article] 5.4.”
in to:
If a manufacturer has a specific reliability issue it has to follow a complicated process in order to be allowed to modify the part with the full permission of the FIA.

Max je že na koncu sezone jokal, ko mu je Skysport novinar omenil Masija in napako na zadnji dirki, da ne bo več sodeloval z njimi, tudi intervjuje ne. Mali se bo moral spijaznati, prvi je v F1 zgodovini, ki je zaradi napake FIE dobil naslov in to vprašanje bo vedno dobil po nos.

Sam sem iskal podoben primer 1995-2021, da bi zaradi FIE napake kdo dobil naslov in ga žal nisem našel.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.928
395
83
Sam res, maš prov mato. Pa če Fia nebi pustila RbR-ju dat skor 1 mio za kanapeje tut nebi blo nič. Pa če jim FIA nebi ugodila z engine freezom bi tut za 70 pik zmagal. good damn fia pa mercedes grrrrr
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Kako prvi, kaj pa prost vs senna?

aja, samo od 95 gledas f1 :)
Ne, gledat sem začel občasno 1999, preden si je Šumi zlomil nogo. Samo iskal sem podoben primer na googlu kot je bil lani na zadnji dirki in ga nisem našel.

Če ne bi FIA delala za BLM-ja, bi Max zmagal za 50 pik, ti bi lažje prebolel, mi pa ne bi rabili brat tvojega neskončnega jokanja po forumu...
Seveda, tako razmišljajo MALINOVCI in ti si poleg darjana. Če napišeš malo iz zgodovine in kako je bilo pred F1 novo ero in še iz časov Šumija, to je po tvoje jokanje? Potem bi stare navijače iz časa Šumija poslal v tri krasne. Vedno se spodbijeta na blm in Mercedesom, kak bi se kaj v stari časih, Šumi in Ferrari era. Povej mi, kje sem se zmotil kar sem napisal. Lahko kamot debate naredimo. Prej so pomagali Hamiltonu, od lani pa Maxu :valjamse:
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Ga nisem našel, vsaj da bi bil kje podoben primer, da bi odločal na zadnji dirki o prvaku.


Aja še en info za malinovca MATO-ja :D

Navijam za Vettla že od samega začetka, prej pa za Montoyo, zato mi je vsejen, če bi vse vzeli Hamiltonu in Maxu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.733
6.910
113
Dosedanji rekord sta si delila Michael Schumacher in Sebastian Vettel. Slednji ne obžaluje izgubljenega naziva in celo upa, da bo Verstappnu uspelo zmagati še na preostalih dirkah sezone.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Zato mi je Vettle všeč, ne išče konflikta tako kot Alonso pri izjavah. Zato bom Vettla pogrešal v F1 :confused:
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.844
2.220
113
Vettle da, Alonso ne, zakaj? Alonso še ni pozabil 2007 in to se bo peljalo dokler bota oba živa, za Alonsa ni Hamiltonov naslov nič vreden. Vettle je tudi lepo poudaril, da na začetku sezone ni imel tako dominanten dirkalnika Max, kot ga ima zdaj in to smo opazili. Imeli so porodne krče do 3. dirke, potem se je pa začela dominanca.
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Dominanten avto so imeli zato, ker je Ferrari popustil. Dejansko je bil Ferrari večinoma na en krog hitrejši... ampak so imeli potem na dirki probleme z gumam. V prvi polovici sezone se je še obetal napet boj... šele potem je postalo monotono. Ferrari v zadnjih letih nekako ne zmore držati forme čez celo sezono. Če bi imel RB v vseh pogledih najboljši avto, bi imel tudi Perez več prednosti pred ostalimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: H19ED