Expedia.com vprašanje

AJVAR

Pripravnik
11. okt 2007
351
0
16
Obišči stran
Kupujem dve letalski karit za pot do ZDA, pa me zanim. če imate kakšno izkušnjo z expedio? Zanima me predvsem potek rezervacije ter postopek plačila.

lp
 
Jaz sem ze veckrat kupil pri njih aviokarte za PAR/LJU, TRS/PAR , GRZ/LYS, CFE/ BUD - nobenega problema - Placilo z VISA ali MASTERCARD - iztiskas elektronsko vozno karto na tvojem racunalniku . Expedia je francosko podjetje z svetovno razsirjeno mrezo agentur

Zelo dober tudi GOVOYAGES - ( vedno najde najcenejse variante za potovanje ) vidi motor v Italiji: http://www.govolo.at
 
Nazadnje urejeno:
Dodajam se naslednje: preizkusil expedia.com in expedia.fr velika raZlika v ceni menjav dolar Euro (COM je drazji celo do 100 $ po karti)
primer na expedia.fr za letalisce Trst in vstop Miami

408,65 €
06:55 Partir Trieste (TRS)
Arriver Miami (MIA) 14:30 mer. 16 sept.
Durée : 13h 35min Alitalia 1356 / 630
Correspondance à Rome (FCO)

16:10 Partir Miami (MIA)
Arriver Trieste (TRS) 10:35 +1 jour mer. 30 sept.
Durée : 12h 25min Alitalia 631 / 1357
Correspondance à Rome (FCO)

ISTA RELACIJA ISTI DATUMI IN ISTI PREVOZNIK govolo.it
16/09' 30/09 = 397,00€ 11 € CENEJE ALI ZA DVA 22 €

bravofly ISKALEC = za isti dan Trst/New York povratna 421 €
TRST / BOSTON 466 €
TRST / CHICAGO 416 € prevoznik Lufthansa

Za notranje lete pa poglejte AIR TRAN airways hub je v Atlanti (Georgia) e(low cost - naslov http://www.airtran.com/Home.aspx primer Miami/ Akron (Cleveland) OW = 70 €
Poceni leti so tudi z http://www.frontierairlines.com/frontier/content/pages/shared/largeFlightMap.html (Hub je Denver v Coloradu
 

AJVAR

Pripravnik
11. okt 2007
351
0
16
Obišči stran
Še eno vprašanje. Karte so rezervirane, drugi teden je odhod. Je potrebno poklicati letalske družbe ter potrditi let? Kako je z online check in? Ima kdo kaj izkušenj?

lp
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Odvisno katera družba. Če se ne gre za nizkocenovnika, itak samo prideš s potnim listom in e-ticketom na letališče in je to to.

Če je kateri od nizkocenovnikov, si pa itak dobil vsa navodila po mailu...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Si dobil kak mail od njih? Če ne, potem ziher ni online check-ina (oziroma ga ne potrebuješ, oziroma predvidevam, da boš potoval z check-in prtljago in tako ali tako ne pride v poštev
smile-1.gif
).

Pa mislim da itak samo Ryanair komplicira s tem on-line checkinom.


Ti lepo zapakiraj 20kg kovček ali nahrbtnik, imej sprintano vse, kar lahko imaš (eticket, potrdilo o plačilo...) in se fino imej na potovanju! Pa ne pozabi potem kake slike prilepit v fotoreportaže ;-).
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Aja, pa ne pozabi na on-line checkin za USA!!! Poglej na stran od ambasade...
 

AJVAR

Pripravnik
11. okt 2007
351
0
16
Obišči stran
Ma to je uno k izpolniš tisiti vrašalnik, če si terorist? To imam! Ma nekateri pravijo da je potrebno telefonsko potrditi lete za expedio, pred ohodom...?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Vem samo, da je po novem treba izpolniti nek obrazec na internetu pred odhodom.

Kar pa se Expedie tiče...če imaš letalske karte, ne vem, kaj sploh še imaš z njimi.
 

AJVAR

Pripravnik
11. okt 2007
351
0
16
Obišči stran
Ne vem, tam mi piše :

Please be sure to re-confirm your flight at least 24 hours prior to scheduled departure (72 hours prior for flights to Hawaii and international destinations). You may check your flight status and departure gate online, or contact the airline directly. For international destinations, please confirm your flight with the airline at least 72 hours prior to departure. Seat assignments, meal preferences, and special requests must be confirmed with the airline; we cannot guarantee that they will be honored. Free and special meals are not available on many flights.

Treba al ne?

Ma verjetno kar bom pa mir!

Slike bom pa kej prlepu :D
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Re-confirm ni isto kot on-line checkin.

Verjetno je mišljeno, da samo preveriš, če niso odpovedali leta ali kaj podobnega.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Evo, ravno danes sem na govolo.at kupil karto za San Francisco, let tja konec novembra, povratek pa nekje aprila 2010. Cena: 480 evrov
smile-1.gif
. Na expedia.fr je pa 9 evrov vec.

Je pa tecno, ker govol.at ze v startu ne ponuja moznosti placila preko banke.

LP,
PIC