eRačun od 01.01.2015

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Koliko časa traja, da te ZZI potrdi? V petek je bila poslana zahteva za aktivacijo predala pa ni še nič..
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
a prijava na bizbox?
če ne gre takoj s certifikatom, pa pošlješ po faxu. V nekaj 10 primerih do zdaj so mi vedno uredili v max enem dnevu.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Kateri je najcenejši spletni cerfitikat? Sigenca, Halcom, Poštarca? Pa do katerega najhitreje prideš?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Eno neumno vprašanje..a lahko s certifikatom, ki ga imaš za NLB klik kot fizična oseba, uporabiš za e-račun kot pravna oseba, če si njen zastopnik?
grin1.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Mi smo se na koncu prijavili kar preko NLB ..... je brezplačno, nalogi pa so potem po 0,28Eur ..

Samo imate tudi poslovni račun na NLB-ju oz. ste uporabniki Pro klika?

Zakaj se na polno "oglašuje", da je izdajanje do 5 računov/mesečno preko UJP-a brezplačno, če se moreš v vsakem primeru skeširat za digitalni certifikat?
bonk.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Ne zahtevajo ga vse banke, imaš tudi le RSA ključek.

>Eno neumno vprašanje..a lahko s certifikatom, ki ga imaš za NLB klik kot fizična oseba, uporabiš za e-račun kot pravna oseba, če si njen zastopnik?

Ne bi rekel.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
A mi lahko nekdo na hitro pove katere vloge je potrebno izpolniti, da lahko izdajam eračune.
Vlogo za novega UJPnet uporabnika in Vlogo za prejemanje in/ali izdajanje E-računov? Kje dobim šifro PU?
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Jaz sem le tisti simpl obrazec na UJP, podpis & štempelj. Ne vem katero šifro omenjaš.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Ne zahtevajo ga vse banke, imaš tudi le RSA ključek.

>Eno neumno vprašanje..a lahko s certifikatom, ki ga imaš za NLB klik kot fizična oseba, uporabiš za e-račun kot pravna oseba, če si njen zastopnik?

Ne bi rekel.

Deluje.
cheer.gif
In sploh ne rabiš biti zastopnik.
 

ambroz

Pripravnik
27. apr 2010
116
0
16
Mišljeno je bilo, da imaš ERP ponudnika, čigar program ti omogoča izdelavo e-račune in banko, ki ti te e-račune razpošilja do UJP.

Pa poglejmo: imam Birokrat, ki več kot mesec dni po uvedbi e-računov še vedno ne omogoča digitalnega podpisovanja e-računov. In Banko Koper, ki digitalnega podpisovanja niti ne načrtuje. Tako imam nepodpisane e-račune, s katerimi si ne morem pomagati.

In sem odvisen od UJP portala, dokler ne porabim tistih 60 e-računov.
Potem pa pridejo na vrsto razni zizibiziji, ki so javni upravi itak izdelali sistem in pri katerih zato verjetno edino stvari delujejo, kot so si zamislili.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Zanimivo, torej fizična oseba, ki niti ni zastopnik podjetja, lahko podpisuje eračune za neko pravno osebo?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
Ja in?
Če bo kaj narobe, se bo točno vedelo, kdo je podpisal račun, ne bo "nič ne vem, nekdo je ponaredil podpis"
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Jaz sem le tisti simpl obrazec na UJP, podpis & štempelj. Ne vem katero šifro omenjaš.
Thanks! Nevem katere obrazce sem jaz gledal. Izpolnil tega ta simpl, dobil na mail geslo in zadeva dela. Sprva v Firefoxu ni zaznal digitalnega potrdila. Ga je blo treba uvozit še v Internet explorer.
 

gulikoza

Pripravnik
23. sep 2007
237
0
16
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Mesec je naokoli, ste imeli kakšne težave?

Meni so prvi e-račun že poravnali.
cheer.gif

Meni so ga zavrnili (lasten XML). Sem bil malo jezen, ker sem mislil da sem kje sfalil strukturo, potem pa malo bolj jezen, ker sem ugotovil da ni problem v samem XML-ju ampak da zahtevajo sklic plačila v točno določeni obliki, kar nisem zasledil v Priročniku. Potem je šlo skozi, bomo pa videli kdaj bo plačan
cheer.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.700
3.581
113
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Zanimivo, torej fizična oseba, ki niti ni zastopnik podjetja, lahko podpisuje eračune za neko pravno osebo?

Tudi na račun na papirju se ti ponavadi podpiše prodajalec (spodaj, kjer ponavadi piše fakturiral Janez Klobasa),ki je le redko tudi zastopnik podjetja.

S temi eračuni so usrali na polno. Vsaka banka ima tisoč in eno svojo foro, trije kanali, med katerimi še niso vzpostavljeni prehodi v obe smeri (UJP - banka recimo). Tajnice po šolah, uradih (tudi v DZ),....zavračajo račune iz vseh mogočih in nemogočih razlogov (npr. ker imajo leve programerje, ki ne znajo sprejet računa in potem izdajatelju printscreene pošiljajo
bonk.gif
). Še večji dizaster je pa to da priloga v pdf obliki ni obvezna. In zdaj tisti, ki so se po tisoč in eni težavi odločili da bodo tudi eračune enostavno tiskali, še tega ne morejo več. Po drugi strani pa enim od prvega dne dalje vse špila.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Citat:
Uporabnik gulikoza pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Mesec je naokoli, ste imeli kakšne težave?

Meni so prvi e-račun že poravnali.
cheer.gif

Meni so ga zavrnili (lasten XML). Sem bil malo jezen, ker sem mislil da sem kje sfalil strukturo, potem pa malo bolj jezen, ker sem ugotovil da ni problem v samem XML-ju ampak da zahtevajo sklic plačila v točno določeni obliki, kar nisem zasledil v Priročniku. Potem je šlo skozi, bomo pa videli kdaj bo plačan
cheer.gif

Povej kaj več.