eRačun od 01.01.2015

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Aha, samo kak pa štemplaš in podpišeš račun?
smile-1.gif


Saj word2013 naredi pdf, a žig in podpis sta nekako potrebni sestavini...

Računi, ki jih dobim od T2, Amisa, Telekoma,... nimajo žiga in podpisa, vse je sprintano. Kršijo zakon, ali pa le-ta ni tako strog glede tega?
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Citat:
Uporabnik Anubis pravi:
Potem boš imel problem z arhiviranjem. Če prav razumem, je nekako tako:

1. račun napišeš, naprintaš, podpišeš, prepišeš v UJP ali e-banko, narediš e-račun in ga skupaj s prilogo (skenirana različica papirnatega računa) odpošlješ --> lahko hraniš na papirju

2. račun napišeš in izvoziš v e-slogu, uvoziš v e-banko (UJP uvoza ne omogča), odpošlješ --> ne moreš hraniti na papirju, temveč samo v elektronski obliki v e-arhivu

Drži?

Jaz račun v vsakem primeru napišem v svojem programu, izvozil bi ga v XML (e-slog shema ali kaj podobnega, meni ni važno) in uvozil v UJP namesto da ga tja vnašam ročno, če bi UJP seveda podpiral uvoz.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Žig ni (več) obvezna sestavina. Drugače pa lahko na en prazen list narediš podpis, poštempljaš in skeniraš ter shraniš kot sliko. Potem to "sliko" vstaviš v word dokument in shraniš kot pdf.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Citat:
Uporabnik Anubis pravi:
Potem boš imel problem z arhiviranjem. Če prav razumem, je nekako tako:

1. račun napišeš, naprintaš, podpišeš, prepišeš v UJP ali e-banko, narediš e-račun in ga skupaj s prilogo (skenirana različica papirnatega računa) odpošlješ --> lahko hraniš na papirju

2. račun napišeš in izvoziš v e-slogu, uvoziš v e-banko (UJP uvoza ne omogča), odpošlješ --> ne moreš hraniti na papirju, temveč samo v elektronski obliki v e-arhivu

Drži?

Jaz račun v vsakem primeru napišem v svojem programu, izvozil bi ga v XML (e-slog shema ali kaj podobnega, meni ni važno) in uvozil v UJP namesto da ga tja vnašam ročno, če bi UJP seveda podpiral uvoz.

Že, ampak potem ga moraš hraniti v e-arhivu, ki je skladen z zakonskimi predpisi. Vsaj jaz tako razumem. Ni pa ravno jasno, kako je s tem. Več piše na tej povezavi. Odstavek št. 5.

KLIK
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
579
5
18
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Citat:
Uporabnik Anubis pravi:
Potem boš imel problem z arhiviranjem. Če prav razumem, je nekako tako:

1. račun napišeš, naprintaš, podpišeš, prepišeš v UJP ali e-banko, narediš e-račun in ga skupaj s prilogo (skenirana različica papirnatega računa) odpošlješ --> lahko hraniš na papirju

2. račun napišeš in izvoziš v e-slogu, uvoziš v e-banko (UJP uvoza ne omogča), odpošlješ --> ne moreš hraniti na papirju, temveč samo v elektronski obliki v e-arhivu

Drži?

Jaz račun v vsakem primeru napišem v svojem programu, izvozil bi ga v XML (e-slog shema ali kaj podobnega, meni ni važno) in uvozil v UJP namesto da ga tja vnašam ročno, če bi UJP seveda podpiral uvoz.

Saj ga. Uporabiš b2b webservise
wink-1.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Podpisovanje na UJP (ne vem kako je drugje), očitno deluje le preko Windows in .NET. OSX in Linux uporabniki smo še enkrat izviseli. Zdaj pa veselo instalirat virtualko, da se bo sploh lahko oddalo račun.
 

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
A ima kdo probleme z namestitvijo podpisne komponente? na eni mašini javlja, da ne najde nekega dll-ja (ko bi vsaj ime tega fajla napisalo
bonk.gif

Ali lahko uporabim kakšno drugo podpisno komponento?
sprasujem se.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem moral ročno določiti s katerim programom se odpira tisti file (tam ko maš testiranje podpisa) ker avtomatsko ni delovalo.

Saj menda je tak v navodilih.
 

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Jaz sem moral ročno določiti s katerim programom se odpira tisti file (tam ko maš testiranje podpisa) ker avtomatsko ni delovalo.

Saj menda je tak v navodilih.

Ja to že, rad bi rešil DLL error, pa sem mislil, če je kdo imel isto situacijo.. aja na win 8.1 x64.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.175
2.271
113
A so kje kakšna navodila za "pisanje" e-računa? Torej kaj pomenijo določene rubrike ter npr. kaj bi naj v priponko eračuna dodal, kako veliki in kakšnega formata so lahko faili in kaj bi naj sploh daj kot prilogo e-računa? Skenirano dobavnico ali...?

LP,
Matej
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Citat:
Uporabnik eCoyote pravi:
A ima kdo probleme z namestitvijo podpisne komponente? na eni mašini javlja, da ne najde nekega dll-ja (ko bi vsaj ime tega fajla napisalo
bonk.gif

Ali lahko uporabim kakšno drugo podpisno komponento?
sprasujem se.gif

Absolutno ne moreš. Meni je plugin redno brez opozorila crashal, dokler nisem certifikata namestil direktno v sistem. Če je nameščen le v Firefoxu mu torej ne ustreza.

OSX in Linux delež ni več tako zanemarljiv, da se bi lahko šli win only. No, očitno se še vedno lahko...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
680
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Izdamo do 5 e-računov na mesec, torej je najcenejša varjanta UJP? Kaj rabim storiti, da stvar aktiviram, kako poteka izdajanje in knjiženje računov? Rabim še hrambo podatkov? Prostovoljno gasilsko društvo spada med proračunske uporabnike?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
680
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Izdamo do 5 e-računov na mesec, torej je najcenejša varjanta UJP? Kaj rabim storiti, da stvar aktiviram, kako poteka izdajanje in knjiženje računov? Rabim še hrambo podatkov? Prostovoljno gasilsko društvo spada med proračunske uporabnike?

Pomoje bos nasel odgovore na vsa vprasanja na zgornjih linkih...

Se dodatni viri:

http://slovenskieracun.si
http://slovenskieracun.si/slo/clanki/65269

http://www.ujp.gov.si/dokumenti/dokument.asp?id=372
http://www.ujp.gov.si/dokumenti/dokument.asp?id=87
http://www.ujp.gov.si/dokumenti/dokument.asp?admin=1&id=402

In tega je se in se
smile-1.gif
... Najbolje je vprasati racunovodstvo (verjetno imate nekoga, ki to vodi... )
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
ksz

Kako pa je s predračuni? Napišem isto kot dosedaj, recimo v wordu, poskeniram, vpišem v UJP sistem ročno, sken dodam kot prilogo in pošljem?

Hvala za relevanten odgovor.