eRačun od 01.01.2015

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Sigurno, saj na podlagi predračuna ponavadi dobiš naročilnico, s katero potem izdaš eračun.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
To že, vendar mi rabimo zadevo dobit plačano po predračunu, šele nato izdamo račun oziroma v tem primeru eračun.
wink-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
To že, vendar mi rabimo zadevo dobit plačano po predračunu, šele nato izdamo račun oziroma v tem primeru eračun.
wink-1.gif

Če prav razumem mi izstavimo predračun, po plačilu le-tega pa naročniku pošljemo eračun, kjer označimo da je zadeva plačana?

Lp, S.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Pol pa pošlji, da se v primeru plačila predračuna šteje kot račun
smile-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.497
5.488
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
To že, vendar mi rabimo zadevo dobit plačano po predračunu, šele nato izdamo račun oziroma v tem primeru eračun.
wink-1.gif
To ste se pa dobro zmenili, plačilo vnaprej je prava redkost.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
... hja, to drugače (žal) ni praksa, gre se za naročilo blaga manjše vrednosti, katerega moramo tudi mi dobavitelju plačati po predračunu.
wink-1.gif


Torej kaj naj zdaj pošljemo: predračun v tiskani obliki in nato eračun ali že takoj v štartu eračun?

...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
... hja, to drugače (žal) ni praksa, gre se za naročilo blaga manjše vrednosti, katerega moramo tudi mi dobavitelju plačati po predračunu.
wink-1.gif


Torej kaj naj zdaj pošljemo: predračun v tiskani obliki in nato eračun ali že takoj v štartu eračun?

...

Verjetno bo najbolje, ce vprasas prejemnika oz. placnika predracuna, kako naj mu to posljes ...
smile-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.701
3.582
113
V elektronski obliki se pošilja samo in nič drugega kot račun. Tudi eslog predpisuje samo račune. Vse ostalo so priloge. Nekateri sicer pošiljajo tudi dobropise, ampak xml struktura dobropisa ne podpira, tako da znesek dobropisa ni nikjer zapisan,....blablabla......

Torej, vso solato, kot je predračun, paragonc, dobavnica, naročilnica, račun iz tujine, zahtevek, specifikacija, priloge, jabolka in hruške ostajajo na papirju ali kot priloga eračunu. Predračun daš v PDF in na mail kot do zdaj.


Ročnemu vnosu na UJP se reče ročni vnos ravno zaradi tega ker ne gre drugače kot ročno, torej uvoza ni in ga ne bo. Vsaj dokler bo UJP brezpačen.
 

Apis

Zelenc'
20. avg 2014
20
0
1
KSZ

Najprej pozdrav vsem skupaj.

Kratko vprašanje: Kje sem zgrešil, če ob podpisovanju dobim MDSIGN datoteko, brskalnik pa ne ve, kaj naj z njo? S katerim programom naj bi se to odpiralo?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
V elektronski obliki se pošilja samo in nič drugega kot račun. Tudi eslog predpisuje samo račune. Vse ostalo so priloge. Nekateri sicer pošiljajo tudi dobropise, ampak xml struktura dobropisa ne podpira, tako da znesek dobropisa ni nikjer zapisan,....blablabla......
A ja?
http://www.gzs.si/e-poslovanje/sheme/eSLOG_1-6_EnostavniRacun.xsd
Potem pa pritisni ctrl+f in poišči bsedo "Dobropis", recimo, ali pa "Račun za predplačilo".
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.701
3.582
113
Ti pa naredi enako in poišči polje skupaj za vračilo (to je končni znesek dobropisa). Ja?

Mimogrede, račun za predplačilo je račun.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Apis pravi:
KSZ

Najprej pozdrav vsem skupaj.

Kratko vprašanje: Kje sem zgrešil, če ob podpisovanju dobim MDSIGN datoteko, brskalnik pa ne ve, kaj naj z njo? S katerim programom naj bi se to odpiralo?

S tistim "moj denar", ki si ga namestil prej.

Napaka je, da program, ko se inštalira (.msi) avtomatsko ne določi, da odpira vse datoteke mdsign

Tako da ročno določi pot do programa pa bo mir evig
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.701
3.582
113
Zadnjič sem se pri eni hebal s tem. V program filesih (x86) v mapi moj denar so bili samo dll-ji, programa pa nikjer. Pri ponovni inštalaciji pa javljal da je že nameščen.
 

Apis

Zelenc'
20. avg 2014
20
0
1
Hvala obema, potrebna je bila ponovna instalacija Mojega denarja, da se je pojavila aplikacija.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.497
5.488
113
Mesec je naokoli, ste imeli kakšne težave?

Meni so prvi e-račun že poravnali.
cheer.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
Trenutno je težava ta, da račune iz UJPja VEN pošiljajo po defaultu v bančno omrežje.
Torej račune, ki jih izstavljajo proračunski uprabniki.
Recimo AJPES izda račun za ePobote.
In ga dobim v banko, kjer pa ga nočem imeti, ker tam nima urejenega arhiviranja.
In postoep da tiste na UJPju prepričaš, da obstaja še kak drug ponudnik ePoti, je precej dolgotrajen.