Energetska preskrba gospodinjstev

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.476
5.661
113
Hno, ja... Dve gospodinjstvi na 1 elektroštevcu... To se pa ne sme, drgac... Tako, da vseeno ste na boljšem.

Drgac pa, super za vas... Med tednom imate cajt delat pečenko. Jaz se nisem tu, moram se delat. Kmalu, upam.
Se ti to hecaš????

A ti imaš doma posebej števec za električni žar v garaži??? Teoretično je to enako. Gospodinjstvo pa je eno. Neboš menda rekla, da sem edini ki imam 2 kuhinji v bajti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.490
6.229
113
Ne... Sam vsakic piknem dezurne moraliste, ko gre za druge, zase pa 101 izgovor pa sprenevedanje.

P.s.
Elektricni zar imam v kuhinji, v garazi pa plinskega in na oglje. Jaz sem po jusu tlele...
 
27. jan 2022
5.780
2.268
113
Moon ima bogato tarifo za opremo.
2.2k€
Pri tem članku je najbolj pomembno tole:
Oglasni prispevek
Sre, 25.9.2024 07:00
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.395
9.360
113
Hno, ja... Dve gospodinjstvi na 1 elektroštevcu... To se pa ne sme, drgac... Tako, da vseeno ste na boljšem.

Drgac pa, super za vas... Med tednom imate cajt delat pečenko. Jaz se nisem tu, moram se delat. Kmalu, upam...
To mislite, ali veste? Pa da bo jasno, jest imam svoj odjem, stara dva spodaj pa svojega. Me ni pa noben vprašal, za samostojni odjem, ko sem prijavljal gospodinjstvo.
Tudi kontrolne meritve komot izvajaš, pa se greš plačilo stroškov, sam ne smeš pa direkt štroma nekomu računat, ker to je pa že preprodaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: delavec44

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.490
6.229
113
Hja, ni vprašal, ker je to slovenska folklora. Recimo, to je enako kot da dva soseda potegneta iz ene omarice strom, pa si potem poloznico delita. Gre? Nope...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.395
9.360
113
Hja, ni vprašal, ker je to slovenska folklora. Recimo, to je enako kot da dva soseda potegneta iz ene omarice strom, pa si potem poloznico delita. Gre? Nope...
To ne gre, ker gre za dva ločena objekta. Kje pa piše, da ti ne smeš na enem naslovu v enostanovanjski hiši imet dveh gospodinjstev, ki si delita stroške? Mal si pomešala jabolka in avokado, ker mešaš stanovanjske enote z gospodinjstvom.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.395
9.360
113
Tudi poslovni prostor lahko oddaš in se le ta napaja iz tvojega odjema, sam na računu ki ga izdaš ne sme bit napisan elektrika, so pa komot napisani obratovalni stroški. Števcu na dovodu do tega prostora pa ne smeš rečt odštevalni števec, ampak kontrolne meritve.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Genau moj point. Z višjo porabo pa gre vse samo bolj v prid novemu obračunu, če le ne vklopiš vsega naenkrat. Dejansko ni noben bav bav, kot so vsi prestrašeni, kar že ves čas govorim. Brez veze se nervirat pa mozgat, kako si dodatne stroške naprtit s tem, da... si na istem.
Saj to so hoteli doseči, da več plačajo tisti, ki odjemajo višje moči (špice), ker to je tisto, kar obremenjuje omrežje, ne količina porabljenih kWh.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
To ne gre, ker gre za dva ločena objekta. Kje pa piše, da ti ne smeš na enem naslovu v enostanovanjski hiši imet dveh gospodinjstev, ki si delita stroške? Mal si pomešala jabolka in avokado, ker mešaš stanovanjske enote z gospodinjstvom.
Imaš lahko. Ampak plačnik na MM je pa samo eden, in ta plača. Vsa plačila pod tem (kot si napisal "delitev strokov") so pa stvar tega, kako so zapakirana. Čisto 100% uradno je to kar komplicirano uredit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.018
3.911
113
Koliko mora kitajska placat zaradi onesnazevanja...
Ne sekiraj se ti za kitajsko, razen če se boš tja odselil.

Bencin in dizel gresta z letom 2027 za 38% gor zaradi Co 2 pol pa še DDV gor.

To pomeni če je sedaj 1,50€( 1,22€ brez DDV) bi potem bil 2,07€ za liter.

Golobi so si že dvignili plače.
Ampak najboljše je da bo število kuponov omejeno in to pomeni, da trgovec ki jih ne bo imel oziroma je že vse porabil ne bo smel več prodajat goriva.

Kar lahko pomeni dvig cen v nebo ali pa zaprtje črpalke.
 
  • Wow
Reactions: sad