Elektronska vinjeta

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.440
113
Pusti Mirsija on ima paranoje.
In veš mirsi, že sedaj imajo lepo kamere ko se pelješ čez mejo in se tablice čitajo, pa marsikje stoji kakšna kamera ob cestu, ki ne veš čemu je namenjena.

Se mi ded kar smili ob vsem tem.

Jebi ga vedno se bo težje skrivati, ker veliki brat te vedno bolj nadzoruje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: KarEn

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.016
113

Kaj bo z neizkoriščeno vrednostjo e-vinjete ob prodaji vozila?​

Ob prodaji vozila boste lahko zahtevali povračilo neizkoriščene vrednosti letne e-vinjete (in polletne za motorna kolesa) le v primeru, če novi lastnik vozila ne bo registriral z isto registrsko številko.


Torej, če prodaš avto z tablicami, preprosto vkalkuliraš ceno priprodaji. Za vse ostalo dobiš vrnjeno.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.016
113
Manj pa tudi ne, ker bodo nalepljene vinjete še vedno veljavne.

Bodo pa imeli težje delo. Ker bodo z daljnogledom videli avto, brez nalepke ... ali ima, ali ne, elektronsko vinjeto?
Torej bodo morali daljnoglede (€) nadomestiti z opremo z RT pogledom iz kamere, povezano s sitemom e'Vinjet (€€). Smiselno bi bilo, da sistem še sam spozna vozila, ki nimajo ne n' ne e'Vinjete (€€€).
Navadne nalepke bodo v prodaji samo decembra 21 in janurja 22. Torej za tiste, ki nimajo vinjete letbika 21 in bi že decembra ali januarja prihodnje leto potrebovali celoletno. Ostali ki imamo vinjeto 21 nam, koliko jaz ratumem to nebo treba kupiti, (razen če si mazohist in vstrajaš pri lepljenju).
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
Ne. Ko pelješ mimo, se tablica poskenira, primerja z bazo plačanih vinjet in nato izbriše iz baze. Takšna je bila tudi zahteva inf. pooblaščenke. Če tablice ni v registru, se hrani tako dolgo, dokler postopek ni končan (zaradi dokaznega gradiva). Nato se tablica iz baze izbriše.
Ja če verjameš. Kdo bo pa to kontroliral in kako bi sploh?
Saj se ne bo zapisovalo samo na enem mestu, dela se backupe locirane v oblakih, kopije....

Sam da spomnim, tistemu, ki je vrgel bombo na kranjsko policijsko postajo so plačali mastno odškodnino in ga še oprostili, ker so ga obsodili na podlagi podatkov, ki bi jih morali že zdavnaj izbrisat.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.016
113
Ja če verjameš. Kdo bo pa to kontroliral in kako bi sploh?
Saj se ne bo zapisovalo samo na enem mestu, dela se backupe locirane v oblakih, kopije....

Sam da spomnim, tistemu, ki je vrgel bombo na kranjsko policijsko postajo so plačali mastno odškodnino in ga še oprostili, ker so ga obsodili na podlagi podatkov, ki bi jih morali že zdavnaj izbrisat.
Če bi vedel koliko revizij ima eno večje podjetje, ki se ukvarja z hranjenjem podatkov, bančništvom, zdravjem, bi v tej temi preprosto umolknil. Ker pa si mirsi, pač kvasiš neumnosti dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
Pusti Mirsija on ima paranoje.
In veš mirsi, že sedaj imajo lepo kamere ko se pelješ čez mejo in se tablice čitajo, pa marsikje stoji kakšna kamera ob cestu, ki ne veš čemu je namenjena.

Se mi ded kar smili ob vsem tem.

Jebi ga vedno se bo težje skrivati, ker veliki brat te vedno bolj nadzoruje.
Ja veliki brat nas vedno bolj nadzoruje. In bi nas rad še bolj. Kjer se le da.
In zakaj to počne se raje vprašaj.

Ti pa, postavi kamero v spalnico in daj na net da gledamo , saj če babe ne pretepaš ali preštevaš ukradenega denarja, nisi kriminalc, te nima kaj motit.
Bo šlo?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
SaviĆ je bil zaprt 21 mesecev .
So ga zaprli na podlagi podatkov, ki bi jih morali že zdavnaj izbrisat.
Potem ga je sodišče oprostilo vseh obtožb in so mu izplačali mastno odškodnino.

A na vprašanje, kako so policaji prišli do podatkov, ki bi morali bit že zdavnaj izbrisani (pa niso bili) znaš odgovorit?
 
Nazadnje urejeno:

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.413
113
Kakšno zvezo ima Dars d.d. z registracijo vozil?
Če gre za kazen v smislu kršitve zakona, je postopek izterjave slep za vir in vrsto kazni. Lahko pa predlagamo, da ti zavrnejo podaljšanje registracije, če imaš neplačane davke/prispevke/narolnino na Demokracijo/še kaj.
Gospod, vem, da Vam je težko, podaljšan vikend, lekarne že drugi dan zaprte, tablet pa zmanjkalo...
.
Bolnik, daj preveri v hladilniku, da nimaš notri kakšnega SDS-ovca.
Baje se radi skrivajo za kozarci z zenfom - varovalna barva pa to.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
SDS za zenfom v ničemer ne spremeni težav tvojega (precej b...ega) predloga, da bi kazni kasirali (takšne in drugačne) ob naslednji interakciji z državo.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Vse bo šlo počasi elektronsko. najprej covid,pa vinjete,enkat v bodoče vozniška, prometna.....itd
Najbolj bo problem ko bodo položnice začele hodit,ker se je šlo prehitro od enega do drugega portala.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
Kaj ima to veze s konkretno vpeljavo elektronske vinjete? Kamere, takšne in drugačne, z različnimi nameni, so že dolgo časa montirane in operativne. Kako veš, da ti ne sledijo že sedaj?
In če vem, da mi sledijo že sedaj, še ne pomeni da je uredu, da bi mi sledili odsedaj še bolj temeljito in še bolj pogosto.
Uvedba elektronskih vinjet je samo korak bližje k digitalni diktaturi in totalitarnem nadzoru prebivalstva.
Tista edina prednost v obliki nepraskanja vinjete je pa samo bonbonček, s katerimi ti mahajo pred očmi, da ne vidiš ozadja.

Pa vprašanje, ali vam je tista kitajska diktatura z totalnim nadzorom všeč ali ne? Bi si takšno želeli tudi pri nas?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.133
870
113
In če vem, da mi sledijo že sedaj, še ne pomeni da je uredu, da bi mi sledili odsedaj še bolj temeljito in še bolj pogosto.
Uvedba elektronskih vinjet je samo korak bližje k digitalni diktaturi in totalitarnem nadzoru prebivalstva.
Tista edina prednost v obliki nepraskanja vinjete je pa samo bonbonček, s katerimi ti mahajo pred očmi, da ne vidiš ozadja.

Pa vprašanje, ali vam je tista kitajska diktatura z totalnim nadzorom všeč ali ne? Bi si takšno želeli tudi pri nas?

Enostavno, vozi se po regionalkah, sploh kadar pocnes kake rabote, ki jih ne ni smel. Samo takrat pusti telefon doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower