Elektronska vinjeta

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.648
1.002
113
Ah, do sredi leta se bo pa vozil s tedenskimi?
Ne rečem, da bi kak posameznik s tem lahko nekaj malega profitiral, kak posameznik je profitiral tudi prej, ker je veljala 14 mesecev, sedanja bo pa samo eno leto. Za 99% pa ne bo nobene razlike v trajanju. In tist, ki jo bo od sedaj prvič potreboval sredi leta, tisti letne ne bo kupoval. Razen če se kakšne okoliščine spremenijo, npr druga služba, preselitev...

A ti tudi misliš, da so miljone zapravili zato, ker se jim smiliš, ko praskaš vinjeto dol, pa da boš prišparal na dolgi rok par evrov, ker vinjete ne boš kupil že 1.febr ampak šele 15-ga in ti bo veljala toliko dlje ?????
Ker avta pa nikoli ne zamenjaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Torej isto kot dosedaj. Pa je šla še ena od prednosti vinjet po zlu.

koliko še kakšenplus, razen tega, da elektronska velja 12 mesecev, stara je pa veljala 14 mesecev? (za nekatere), pa da ne bo treba praskat dol?
Kaj je isto kot do zdaj? Kje si lahko dobil povrnjen denar za neizkoriščeno vinjeto ob odjavi vozila???? Sem v tem poslu pa mi ni znano, da bi kdo dobil nazaj vrednost vinjete če je avto prodal, vinjeto pa uporabljal 6 mesecev. Tistih 14 mesecev je samo v primeru, da kupiš vinjeto 1.12.XX in jo uporabljaš do 31.01.XY. Pri vsakoletnem nakupu ti je vinjeta veljala od 31.01.XX do 31.01.XY ker jo nobeden ni lepil pred koncem uporabnosti. Vsaka nalepka na ali v vozilu je odločno preveč. Nekateri imajo polepljeno vetrobransko steklo z 20 vinjetami in očitno je praskanje za nekatere velik problem. Pa ob vsaki menjavi vetrobranskega stekla je bilo ogromno administrativnega dela, ker je stranka pač želela imeti na novem steklu veljavno vinjeto. Saj za stranko je bilo to enostavno, koliko dela pa je to za servis pa je boljše da ne veš. Ni problem pri menjavi enega stekla na mesec ko pa jih menjaš 100 in več pa ni prijetno. Zdaj bo ta zadeva popolnoma odpravljena hvala Janši...... kakorkoli obračaš elektronske vinjete so zakon. Niti ne boš rabil iti na prodajno mesto lepo doma iz kavča si registriraš vinjeto za eno leto in gasa.... Če to dela pri Madžarih, Romunih in še kje ne vem zakaj nebi pri nas. Saj nismo vsi nepismeni in si vemo kaj sami zrihtat prek spleta. Konec koncev živimo v 21. stoletju.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
Bo isto, kot je bilo dosedaj. Prej nisi dobil denarja nazaj, če si odjavil vozilo in tudi odsedaj ga ne boš. Če si pa avto peljal na uničenje, si pa dobil povrnjeno, in tako bo tudi odsedaj. In te usluge nisem še nikoli koristil. Sem pa že koristil tisto prednost, da mi je vinjeta veljala 14 mesecev - ker nisem kupoval vinjete vsako leto. Ampak takšnih ni veliko.

Praviš res je dobra vlada, da je zapravila davkoplačevalske miljone samo zato, da mi ni treba vzet 10min, da odstranim staro vinjeto.
Kdaj bodo pa vinjete po 55 eur, kot so v SDS obljubljali pred volitvami?
 

Priponke

  • 137703877_10222195230903653_5426118118534716460_n.jpg
    137703877_10222195230903653_5426118118534716460_n.jpg
    70,4 KB · Ogledi: 117
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.019
113
Bo isto, kot je bilo dosedaj. Prej nisi dobil denarja nazaj, če si odjavil vozilo in tudi odsedaj ga ne boš. Če si pa avto peljal na uničenje, si pa dobil povrnjeno, in tako bo tudi odsedaj. In te usluge nisem še nikoli koristil. Sem pa že koristil tisto prednost, da mi je vinjeta veljala 14 mesecev - ker nisem kupoval vinjete vsako leto. Ampak takšnih ni veliko.

Praviš res je dobra vlada, da je zapravila davkoplačevalske miljone samo zato, da mi ni treba vzet 10min, da odstranim staro vinjeto.
Kdaj bodo pa vinjete po 55 eur, kot so v SDS obljubljali pred volitvami?

Mislim da je uvedba elektronske vinjete čisto upravičena. Tako se bodo v živo lovili tisti, ki so do sedaj švercali vinjete, lepili iz enega stekla na drugega ipd. Tudi darsovcev z daljnogledi ne bo več potrebnih. Edino nekaj mi ni najbolj jasno. Če kamere ulivojo tujca brez vinjejte. Danes ga (če) je ujel darsovec, ga je ustavil, napisal in izterjal kazen in na licu mesta še prodal vinjeto. Kao bo to sedaj? Se bodo na mejah ustavljali taki? Kdo? Cariniki?

Kar se pa tiče vračila denarja ob prodaji avtomobila, pa tudi nisi na zgubi, če naslednji avto regiatriraš z starimi tablami. Hudič je le, ker te tablice čakajo na deponiji omejen čas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in koliko

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Tudi darsovcev z daljnogledi ne bo več potrebnih. Edino nekaj mi ni najbolj jasno.
Manj pa tudi ne, ker bodo nalepljene vinjete še vedno veljavne.

Bodo pa imeli težje delo. Ker bodo z daljnogledom videli avto, brez nalepke ... ali ima, ali ne, elektronsko vinjeto?
Torej bodo morali daljnoglede (€) nadomestiti z opremo z RT pogledom iz kamere, povezano s sitemom e'Vinjet (€€). Smiselno bi bilo, da sistem še sam spozna vozila, ki nimajo ne n' ne e'Vinjete (€€€).
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
Mislim da je uvedba elektronske vinjete čisto upravičena. Tako se bodo v živo lovili tisti, ki so do sedaj švercali vinjete, lepili iz enega stekla na drugega ipd. Tudi darsovcev z daljnogledi ne bo več potrebnih. Edino nekaj mi ni najbolj jasno. Če kamere ulivojo tujca brez vinjejte. Danes ga (če) je ujel darsovec, ga je ustavil, napisal in izterjal kazen in na licu mesta še prodal vinjeto. Kao bo to sedaj? Se bodo na mejah ustavljali taki? Kdo? Cariniki?
Tisti, ki so se dosedaj švercali, se bodo odslej še lažje. Vedeli bodo, kje so kamere, in se bodo teh odsekov izognili, tako kot so se včasih cestninskih postaj.
Darsovcev z daljnogledi pa ne bo, ker ne bo RT povezave daljnogled - baza podatkov vplačanih vinjet.

Če bodo kamere ujele tujca brez vinjete, mu bodo zaračunali kazen, če je tujec iz EU, če pa je iz kake daljne države bodo pa na kazen pozabili. vinjete mu pa ne bodo prodali, ker ga ne bodo ustavili.

Pa saj ni namen elektronskega cestninjenja je itak nadzor nad državljani, ostalo je drugotnega pomena. Če se kdo tudi šverca, država ne bo zato bankrotirala.
 
  • Haha
Reactions: shift

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Bo isto, kot je bilo dosedaj. Prej nisi dobil denarja nazaj, če si odjavil vozilo in tudi odsedaj ga ne boš(ravno v tem primeru ga boš dobil nazaj). Če si pa avto peljal na uničenje, si pa dobil povrnjeno, in tako bo tudi odsedaj. In te usluge nisem še nikoli koristil. (tvoj problem nekdo je ponavadi revnejši del prebivalstva, ki se vozi z odsluženimi vozili) Sem pa že koristil tisto prednost, da mi je vinjeta veljala 14 mesecev - ker nisem kupoval vinjete vsako leto. Ampak takšnih ni veliko.(Pa ravno ti to najbolj izpostavljaš kot minus)

Praviš res je dobra vlada, da je zapravila davkoplačevalske miljone samo zato, da mi ni treba vzet 10min, da odstranim staro vinjeto. Mojster ti si volil stranke, ki so ti dvignile DDV in ceno vinjet za 20 oziroma 110 eur pa nič tisto je bilo vredu kajne?
Kdaj bodo pa vinjete po 55 eur, kot so v SDS obljubljali pred volitvami? Po 55 eur pa bodo vinjete takrat, ko boš ti volil SDS(ali nekaj drugega kot KUL) in boš nehal bluzit po levičarsko.
Bluziš in sploh ne razumeš kaj prebereš 3x sem ti napisal prednosti e vinjet ti pa bluziš nekaj po svoje kar sploh ni res.

Pa še enkrat ti na srce polagam preberi počasi magari 5x citat iz darsove razlage e vinjet:
Elektronska vinjeta se po vsebini ne bo bistveno razlikovala od zdajšnje vinjete v obliki nalepke, torej tudi v tem primeru ne bo šlo za cestninjenje po prevoženi razdalji. Namesto fizične bo v veljavi vinjeta v elektronski obliki, kar pomeni, da bo v centralni cestninski sistem vnesena registrska številka vozila, za katero bo plačana cestnina (kupljena e-vinjeta).

Letna vinjeta bo veljala eno leto od nakupa. To se razlikuje od sedanjega sistema, kjer velja do 31. januarja v naslednjem letu ne glede na to, kdaj je bila dejansko kupljena. Nakup e-vinjete bo mogoč z mobilno aplikacijo, na spletu ali na dosedanjih prodajnih mestih (bencinski servisi, različni trgovci). Za vsa vozila nosilnosti do 3,5 t bodo ostale kategorije vinjet enake: letna, mesečna (oziroma polletna za enosledna motorna vozila) in tedenska. Ob odjavi vozila iz prometa bo možno pridobiti povračilo neizkoriščene vrednosti letne vinjete.(odjavi ne uničenju vozila vozilo odjaviš, tudi ko ga prodaš in takrat dobiš nazaj vso neizkoriščeno zavarovanje in tudi cestnino zdaj boš dobil nazaj tudi neizkoriščen del letne vinjete RAZUMEŠ TO ALI SI .........)

Tovornjaki, avtobusi in druga vozila z največjo dovoljeno maso nad 3,5 t imajo že od aprila leta 2018 svoj sistem elektronskega cestninjenja DarsGo, v katerem se cestnina plačuje po dejansko prevoženi razdalji.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Manj pa tudi ne, ker bodo nalepljene vinjete še vedno veljavne.

Bodo pa imeli težje delo. Ker bodo z daljnogledom videli avto, brez nalepke ... ali ima, ali ne, elektronsko vinjeto?
Torej bodo morali daljnoglede (€) nadomestiti z opremo z RT pogledom iz kamere, povezano s sitemom e'Vinjet (€€). Smiselno bi bilo, da sistem še sam spozna vozila, ki nimajo ne n' ne e'Vinjete (€€€).
In koliko časa bo takšno stanje? Do februarja naslednje leto? Potem nekako ne bi več fizičnih vinjet.
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
V tujini (HU) preverjajo plačilo el. vinjete (vezane na registrske tablice) tako, da s premično kontrolno enoto (bel clio, ki je parkiran ob avtocesti) na naključnih mestih ob naključnem času elektronsko prebirajo registrske tablice vozil, ki se vozijo po avtocesti. Na naslednjem izvozu te pa policist povabi, da zapelješ dol, kjer se neustrezno stanje popravi (po besedah enega slovenca, ki je bil brez vinjete).
Samo toliko, preden boste eni naredili poleg doktorata iz virologije in epidemiologije še doktorat iz logistike.
PS: Seveda pa tudi dopuščam možnost, da bodo naši zakomplicirali do konca (npr. nalepke ob registraciji).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
So tudi druga vozila kot bel clio. Jih pa praktično vedno vidiš parkirane na izvozih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.339
2.277
113
In madžar zahteva hranjenje računa koliko časa?
Za to rabiš račun, da ko te kontrolirajo pokažeš plačilo, kljub temu, da trdijo, da ga nimaš.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
V tujini (HU) preverjajo plačilo el. vinjete (vezane na registrske tablice) tako, da s premično kontrolno enoto (bel clio, ki je parkiran ob avtocesti) na naključnih mestih ob naključnem času elektronsko prebirajo registrske tablice vozil, ki se vozijo po avtocesti. Na naslednjem izvozu te pa policist povabi, da zapelješ dol, kjer se neustrezno stanje popravi (po besedah enega slovenca, ki je bil brez vinjete).
Samo toliko, preden boste eni naredili poleg doktorata iz virologije in epidemiologije še doktorat iz logistike.
PS: Seveda pa tudi dopuščam možnost, da bodo naši zakomplicirali do konca (npr. nalepke ob registraciji).
Naši volivci KUL-A imajo to lastnost da naravnost ljubijo, če jim vlada zakomplicira življenje, dviguje davke, niža plače, laže v obraz. Nekak se ne morejo navaditi na obratno in zato protestirajo kot bedaki. tiste nalepke ob registracijo so bile samo zato, da se je neko podjetje v lasti levičarskega direktorja lahko pobralo. Ropali pa so od tam prav vsi levi politiki oziroma stranke. za odstranitev nalepke na TP si moral plačati 4 EUR in nalepiti je nisi smel sam. Mislim katastrofa, ko pomislim na te idiotizme. Ampak KULOVCI jih ljubijo.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.137
870
113
Tisti, ki so se dosedaj švercali, se bodo odslej še lažje. Vedeli bodo, kje so kamere, in se bodo teh odsekov izognili, tako kot so se včasih cestninskih postaj.
Darsovcev z daljnogledi pa ne bo, ker ne bo RT povezave daljnogled - baza podatkov vplačanih vinjet.

Če bodo kamere ujele tujca brez vinjete, mu bodo zaračunali kazen, če je tujec iz EU, če pa je iz kake daljne države bodo pa na kazen pozabili. vinjete mu pa ne bodo prodali, ker ga ne bodo ustavili.

Pa saj ni namen elektronskega cestninjenja je itak nadzor nad državljani, ostalo je drugotnega pomena. Če se kdo tudi šverca, država ne bo zato bankrotirala.

Sam teb res neki seka, model. Svercej se pa bod posten (ok, to dvoje tko al tko ne gre skup) in cez leto tu napis rezime. Pa kam ven pejt, tolk da se kamer navads. Drgac pa telefon stran vrz (ce noces, da ti sledijo), prek njega nonstop vejo kje si.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.413
113
V tujini (HU) preverjajo plačilo el. vinjete (vezane na registrske tablice) tako, da s premično kontrolno enoto (bel clio, ki je parkiran ob avtocesti) na naključnih mestih ob naključnem času elektronsko prebirajo registrske tablice vozil, ki se vozijo po avtocesti. Na naslednjem izvozu te pa policist povabi, da zapelješ dol, kjer se neustrezno stanje popravi (po besedah enega slovenca, ki je bil brez vinjete).
Samo toliko, preden boste eni naredili poleg doktorata iz virologije in epidemiologije še doktorat iz logistike.
PS: Seveda pa tudi dopuščam možnost, da bodo naši zakomplicirali do konca (npr. nalepke ob registraciji).
Ja, to je ena precej pogosta varianta.
Sem pa doživel tudi že, da me je HU AC kontrola ustavila na izhodu iz AC počivališča.
Nič odpiranja okna itd... ...samo počakaj, vtipka registrsko v ročni terminal, 2 sekundi in ... ...srečno pot.
.
Me pa zanima, če bo pri nas tudi varianta, da v primeru, ko te DARS-ova kontrola zasači na AC brez plačane vinjete, samo pošljejo kazen na naslov ali te morajo tudi ustaviti?
Smiselna, učinkovitejša bi bila seveda 1. varianta... ...če ne plačaš, te pa počakajo pri podaljšanju registracije, kjer bodo rednemu strošku cestnine dodane še vse kazni za vožnjo pa AC brez vinjete.
Elegantna rešitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in koliko

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Kakšno zvezo ima Dars d.d. z registracijo vozil?
Če gre za kazen v smislu kršitve zakona, je postopek izterjave slep za vir in vrsto kazni. Lahko pa predlagamo, da ti zavrnejo podaljšanje registracije, če imaš neplačane davke/prispevke/narolnino na Demokracijo/še kaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.347
3.440
113
Za Slovence bo avtomatično, ostale turiste pa bodo še vedno klasično štrafali pri mejnih prehodih in mogoče kakšni vožnji čez nadzorne postaje, kjer so bile včasih cestninske postaje
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.794
-247
113
V tujini (HU) preverjajo plačilo el. vinjete (vezane na registrske tablice) tako, da s premično kontrolno enoto (bel clio, ki je parkiran ob avtocesti) na naključnih mestih ob naključnem času elektronsko prebirajo registrske tablice vozil, ki se vozijo po avtocesti.
Torej se vse mimovozeče tablice skenirajo, (z reg. številko, časom in krajem) podatki se shranijo in potem primerjajo z bazo plačanih tablic.
Torej drži, da se bo zapisovalo gibanje vseh tablic (ki so vezane na lastnika). Kar je sledednje državljanov, kje kdaj in kam se vozijo.


Ko bodo te sledilne kamere postavili še na navadnih cestah, boste pa rekli, da ti itak sledi že google, pa tudi na AC ti sledijo, pa korejci in Kitajci tudi sledijo....pa kolk je fajn, ker si ni treba vzet 10min na leto, ko praskaš vinjeto dol.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne. Ko pelješ mimo, se tablica poskenira, primerja z bazo plačanih vinjet in nato izbriše iz baze. Takšna je bila tudi zahteva inf. pooblaščenke. Če tablice ni v registru, se hrani tako dolgo, dokler postopek ni končan (zaradi dokaznega gradiva). Nato se tablica iz baze izbriše.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.479
3.133
113
Ko boš plačal vinjeto te bo avtomatsko izbrisalo iz baze tablic za preverjanje.