Elektrika pri avtu, cin špula itd

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
No glih zaradi tega se ni spustil v debato s tabo. Jaz se pa tudi ne mislim, ker ji ne bo konca. Ti maš prav crash nima pojma. Pa tema nima nobene veze s tvojo izjavo, da dela samo na original cin špuli. Dajmo tak zaklučit in boš srečn. Pa lep dan še naprej.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.840
5.084
113
Kaj se zaj vlečeš ven? Crash te je pošolal in ti vse razložo. Napisal si totaln mimosun z tisto original cinšpulo in senzorjem v njej. To je ves point.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Napačna interpretacija. Moderator je ven padel zaradi senzorja na odmični gredi. Jebe te internetna pismenost. Beri celo temo tako dolgo, dokler se stanje ne izboljša. Ni moj problem, če imate ljudje motnjo pozornosti in ne sfolgate štrih postov zapored prebrati.

Mojster, na zadnjem bemflu sem zamenjal 2 senzorja odmične (enega je sf... mehanik, ko je pral motor). Senzorja na glavni gredi pa nisem menjal, ker sem vedel, kdaj je fuč in kdaj ne. Pa nimam blage veze, zakaj je v motorju eden in drugi, ampak nekaj pa o tistih celih desetih avtih, ki sem jih šravfal v ene 20ih letih, le vem.

In hudičevo dobro tudi vem, koliko sta me oba originalna kosa tudi stala.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
"Napisal si totaln mimosun z tisto original cinšpulo in senzorjem v njej."

Tle se ti vlečeš ven. Napisal sem, kar sem prebral na internetu. Cenovno je bilo sprejemljivo, kos se je dalo dobiti v razumnem roku in avto spet deluje. Kaj naj zdaj?

(Če je kak diler z avtodeli v pričakovanju milijonskega posla zaradi mojega posta s tega foruma naročil 14 palet valeo delov za vse pežoje, ki bodo še crknili, lahko pritožbe pošlje na sončno upravo....)
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Napačna interpretacija. Moderator je ven padel zaradi senzorja na odmični gredi. Jebe te internetna pismenost. Beri celo temo tako dolgo, dokler se stanje ne izboljša. Ni moj problem, če imate ljudje motnjo pozornosti in ne sfolgate štrih postov zapored prebrati.

Ne vem, ali se sprenevedaš, ali resno ne razumeš, čeprav sem ti že razložil. Nisem prvotno ven padel zaradi senzorja na odmični gredi, ampak zaradi tvoje (napačne) trditve o znamki vžigalne tuljave (čeprav verjamem, da si zaradi slabe ali napačne vžigalne tuljave sam imel težave, pa vsekakor ne gre za neko generalno pravilo kar si skušal povedati). Potem sem pa še "ven padel" ker si Peugeot 307 1.6 predstavil kot ne vem kakšen fenomen avta brez senzorja odmične gredi, kar spet ni res, ker je takšnih avtov cel kup, kar sem tudi že razložil. Kokice sem pa ven vzel ker je že Žajfa temo tako nastavil, da me je tvoj odgovor samo še dodatno zabaval in se pač nisem mogel upreti. Ne vem pa kaj te je tako zelo osebno prizadelo, izrečene niso bile nobene žalitve ali kaj podobnega.
 
Nazadnje urejeno:

alese

Pripravnik
22. dec 2021
35
3
8
Ne vem, ali se sprenevedaš, ali resno ne razumeš, čeprav sem ti že razložil. Nisem prvotno ven padel zaradi senzorja na odmični gredi, ampak zaradi tvoje (napačne) trditve o znamki vžigalne tuljave (čeprav verjamem, da si zaradi slabe ali napačne vžigalne tuljave sam imel težave, pa vsekakor ne gre za neko generalno pravilo, kar si skušal povedati). Potem sem pa še "ven padel" ker si Peugeot 307 1.6 predstavil kot ne vem kakšen fenomen avta brez senzorja odmične gredi, kar spet ni res, ker je takšnih avtov cel kup, kar sem tudi že razložil. Kokice sem pa ven vzel ker je že Žajfa temo tako nastavil, da me je tvoj odgovor samo še dodatno zabaval in se pač nisem mogel upreti. Ne vem pa kaj te je tako zelo osebno prizadelo, izrečene niso bile nobene žalitve ali kaj podobnega.
majstr a bi ti men kaj odgovoril kar sem vprašal nazadnje. kle se greste neko brezplodno debato, moj avto je pa še zmer pokvarjen
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ne vem, ali se sprenevedaš, ali resno ne razumeš, čeprav sem ti že razložil. Nisem prvotno ven padel zaradi senzorja na odmični gredi, ampak zaradi tvoje (napačne) trditve o znamki vžigalne tuljave (čeprav verjamem, da si zaradi slabe ali napačne vžigalne tuljave sam imel težave, pa vsekakor ne gre za neko generalno pravilo kar si skušal povedati). Potem sem pa še "ven padel" ker si Peugeot 307 1.6 predstavil kot ne vem kakšen fenomen avta brez senzorja odmične gredi, kar spet ni res, ker je takšnih avtov cel kup, kar sem tudi že razložil. Kokice sem pa ven vzel ker je že Žajfa temo tako nastavil, da me je tvoj odgovor samo še dodatno zabaval in se pač nisem mogel upreti. Ne vem pa kaj te je tako zelo osebno prizadelo, izrečene niso bile nobene žalitve ali kaj podobnega.
Tudi jaz sem že vse razložil.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.563
21
38
Škofja Loka
Ti se boš tolk časa igral s tem, da se ti bo clio še kje med vožnjo vžgal. Ne se hecat, če ti trokira je problem v tuljavi, kablih, če si to menjal, kar si, potem ventile si nastavil, tukaj je lahko mehanski problem. Če ti ni predaleč okolica Cerknice je en mehanik na fuš k ma orginal tester. Drugače pa avto bi moral pogledat in preverit par zadev, tista cevka debela 0.5 cm, k gre iz leve in čez motor v en tak cilinder na desni zadaj mora bit cel in nič počena.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.563
21
38
Škofja Loka
Naj kar tega danijela pokliče na Logu ma odpad cliotov, pa še fanti bodo že kaj zrihtal. Zdej če ma sam menjavo gum tam pol ne vem če pusti da se karkoli popravlja tam.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Še eden, ki ne verjame, da ločim feltno od kolesa. :zmaga: Ker pa si, za razliko od Crasha, napisal post neposmehljivo, nevsevedno, nekonfliktno, neponižujoče do sogovornika in civilizirano, bom z veseljem odgovoril.

Takih avtov verjetno ni veliko, sem pa to, da motor nima senzorja odmične, v živo videl na pežoju 307 z 1.6 motorjem, kjer so francozi očitno uspešno pogruntali, kako prihraniti nekaj evrov. Zato sem tak primer omenil v tej temi, kjer je OP napisal, da mu je mehanik zatrdil, da tudi jegov clio 2 tudi nima senzorja odmične (zanj, konkretno pojma nimam, če je res ali ne). Avto seveda ima senzor na glavni gredi.

To se mi iz izkušenj s starimi bemfli tudi ne zdi nič posebnega: avto z zanič senzorjem odmične dela (rabi pa dlje, da vžge, na primer), z zanič senzorjem glavne gredi pa sploh ne vžge.

Konkretno na omenjenem pežoju pa sem imel problem, da je motor občasno delal brez moči zaradi izrabljenega vžigalnega bloka (tj. skupne škatle s cinšpulami, ki so sicer ločene za vsak cilinder), na testerju je izpisalo napako v senzorju odmične.

Kar je seveda zanimivo, ker avto senzorja nima (brez zamere, vendar se mi ne da iti v klet fotkat Haynesov manual), se pa to da prebrati tudi na spletu:
" My problem is that I am getting the MIL light on the dash caused by P0341 - Camshaft Position Sensor fault. (...) I have done some shopping around the internet and I have found that other people have had this problem but there is no camshaft sensor on this engine.
(...)
No cam sensor on 1.4, cam phase detected via plugs and coil pack. Faulty coil pack or in some cases NGK plugs can cause error as can worn wiring."


Po menjavi cinšpule z Valeovim kosom je bila napaka odpravljena, koda pa se po izbrisu P0341 ni pojavila nikoli več. Skratka, takšni bencinarji obstajajo, senzor je del vžigalnega modula. Nikakor nisem mehanik, sem pa kakšen problem na starih kantah že rešil s pomočjo interneta in lastnimi rokami. :zmaga:
A pol si tudi yt in FB dohtar. Samo da tebe ne zanima corona, ampak avti ;)