Električna zobna ščetka

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ravno naročil model 6932 za 100 dolarjev. Poročam, če bo vse OK
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

akiva

Pripravnik
21. jul 2007
209
0
16
Saj se mi je iz prebranega na mimovrste zdelo, da ni neke večje razlike, razen cene. Danes v Mullerju na Čopovi gledal HX6982 za €150, tko da bo očitno moja nova zobna ščetka HX6932 iz amazon.co.uk za ₤78.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Tudi mene je zamikala, samo nihče pa ni napisal, zakaj bi tole naj bila odlična zobna ščetka in tako boljša, od drugih sploh navadnih?
 

akiva

Pripravnik
21. jul 2007
209
0
16
Sam že dolgo časa uporabljam navadne Curaprox ščetke, ki so res najboljše med navadnimi ščetkami. Čeprav sama ščetka zgleda čist "old school", plastika in nekaj ščetin brez nekih fensi dodatkov za čiščenje jezika in gibljivim vratom, je po moje daleč najboljša med navadnimi ščetkami. Kot je v tej temi že nekaj uporabnikov napisalo, da so zelo zadovoljni z Sonicare, če pa uporabljajo navadno ščetko, pa je le ta Curaprox. Itak moraš pa sam probat, kakšna je razlika med električno in navadno zobno ščetko. Sam sem se odločil, da bom reskiral teh €100, pa da vidimo kako in kaj.

Kratek opis o Sonicare imaš na strani mimovrste , in če vsaj pol stvari v opisu drži, pol je itak zmaga.

Sam sem jo pred cca. 10 min naročil.
cheer.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.406
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik akiva pravi:
Saj se mi je iz prebranega na mimovrste zdelo, da ni neke večje razlike, razen cene. Danes v Mullerju na Čopovi gledal HX6982 za €150, tko da bo očitno moja nova zobna ščetka HX6932 iz amazon.co.uk za ₤78.
grin1.gif
Jaz sem naročil iz Amazona, pride 103€, dobim pa jo enkrat drug teden!
cheer.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
midva z mojo imava pa braun električne
jst imam http://pest.si/ciy
ona pa http://pest.si/ciz ta je sedaj najnovejša od orala. Nabavil sem jo prek ebaya, imajo jo tudi na amzonu. Pri nas imajo slabše modele in so še dražji.

Če grem pod "most" živet si ne operem več z navadno krtačko. Razlika je vredna vsakega €, ki ga daš za električno.

Zakaj nima nihče od naju philipsa: Ko sem zase kupoval, sem bil zlo skeptičen okol teh krtačk, pa sem reku, da 130+€ ne dam za neki kar ne vem kak se obnese. Pol sem vzel najcenejšo s sonic tehnologijo.
Sedaj ko je moja kupovala pa sem mal bral, da naj bi bila njena še boljša kot philips sonic in da je sedaj tole neki najnovejšga in oh in sploh...

In ja njena opere boljš kot moja.
 

akiva

Pripravnik
21. jul 2007
209
0
16
Curaprox zobne ščetke lahko kupiš v vsaki lekarni, Mueller-ju, DM-ju. Si pa na tej strani malo preberi o številu ščetin itd. Sam uporabljam Ultrasoft varianto - Curaprox 5460.
 

AndrejBiz

Pripravnik
13. jun 2009
46
0
6
Ščetke so si vse bolj ali manj podobne (kot da jih delajo vse v isti tovarni!?!?) . Kupi si več nadomestnih ščetk, da ne boš potem imel previsokih stroškov. Če pa se vseeno odločiš za SONICARE se ga splača kupit na EnaA. Odlična izkušnja.
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
ksz.
Imam Sonicare elite že kakšno leto in pol in ni vredna svojega denarja. Po ščetkanju moraš zobe isto očistiti še z nitko, ker ne spuca vsega, poleg tega na leto zapraviš še cca. 40 EUR za nadomestne ščetke. Ne vem pa, koliko je boljša nova Flexcare.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
Ker vidim da ste vsi poznavalci tule:) Meni moja zobozdravnica pravi, da je tole najbolje vzet klik menda zato ker imam dlesni dokaj občutljive in se včasih odmikajo od "korena" zob. Pozna kdo tole zadevo. Kolikor pa sem uspel prebrat pa je zobna prha, ki pa ima zraven tudi klasično ščetko. Do sedaj pa imam eno Braunovo že cca 7 let in dela odlično. Res pa da imam gor sensitive ščetke.
 
Nazadnje urejeno:

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:
Ker vidim da ste vsi poznavalci tule:) Meni moja zobozdravnica pravi, da je tole najbolje vzet klik menda zato ker imam dlesni dokaj občutljive in se včasih odmikajo od "korena" zob. Pozna kdo tole zadevo. Kolikor pa sem uspel prebrat pa je zobna prha, ki pa ima zraven tudi klasično ščetko. Do sedaj pa imam eno Braunovo že cca 7 let in dela odlično. Res pa da imam gor sensitive ščetke.

potem bi ti svetoval tole: http://www.amazon.de/Braun-Ora...692&sr=8-11

je pa pri Oral-B super tudi to, da dobis nastavke za obcutljive zobe
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
ksz.
Imam Sonicare elite že kakšno leto in pol in ni vredna svojega denarja. Po ščetkanju moraš zobe isto očistiti še z nitko, ker ne spuca vsega, poleg tega na leto zapraviš še cca. 40 EUR za nadomestne ščetke. Ne vem pa, koliko je boljša nova Flexcare.

zobne nitke ne nadomesti nobena zobna scetka. Jaz osebno imam raje elektricno saj imam po umivanju z njo cez cisto cel dan cisto gladke zobe. Z navadno scetko mi ni nikoli uspelo tako dobro umiti zob.

Je pa res, da zadeva ni namenjena za zmanjsevanje stroskov, tako da nastavki stanejo kot dobra scetka, je pa razlika vec kot ocitna. Jaz jih narocam iz amazona in me pride kar nekaj ceneje.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kako ves, da opere bolje

no jaz bom dal sedaj eno smesno primerjavo :D
Pred to scetko ki jo imam sedaj sem imel Philipsovo z okroglo glavo, potem sem imel Oral-B s podolgovato glavo in vodnim tusom. Sedaj imam triumph.

Razliko ki jo opazim po kateri bi lahko rekel da mi ta najbolje ocisti je ta, da ko jem naprimer makovo, nimam cisto nix maka na zobeh, pri vseh drugih scetkah je znala bit tu pa tam kaka pikica, tukaj pa je cisto in gladko cez cel dan :D
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik AndrejBiz pravi:
Ščetke so si vse bolj ali manj podobne (kot da jih delajo vse v isti tovarni!?!?) . Kupi si več nadomestnih ščetk, da ne boš potem imel previsokih stroškov. Če pa se vseeno odločiš za SONICARE se ga splača kupit na EnaA. Odlična izkušnja.

Hvala za link. Ampak sem narocil za tocno pol cene identicen model.

LP,
PIC
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Oops,

govorim o enojnem, seveda.

Mimogrede, a so tile Waterpik cistilci spodobni ali ne?

LP,
PIC
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.312
5.600
113
že en 8 let uporabljam sonicare. z navadno (ročno) si sploh neznam več zobov pucat hehe
smile-1.gif

stem da te sonicare niso za vsakega. recimo foter se je ni in ni mogo navadit.
ker je res glup filing na začetku