Električna zobna ščetka

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.973
1.260
113
Citat:
Uporabnik Fiatista pravi:
Juhej, 11-tega pred šihtom nujno v Hofiča. A tale Dentasonic je tudi sicer redno v Hoferjevi ponudbi? Zanima me predvsem zaradi nadomestnih ščetk - da ne bodo potem nekam poniknile in jih ne bo za dobit... kajti potem mi taka ščetka en k... pomaga
smile-1.gif
...

Niso v redni ponudbi. Si je pametno kupit nadomestne. Je pa drugače poleg kartonček s telefonsko številko, kjer se dajo dobit.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.649
6.052
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Maurioniss pravi:
Kakšna je razlika med P. sonicare in Oral-B Professional Care 6000 cls ki je v akciji v hoferju: http://www.hofer.si/si/html/offers/58_14040.htm (oz. ebay za 21 EUR)? Je ta oralova sonična?

lp

Evo imam sedaj že nekaj časa obe hoferjevi. Tisto ki se vrti in tisto "sonično". Vrtjiva ni problem spravit v usta, sonična pa je res čuden občutek v ustih.
Kje najceneje nabavit v slo krtače za oral 6000 profesioonal. s tujino se mi ne ga hecat, če pa se komu ljubi pa naj piše ZS, pa mu dam nekaj "provizije"
smile-1.gif


Katera naj bi bolje spucala zobe?
rolleyes-1.gif

Predvidevam da vrtlljive krtače ni treba "sprehajat" po zobeh (kot klasično) sonično pa ne škodi. Se motim?
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kar se nadomestnih nastavkov tiče sem opazil da so povsod približno enake cene. Lahko imaš srečo pa naletiš kje na kako akcijo. Jst sem kr na ebayu nabavil isti dan ko krtačko, tko da je mir za nekaj časa.

uporabljam sonično in rotacijko. Jst nobene ne gonim po zobeh. Sem probal obe, pa je pri obeh čuden občutek in dovolj spucajo že same. To je meni velik plus, ker jih ni treba gonit. Daš v usta in lepo pooočasa vlečeš.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
No za težave z jezikom naj ne bi bila kriva nova krtača, ampak prehlad.
Žajbljev čaj in tantum verde sta zadevo sanirali.

Hofer napada še s cenejšimi krtačami. http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_14299.htm
Kaj so sedaj to za ene krtače.
V čem je razlika od tiste oral 6000 ki je bila pred božičem v akciji za 30 evrov. Ta je namreč skoraj pol cenejša, oziroma skoraj 10x cenejša od tistih ki jih kupujete po ebayu in amazonu.
Imajo tudi nadomestne krtače za to krtače po ceni evro za komad! http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_14298.htm

Podobno dentasonic uporabljam ene 3 leta, stala je 15€ v Hoferju, rezrevne sem pri servisu kupil 6 kom za 6€. Zelo zadovoljen s ščetko, polnim vsake 2-3 tedne pri uporabi 2x dnevno.

Za vse, ki se spoznajo na tehniko: sonična ščetka je le baterija, generator pulza in elektromagnet. Enostavno za dol past, zato so tudi cene ugodne. Čistijo pa res dobro, upam, da ne preveč (in s tem uničujejo sklenino??? ).
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.973
1.260
113
Citat:
Uporabnik ginekolog pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
No za težave z jezikom naj ne bi bila kriva nova krtača, ampak prehlad.
Žajbljev čaj in tantum verde sta zadevo sanirali.

Hofer napada še s cenejšimi krtačami. http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_14299.htm
Kaj so sedaj to za ene krtače.
V čem je razlika od tiste oral 6000 ki je bila pred božičem v akciji za 30 evrov. Ta je namreč skoraj pol cenejša, oziroma skoraj 10x cenejša od tistih ki jih kupujete po ebayu in amazonu.
Imajo tudi nadomestne krtače za to krtače po ceni evro za komad! http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_14298.htm

Podobno dentasonic uporabljam ene 3 leta, stala je 15€ v Hoferju, rezrevne sem pri servisu kupil 6 kom za 6€. Zelo zadovoljen s ščetko, polnim vsake 2-3 tedne pri uporabi 2x dnevno.

Za vse, ki se spoznajo na tehniko: sonična ščetka je le baterija, generator pulza in elektromagnet. Enostavno za dol past, zato so tudi cene ugodne. Čistijo pa res dobro, upam, da ne preveč (in s tem uničujejo sklenino??? ).

Ena zanimivost. Prejšnji dentasonic je iz sebe spravil cca 30k gibov. Tale iz zdajšnje akcije jih iz sebe spravi do 45k. Ne vem če je to dobro ali slabo. Sonicare jih spravi 31k.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Odsvetujem. Tele ščetke tanjšajo zobno sklenino, preizkušeno. Raje uporabljaj navadno ščetko z mehkimi ščetinami. Če pa že, so te el. ščetke dobre samo za občasno rabo. Moja je brez dela že leta.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Boš povedal čez nekaj let, ko boš opazil. :) Nimam Sonicare. Ampak mi je nekdo, ki je uporabnik S. reku, da je povsod isto, pri tisti tudi.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.346
1.212
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
Odsvetujem. Tele ščetke tanjšajo zobno sklenino, preizkušeno. Raje uporabljaj navadno ščetko z mehkimi ščetinami. Če pa že, so te el. ščetke dobre samo za občasno rabo. Moja je brez dela že leta.
Če mi bo preveč stanjšala sklenino, bom pa spet nove zobe dal noter, pa bo...
cool-1.gif
Jaz sem jo v glavnem kupil zaradi težav s krvavitvijo dlesni, pa je sedaj že precej bolje!
 

iii

Pripravnik
1. avg 2007
459
7
18
Bom kar tu vprašal ker vidim da je debata o Hoferju in zobeh --- uporablja kdo belilo za zobe?? v Hoferju ga majo v "akciji".

Moram pri uporabi na kaj paziti? Se uporablja enako kot zobna pasta? enako pogosto ali celo namesto navadne paste?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.084
3.423
113
Tisto ni belilo za zobe ampak zobna pasta z belilnim učinkom. Skoraj isto kot kak običajni "Coolgate Whitening" samo da je malenkost bolj "agresivna".

Torej se uporablja namesto paste, naj bi se lahko vsakodnevno čeprav jaz tega osebno zaradi večje agresivnosti do zob za vsak slučaj ne bi prakticiral.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
Boš povedal čez nekaj let, ko boš opazil. :) Nimam Sonicare. Ampak mi je nekdo, ki je uporabnik S. reku, da je povsod isto, pri tisti tudi.

Dobro, ne bom ti oporekal saj nisem strokovnjak na tem področju!!! Ampak vseeno razlike med temi električnimi ščetkami so. Te Sonicar ščetke delujejo v stilu "brnenja", v bistvu je not nek vibrator (logično sklepam) ki ima na ščetine tak efekt da se pač "miljardokrat" v sekundi premaknejo sem ter tja. S to ščetko ni potrebno na zobe močno pritiskat saj ni v tem finta. Finta je pač v tem da temeljiteje očisti zobe saj naredi po zobeh več "premikov" kot pa da bi zobe ročno ščetkali sem ter tja. Imaš pa še navadne električne ščetke ki pa imajo krožne nastavke (okrogle) ter se v krogu vrtijo, tisto pa se mi zdi malo bolj agresivna tehnika. Drugače pa Sonicare čist rahlo pomikaš po ustih sem ter tja, ne vidim kaj bi naj tukaj poškodovalo sklenino? Najbrž se pa razlikujejo tudi ščetke, če ne druga po materialu, agresivnosti itd.. Tako da jaz ne bi metal vsega v en koš.

Lp
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.973
1.260
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
Boš povedal čez nekaj let, ko boš opazil. :) Nimam Sonicare. Ampak mi je nekdo, ki je uporabnik S. reku, da je povsod isto, pri tisti tudi.

Dobro, ne bom ti oporekal saj nisem strokovnjak na tem področju!!! Ampak vseeno razlike med temi električnimi ščetkami so. Te Sonicar ščetke delujejo v stilu "brnenja", v bistvu je not nek vibrator (logično sklepam) ki ima na ščetine tak efekt da se pač "miljardokrat" v sekundi premaknejo sem ter tja. S to ščetko ni potrebno na zobe močno pritiskat saj ni v tem finta. Finta je pač v tem da temeljiteje očisti zobe saj naredi po zobeh več "premikov" kot pa da bi zobe ročno ščetkali sem ter tja. Imaš pa še navadne električne ščetke ki pa imajo krožne nastavke (okrogle) ter se v krogu vrtijo, tisto pa se mi zdi malo bolj agresivna tehnika. Drugače pa Sonicare čist rahlo pomikaš po ustih sem ter tja, ne vidim kaj bi naj tukaj poškodovalo sklenino? Najbrž se pa razlikujejo tudi ščetke, če ne druga po materialu, agresivnosti itd.. Tako da jaz ne bi metal vsega v en koš.

Lp

So ti že napisali kako deluje: sonična ščetka je le baterija, generator pulza in elektromagnet. Not ni nobenega motorja, ker za gibanje uporablja elektromagnet.

"miljardokrat" v sekundi premaknejo sem ter tja
Sonicare ima cca 31000 gibov na minuto. Hofer 1 - ima okoli 33000gibov na minuto, Hofer 2 - ma približno 45000 gibov na minuto. Tako da nehaj z nekimi miljardami tu.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
sej principi delovanja so vec al manj vseposod isti, so pa potem finese, ki jih nekdo zna nekdo pa ne, ki delajo razliko.
V nasprotnem primeru, bi bili vsi brivski aparati za strizenje enako kvalitetni, vsi pralni stroji bi isto oprali, vsi avti bi isto porabli itn - ampak ne...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.649
6.052
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Patsy pravi:
Boš povedal čez nekaj let, ko boš opazil. :) Nimam Sonicare. Ampak mi je nekdo, ki je uporabnik S. reku, da je povsod isto, pri tisti tudi.

Imaš pa še navadne električne ščetke ki pa imajo krožne nastavke (okrogle) ter se v krogu vrtijo, tisto pa se mi zdi malo bolj agresivna tehnika.
Lp

Vsaj hoferjeva (BRaun6000 profesional?) ščetka s prejšnjih strani (za 29 evrov) se ne vrti! Se samo zasuče za recimo 20stopinj v vsako stran (naredi nekakšen odklon)
Sem tudi sam mislil da se vrti, pa sem enkrat prazno zasukal pa sem videl da se ne suče.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Amm mislim da si glede miljardo spregledal tiste narekovaje, zato pa sem dal v narekovaje ker nisem vedo ali se 1000x 100.000x ali 5.000.000.0000x premakne. Ne bit tak pikolovski.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Ja, philipsova je sonična (philips ima samo sonične), se pravi samo nihanje ščetin levo desno, medtem ko ima braun in sonične in navadne električne. Navadna električna sem mislil na princip kroženja ščetin s pomočjo motorčka. Najnovejši brauni pa imajo celo kombinacijo - npr. 8.000 oscilacij in 30.000 nihanj.
Kaj je pa boljše pa nimam pojma. Dejstvo je, da se pri zobozdravnikih uporablja za npr. poliranje oscilajoče nastavke. Če so pa primerni za dnevno uporabo pa ne vem.