Električna zobna ščetka

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
jaz mam pa tole: http://www.amazon.de/Braun-Ora...0548&sr=8-2

in lahko govorim samo v superlativih. Predm tem sem ze imel en model starejse, pa tudi Philipsove sem imel.

Ta UV mi je tak tak - samo marketinska poteza bolj kot kaj drugega.

Posebnost te oral-b scetke pa je, da ima mikrochip vsaka scetka noter in scetka sama zazna kateri tip scetke ima gor (poliranje, ciscenje,...) in temu primerno kar prilagodi scetkanje.
Zraven tega se ma remote prikaz, ki je tudi bolj marketinska fora, je pa prakticen, ker ti kaze gor, kdaj je treba scetko uradno menjat, kak dolgo si katero stran pucas, ce prevec s scetko pritiskas ipd.

Za to serijo imas tudi ogromno dodatnih razlicnih nastavkov.

Pa se ena pomembna zelo pomembna zadeva - ko se 1x navadis z elektricno scetko pucat, z navadno vec ne znas
in ta scetka ima moznost, da lahko polnilec iz ohisja vzames ven (in je cisto minimalni), tako da ga brez problema neses kamorkoli gres, zraven kot vidis na sliki dobis tudi skatlco prenosno.

V glavnem moj glas za oral b - imam boljse izkusnje kot s philipsom
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Ne me za besedo jemat. Ampak na tem področju je najboljši Philips, kateri je tudi prvi začel s to sonično tehnologijo in ima tudi vse patentirano. Razni Brauni Oral B itd. so začeli zadeve kasneje delat.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ne me za besedo jemat. Ampak na tem področju je najboljši Philips, kateri je tudi prvi začel s to sonično tehnologijo in ima tudi vse patentirano. Razni Brauni Oral B itd. so začeli zadeve kasneje delat.

No, Oral-B je najbolj priporocana scetka s strani zobozdravnikov v nemciji. Prav tako mislim, da edini dajo 30 dnevno garancijo zadovoljnosti.

Zraven tega je v letu 2008 scetka dobila naziv produkt leta - kar ni dobila nobena Philipsova scetka:
http://www.produktdesjahres.de...&annee=2008

Glede na to, da pa se je 30% cenejsa od Philipsove mislim da je vsekakor vredno razmisleka
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
mogoce se ena zadeva, ki se mi zdi zelo pomembna. Rak rana vseh teh scetk je baterija, ki po dolocenih ciklih polnjenja zacne zgubljat svojo kapaciteto. Pri Oral-B imas natancen indikator baterije kjer tocno vidis kdaj jo je potrebno dat polnit in s tem mocno podaljsas zivljenski ciklus scetke, saj je ne polnis po vsakem pranju

Ceprav ima Philipsova Li-Ion baterijo mislim, da je v tem primeru celo to minus, saj kolikor je meni znano le te zdrzijo manj ciklusov polnjenja.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Jaz imam Oral-B že ene 4-5 let in baterije še vedno zdržijo 1-2 tedna večernega čiščenja (zjutraj si s klasično ščetko).

Pač počakam, da se baterija popolnoma izprazni... če ne zadostuje za tisto pranje, pač končam z navadno ščetko... potem pa gre za 24ur v polnilec in to je to. Za Ni-MH definitivno najboljše ravnanje... polni cikli.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
no tudi opcija - jaz od kar mam indikator na scetki si pucam, dokler mi ne zacne utripat zadnja crtica, potem pa dam polnit
 

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
Jaz imam od Philipsa Sonicare ščetko in lahko povem, da je res super! Ima tudi indikator kapacitete baterije..fajn zadeva pa je tudi, da nima nobenih kontaktov za polnjenje-je 200% waterproof! Zobe pa tudi spuca v nulo :D Je pa draga, vendar se splača..sigurno pa tudi npr Oral-B naredi svoje delo, ker deluje na istem principu.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
dejansko mislim da imas cisto prav.

Zanimivo je bilo nekaj casa videti, na Oral-B strani, da je njihov paradni konj na testih 25% boljsi od Philipsovega Sonicare - na Philipsovi strani pa ravno obratno, da je 25% boljsi od Oral-B Triumph :DDD
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
No lahko ti povem, da sem pred sonicare uporabljal od Brauna krtačko več let. Zadeva je tudi spucala zobe, ampak tisto pravo "gladkost" je pa šele sonicare naredil.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Jaz imam Sonicarovo, moj pa ima to tanovo od Philipsa. Obe sta super in jaz je ne zamenjam za noben denar. Ko si enkrat spucaš zobe z električno krtačko se zgroziš s kakšno kosmatulo si prej hodil po svetu.

Trenutno se jo ugodno dobi v Ljubljankih lekarnah. Cena je 126,78 EUR sam moraš imet 40 jabolk na kartici. klik
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Kaj je pa razlika med philips in sonicare?
smile-1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Ja malo hecno sem napisala, kot da sta to različni firmi. Ubistvu je Sonicare Philip, sam sem hotla poudarit, da imam jaz starejšo verzijo, moj pa to ta novejšo (FlexCare) in obesta sta OK.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
po podatkih ne zgleda slabo, je pa vprasanje kvalitete - bo lahko kdo ki ma izkusnje kaj vec povedal. Namrec nekateri nastavki za drazje scetke stanejo isto kot ta scetka :D

Mogoce bi v tem primeru raje pogledal za cim takim: http://www.amazon.de/Braun-Pre...3482&sr=8-1

tudi ocene ima kar visoke. Sam jo sicer tudi imam, sem si 1x kupil za sluzbo, samo se je do zdaj nisem probal
rolleyes-1.gif
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Tudi midva z mojo imava ščetko sonicare in je super. Na začetku se moraš malo navadit, pol pa gre. Sem pa sedaj videl v merkatorju imajo za 150eur z dvemi držæali pa z uv čistilcem, moja je dala za njo preko zobarja pa 135 eur al nekak tako. Drugač je pa super. Kot navadno ščetko pa priporočam tudi jaz curaprox.
 

akiva

Pripravnik
21. jul 2007
209
0
16
KSZ.

Ker je med vami veliko poznavalcev in uporabnikov Philipsovih električnih zobnih ščetk, me nekaj zanima.

Kakašna je razlika med Sonicare FlexCare HX6932 in Sonicare FlexCare HX6982?

Sem bral opis na mimovrste, pa je za obe enak.
bonk.gif


A je razlika samo v številki modela in seveda ceni?