Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Razširiš mrežo, da, do neke mere. Kaj ti pomaga širjenje mreže, če se nahajaš med ljudmi, ki so v enaki situaciji kot ti ali celo slabši? Jaz osebno kotakte pridobivam drugje.
Eh, zdej pa že govoriš bedarije. Si morda v taki situaciji kdaj bil, da lahko sploh govoriš o tem?
Fant ima prav. Če znaš dobro izkoristiti podiplomski študij, si resnično lahko razširiš krog prijateljev. Ne pozabimo, da na podiplomcu niso samo bivši ekonomisti, temveč tudi strojniki, medicinci, elektro...bla bla. Poleg tega na podiplomcu nisi več številka in profesorji (večina) ti pomagajo pri vseh možnoh stvareh. Jemljejo te kot človeka in dejansko lahko te ljudi kličeš za karkoli - tudi za službe, če je potrebno. Je pa res ogromna razlika med rednimi inizrednimi študenti. Redni so brez delovnih izkušenj in delajo magisterij na podlagi teorije in študentske prakse. Program je prilagojen in precej vezan na teorijo. Za izredne pa je program prirejen na prakso in je ogromno raziskovanja in analiziranja v realnih podjetjih. Če pogledamo ekonomsko fakulteto, je na rednem študiju vpisanih ( samo za eno smer) 40-50 študentov in vsi so bivši ekonomisti. Na izrednem, pa je za enako smer 17 študentov, od tega 8 bivših ekonomistov, pa še ti so delali fax pred 10 leti. Razlika je očitna. Poleg tega so pri izrednih v večini že uveljavljeni managerji, direktorji ali vodje določenih oddelkov, tako da se dejasnko ne strinjam, da so vsi v enaki situaciji. Lahko to trdimo za redne študente. Za izredne pa še zdaleč ne.
Sicer sem pa pristaš tega, da bi moral imeti podiplomski študij neke pogoje in sicer, da se ga dela ob delu, z nekaj let izkušnjam, ker drgač sploh ni fore.
lp