Status, izpiti, diploma-kako in kaj?

alkic1

Zelenc'
7. nov 2007
10
0
1
Pozdravljeni !

Vem, da je bilo že nekaj tem in sem tudi mal prebral, tako da nekaj vem. Vendar bi se rad prepričal še tukaj, ter če je prišlo do kakšnih sprememb, prav tako bi rad še kšn predlog/idejo. No pa da povem:
Sem absolvent(v letu 2010/2011) na eni izmed LJ fakultet(VSŠ program). 1x sem ponavljal letnik. Ker mi letos 100% ne bo uspelo uspešno opraviti vseh izpitov, ter napisat diplome me mejčkeno stiska že zdele za drugo leto(iz večih razlogov-eden izmed njih je prejemanje pokojnine od moje pokojne mame). Rad bi drugo leto seveda opravil še preostanek izpitov (ostalo mi jih bo za drugo leto cca.2-4: odvisno kok bom še letos pridn
smile-1.gif
) in diplomo. Zanimajo me sledeče stvari:
Za status (študenta?) bi se drugo šolsko leto vpisal na višjo šolo ( http://vps.vss-ce.com/VPS/ ). Zanima me, če ma kdo pred kratkim (kšno leto,dve, tri) nazaj izkušnjo s tem ? Kam se splača vpisat, kašni so stroški, itd ? Rad bi, da bi se 100% vpisal, ker si res ne želim do oktobra/septembra trepetat kako in kaj. Eden izmed razlogov sem ga že navedel je prejemanje pokojnine po moji pokojni materi. In ne bi rad izgubil pravico do le-te. Okey, da se vpišem na višjo šolo in imam tam status za drugo šolsko leto. Kako je potem z izpiti na moji fakulteti ? Jih bom moral plačati ? Teh par izpitov mi ni problem plačati, vendar če je zastojn je seveda lepše
wink-1.gif

Prav tako me zanima kako je z diplomo, ki jo bom (na)pisal drugo leto ? Nekje sem prebral, da imaš 2 leti časa za njo da je ni treba plačat, je v mojem primeru enako ?
Imam še eno vprašanje: Prav tako bi šel po bolonjskem sistemu 3+2(še 2 dodatni leti) naprej študirat na podiplomski študij. Bo kakšen problem, ker nisem bil vpisan na "matično" fakulteto eno leto prej ? Ker se, gledano iz oči fakultete, pavziral eno leto. To se moram najbrž prepričat na fakulteti kako je s tem ?

To je to, za vsak odgovor/predlog/mnenje bom ZELO hvaležen ! Če sem kaj opisal nerazumljivo pa kar napišite, bom še malo bolj razložil.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Namesto na višjo strokovno šolo se vpiši na neko srednjo šolo kot izredni dijak. S tem boš prihranil nekaj 100€. Delal boš preko ŠS lahko, vendar pa ne vem če boš lahko opravljal izpite na faksu. Se mi zdi, da bi jih tudi lahko, vendar pač plačaš vsak izpitni rok po tarifi vaše fakultete.
Kako je glede pavziranja pa ponavljanja pa teh zadev in podiplomskim študijem pa ne vem, ker nikoli nisem ponavljal ali pavziral.

btw.. kaj te ovira pri tem da ne bi mogel narediti teh par izpitov, ki so ti ostali? OK, bom razumel če študiraš kaj iz naravoslovne smeri (ala kemija, računalništvo ipd.), če si pa na družboslovnih vedah pa ne vem kdo ti bo oprostil za zabušavanje...
smirk-1.gif
 

alkic1

Zelenc'
7. nov 2007
10
0
1
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
Namesto na višjo strokovno šolo se vpiši na neko srednjo šolo kot izredni dijak. S tem boš prihranil nekaj 100€. Delal boš preko ŠS lahko, vendar pa ne vem če boš lahko opravljal izpite na faksu. Se mi zdi, da bi jih tudi lahko, vendar pač plačaš vsak izpitni rok po tarifi vaše fakultete.
Kako je glede pavziranja pa ponavljanja pa teh zadev in podiplomskim študijem pa ne vem, ker nikoli nisem ponavljal ali pavziral.

btw.. kaj te ovira pri tem da ne bi mogel narediti teh par izpitov, ki so ti ostali? OK, bom razumel če študiraš kaj iz naravoslovne smeri (ala kemija, računalništvo ipd.), če si pa na družboslovnih vedah pa ne vem kdo ti bo oprostil za zabušavanje...
smirk-1.gif

Vpis v višjo šolo ni tok zlo drgago, kot si reku. Rajšm mam status študenta, že zarad kšnih težav z pokojnino. Sm študent, pol pa kr dijak ? Mislm, da bi jim blo hitr jasn
wink-1.gif

Yap, študiram neki iz naravoslovne smeri, tko da morš met vaje narjene, pa seminarske pa take pizdarije, pol pa še na izpit k ponavat ni glih simple. Mam pa še cca 7 izpitov, kar bi mi pa v enmu roku težko/skor nemogoče da mi rata. Pa še diplomo narest.. ni nemogoče, je pa zlo težko. Sej se bom potrudu pa vidu kako bo, če pa ne bo ratal, bom pa tko na višjo šolo vpisan
smile-1.gif

Tenks za odgovor !

lp
 

Michelle

Zelenc'
3. jan 2011
16
0
1
Vpis v višjo šolo ni tako drag, vpišeš se v kakšno tako, ki bo zagotovo imela dovolj prostih mest (kakšna komunala v Novem Mestu ali pa kaj podobnega). Tja greš načeloma samo enkrat, to je ko se greš vpisat. Glede plačevanja izpitov na tvoji fakulteti je najbolje da se obrneš na referat, dobiš najbolj zihr informacije (mislim pa da jih plačuješ). Plus dva študij ima spet vpisni postopek, se pravi se še enkrat vpišeš, tako da tvoj vpis vmes drugam ne bi smel imeti vpliva (obstaja pa varianta da boš moral urediti izpis iz višje prej). Najbolj točne info boš dobil na referatu na tvoji fakulteti, tako da....