eKolesa

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.157
502
113
kranj
Imam Trek Powerfly 4.
Tukaj sem malo počvekal o tem kolesu:
https://www.kacnje.eu/2021/05/elektricno-kolo-za-zacetnike-trek-powerfly-4.html
in
https://www.kacnje.eu/2022/09/konkr...voznji-elektricnega-ali-navadnega-kolesa.html

Ja, za 130 kg skupne mase je in to je res malo. strela jasna, če bi imel s kolesom vred samo 130 kg, to bi šel kot Pogačar. :evil:
po vseh teh (bolj ali manj sopihajočih...) letih z trekom....ali ti še vedno ustreza ali bi šel na boljši model ali nekaj povsem drugega? oziroma, bi kaj dodal h kolesu in njegovi osnovni opremi?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.642
319
83
www.kacnje.eu
Dobro vprašanje.
Sam bi si izbral malo bolj treking kot MTB kolo. Ker pač večino prevozim na asfaltu in malo po makadamu. Zelo redko grem na kakšen kolovoz. Enostavno sem tudi pretežek in počasi tudi "I'm too old for this shit".
Ker pa sem bolj tehnološki človek, bi si zagotovo želel novejši Boschev sistem, ki ima več prikazov, nastavitev ...

Drugih posebnih zamer pa pravzaprav nimam. Menjave obroča in ležajev so pravzaprav posledica teže, kakovost je sicer videti zelo ok. Presenetljivo všeč mi je tudi položaj na kolesu. Saj ne, da se ne doslej še ne bi peljal z bolj ustreznim, ampak vseeno ni slabo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ngc2392

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.157
502
113
kranj
Dobro vprašanje.
Sam bi si izbral malo bolj treking kot MTB kolo. Ker pač večino prevozim na asfaltu in malo po makadamu. Zelo redko grem na kakšen kolovoz. Enostavno sem tudi pretežek in počasi tudi "I'm too old for this shit".
Ker pa sem bolj tehnološki človek, bi si zagotovo želel novejši Boschev sistem, ki ima več prikazov, nastavitev ...

Drugih posebnih zamer pa pravzaprav nimam. Menjave obroča in ležajev so pravzaprav posledica teže, kakovost je sicer videti zelo ok. Presenetljivo všeč mi je tudi položaj na kolesu. Saj ne, da se ne doslej še ne bi peljal z bolj ustreznim, ampak vseeno ni slabo.
kako se pa obnesejo bremze? jim zaupaš med spustom v kakem strmem/dolgem klancu? si slučajno menjal original tektro za kakšen shimano?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.642
319
83
www.kacnje.eu
Ploščice sem nekajkrat zamenjal. Dokler so nove, jim dovolj zaupam, čeprav mojo težo kar težko ustavijo - beri: zavorna pot je občutno daljša.
Čeprav pazim, kako jih uporabljam, so ploščice takoj steklene/keramične in posledično slabo primejo. Ampak to je pri meni itak na vsakem kolesu.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.773
9.423
113
Bom izkoristil tole temo. Prvič imam kolo z diski in moram zamenjati zračnico. A moram na kaj posebej pazit pri diskih ob odstranitvi kolesa ali enostavno vzamem dol in potem nataknem nazaj gor? Ali je potrebno prej vzeti dol ploščice?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.337
4.853
113
Nimam se ravno za kolesarskega eksperta, ampak če se boš vzdržal pritiskanja ročk za zavore po odstranitvi kolesa, ne rabiš početi nič.
Če se tega ne bi mogel vzdržati (denimo zaradi radovednosti), pa moraš med ploščici vtakniti zaščito po odstranitvi kolesa.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.773
9.423
113
Nimam se ravno za kolesarskega eksperta, ampak če se boš vzdržal pritiskanja ročk za zavore po odstranitvi kolesa, ne rabiš početi nič.
Če se tega ne bi mogel vzdržati (denimo zaradi radovednosti), pa moraš med ploščici vtakniti zaščito po odstranitvi kolesa.
Ok, čeprav sem ravno razmišljal kako dober bi bil občute, na fuLL pritiskati zavoro po odstranitvi kolesa, se bom probal z nadčloveškimi napori tega vzdržati. Upam, da bo uspelo :).
PS: Hvala za info in opozorilo, da ne bi res po nepotrebnem kaj pritisnil. :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

jello

Guru
22. sep 2008
9.839
3.706
113
Če jo stisneš prevečkrat je pač treba pakne ven pobrat in bate nazaj porint. Ni ravno katastrofa, je pa 2 min dela.
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
177
100
43
No ja, obstajajo disk zavore na hidravliko in mehanske na pletenico. Pri slednjih tega problema ni.
Srečno vožnjo!