Egipt

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Kaj si pa mislite o potovanju v Jordan? Ogled mesta Petra? Me je fascinirala, ko sm biu še poba, v filmu Indiana Jones!
smile-1.gif
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.792
273
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik Dinotti pravi:
Kaj si pa mislite o potovanju v Jordan? Ogled mesta Petra? Me je fascinirala, ko sm biu še poba, v filmu Indiana Jones!
smile-1.gif

Veliko boljša odločitev
aplauz.gif
!!! Dobra ideja... Sicer ne morem povedati nič iz prve roke (kot za Egipt), vendar kakor sem poslušal ljudi, ki so bili tam, so bili navdušeni... Je pa res, da nikoli znamenitosti ne bodo izgledale kot v filmu, tako da ne imej prevelikih pričakovanj.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
Mi smo šli iz Sharma v Kairo in smo bili tam od devetih zjutraj do petih popoldne. Ne bi se jaz celo noč vozil, da bi potem samo dve uri piramide gledal. Pa tudi hotel je meni tak boljši, da imaš koralni greben kar na hotelski plaži.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.792
273
83
Največja slovenska vas
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Nihče noče v smostane, tam je šele prava kultura!

No, to ni čisto res! Večina agencij ponuja v Egiptu kot izlet možnost obiska samostana Sv. Katarine in ogled "gorečega grma" (popravi me če sem se zmotil), ki je po svetopisemskem izročilu zagorel pred mojzesom. Dokaj zanimiv izlet btw., če te zanima zgodovina krščanstva.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Takole je tale Egipt... Bil sem doli 4 x. V hurgani in šarmu. Načeloma mi muslimanski svet ne sede, ampak vseeno je vse sprejemljivo.
Egipt je fajn, ker se pelješ 4 ure in imaš toplo vreme za spejemljivo ceno. Hoteli če izbereš nekaj z 5 zvezdicami so solidni, za dobre in odlične pa moraš plačati dosti več. Hrana mene ne prepriča in sem bil nazadnje po 14 dneh že tako naveličan riža, da če bi ostal še 2 dni, bi se mi zmešalo. Prebavne motnje so v egiptu pač stalnica in tudi jaz nisem bil imun. Njihove lokalne tablete zadeve omilijo.

Verejtno bom še šel dol, vendar izključno zaradi kajtanja in podvodnega sveta. To je res nekaj izjemnega. Tega ne vidiš nikjer na svetu, pa sem že kar nekaj lokacij obdelal.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
ja glej... v bistvu se rad hitro vozim, ampak v egiptu mi je pa nazadnje "snelo". Razjahan kombi, cesta luknjasta, nepregleden ovinek, pogledam na števec, ki je kazal 160km/h, pa prehitevamo avtobus. A ja nasproti pa drug kombi in bedaka sta si samo blendala...

V glavnem smo morali precej na grobo šoferja imeti, da je začel voziti v mejah normale.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.792
273
83
Največja slovenska vas
Ja res je... v cca. 9 primerih od 10 so vozili taksisti kt da bi bli na rejliju =S ... Enkrat je kolegica dobila živčn zlom in se je začela dreti nanj, da če je prf00knjen, da ns bo vse ubiu =) ...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
ha ha ha mi smo se lansko leto v Egiptu tud vozil s tistimi minibusi in smo se čist usral. Smo bili tiho kot miške in samo molili potiho. Domačini v busu pa kot, da ni nič, mirno so debatirali.