e-MTB kolo

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.670
113
Moje razmišljanje gre bolj v smer ,da E -zadevo kupim boljši polovici, da se bo lahko zapeljala z menoj do kakšne koče na hribčku.
Pridobil boš na kondiciji, ker boš ostal močno zadaj. Lastna identična izkušnja. Pa žena se bo morala navaditi, da te vsake toliko v hrib počaka.

Sicer pa si vsaj naj kupi, kar misli, da je zanj najbolje. Pri nas vidim, da je v en lokalni hrib po makadamu vsaj polovica električarjev. Večina mlajših od mene. Mene to nič ne moti. Vsak se rekreira zase na način, ki mu ustreza. Ker grem bolj poredko na kolo, mislim, da tiste minute bolj nabijem pulz, če sem zaenkrat še z navadnim kolesom.
 
Nazadnje urejeno:

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Jaz imam elektricno kolo od leta 2012 pa sem fizicno v top kondiciji. :) Z zanimanjem berem tole, ker rabim novega zaradi baterije, ki se mi je ne splaca kupovati nove. Prevozim samo se dobro tretjino v primerjavi z novo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Pepe

Steve

Guru
13. avg 2007
9.651
1.576
113
Itak je e-bike postal ene vrste statusni simbol, da se malo pokažeš, da maš...Ta vikend na morju je od tistih, ki so se vozili z e-bike, bilo polovico takšnih, ki so bili po oceni mlajši od 30 let, ko sem bil jaz v teh letih, sem pregonil vsak hrib s starim jeklenim gorcem, ne pa, da bi gonil e-bike....

Tvoj pogled na elektriko je zelo retro. Glavna fora elektrike je v tem, da se na kolo spravijo tudi tisti, ki se drugače nikoli nebi. Za tiste, ki pa dosti gonimo že mnogo let pa je dodaten plus ta, da greš dlje, greš po poteh, kjer drugače prej nisi mogel, ali pa po obstoječih poteh hitreje. V galvem sami plusi za vse.
Jaz si ga bom nekoč definitivno kupil, ampak dokler bo dovolj kondicije za moje želje, bo klasičen mtb čisto ok
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Bi lahko kdo opisal pro/contra za ekolo, ki ga vozi? Kakšne so razlike med proizvajalci, motorji. Kaj je najšibkejši člen takega kolesa...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.665
820
113
Bi lahko kdo opisal pro/contra za ekolo, ki ga vozi? Kakšne so razlike med proizvajalci, motorji. Kaj je najšibkejši člen takega kolesa...
Nimam e kolesa ampak verjetno je našjibkejši člen baterija, ki je relativno draga cca 600€ in navzgor ..... sčasoma oslabi ,potrebna je nova.
Nekateri potem razmišljajo kar o novem biciklu,.....
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Pozdravljeni
Mene pa zanima kaj in kako je s tistimi e bicikli preko aliexpres ali ebay za 700-800 eurov
Sem gledal 26 col zložljiv . Ni ne vem kaj ampak dosti pa ne rabim. Oziroma bi šel s kolesi z ženo in sinovoma ampak sta še zelo mala (starejši ima 2 in pol)
Naj povem pa da nimam pojma o e biciklih.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
287
132
43
Sam imam ravno obratne izkušnje... Že tile osnovni kitajski 250W kiti (peak 500W-600W) so super v kombinaciji z malo konkretnejšim pedaliranjem. Prideš skoraj na 1kW skupne moči in če res ni konkreten in dolg vzpon ne boš imel nekih problemov. Sam imam zložljivega ponija predelanega z kitajskim 250W front hub kitom (overvoltan iz 10 na 12S). Čeprav Poni nima prestav, lahko v hrib zaradi pomoči štroma komot obdržim kadenco 40-60 rpm in "poletim" po hribo navzgor. Tu je tudi razlika z el. skiroji - tam ista el. moč ni dovolj, ker sam težko tako efektivno pomagaš kot s pedaliranjem pri kolesu.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Jaz sem mislil nekaj takega ,nič posebnega, za it z družino na kak mali izlet. bi moral na to še stolčke montirat za otroke in gremo. Nisem jaz neki športnik in nimam velikih zahtev, samo nimam izkušenj s temi kolesi in se nebi rad uštel, ko bi to kupil pa ,da mi potem prav nič ne koristi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Poglej si kako se montira običajni stolček za otroka. Se bojim da ti ga na ta kolo ne bo uspelo montirati.
Lahko ti posodim za test stolček. Če ti bo ok, lahko tudi prodam ;)
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.907
273
83
tam ko se terc po tori rola
Še kar so se namnožili, ti štromarji... Dobro, če si ga kupi nekdo, ki je v letih, slaboten... mogoče po poškodbi za razgibavanje... še nekako sprejemljivo. Da pa si ga gre kupiti en mlad junc...je pa potuha lenobi. Potem si pa ja moped kupi in vozi to, e-bike kar je. MO+PED. Motor s pedali. He.-he... vedno znova uživam, ko dohitim kakšega ''debelookvirca'', ki pač pelje tam 20/uro... veš, da me čez par sto metrov prehiti. Potem pa...spustimo konjem prosto pot... in nenadoma jih silovito zanima, kaj je ob strani ceste...če me razumete.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy in urby20

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
ksz: Morda kdo ve, kje bi si lahko na Obali sposodil e-MTB za kak dan (navadne, cestne/mestne lahko dobiš skoraj kjerkoli)?

Rabim pa XS - vzel bi za mojo drago, ki ni bila na kolesu vsaj 15 let, da obnovi znanje :)
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Še kar so se namnožili, ti štromarji... Dobro, če si ga kupi nekdo, ki je v letih, slaboten... mogoče po poškodbi za razgibavanje... še nekako sprejemljivo. Da pa si ga gre kupiti en mlad junc...je pa potuha lenobi. Potem si pa ja moped kupi in vozi to, e-bike kar je. MO+PED. Motor s pedali. He.-he... vedno znova uživam, ko dohitim kakšega ''debelookvirca'', ki pač pelje tam 20/uro... veš, da me čez par sto metrov prehiti. Potem pa...spustimo konjem prosto pot... in nenadoma jih silovito zanima, kaj je ob strani ceste...če me razumete.
Te razumem... Imam 45, žena 40 2xoperirana, ni da smo mladi lenuhi.
Mene pač samo zanima ali ima kdo s tem izkušnje, se bolje spozna na baterije , moč motorjev pač karkoli ,da mi lahko pomaga ali ga kupim ali ne. Nebi pa rad vrgel 800 eurov stran.
Se opravičujem , če sem mogoče zgrešil temo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Še kar so se namnožili, ti štromarji... Dobro, če si ga kupi nekdo, ki je v letih, slaboten... mogoče po poškodbi za razgibavanje... še nekako sprejemljivo. Da pa si ga gre kupiti en mlad junc...je pa potuha lenobi. Potem si pa ja moped kupi in vozi to, e-bike kar je. MO+PED. Motor s pedali. He.-he... vedno znova uživam, ko dohitim kakšega ''debelookvirca'', ki pač pelje tam 20/uro... veš, da me čez par sto metrov prehiti. Potem pa...spustimo konjem prosto pot... in nenadoma jih silovito zanima, kaj je ob strani ceste...če me razumete.
Očitno proper e-MTBja še od blizu nisi videl, če ga primerjaš z mopedom. Pa tudi zaradi nekih zakompleksancev kot si ti, se res ne mislim odrekat užitkom, ki mi jih ponuja električen MTB ne glede na leta. Če smo že pametni, razloži kaj je bolj lenobnega če si pri enakem popvprečnem pulzu uro ali dve na navadnem ali pa električnem biciklu. Razen to da greš na električnem lahko z bolj robustnim biciklom pa še vedno dlje, višje, hitreje in posledično z s precej večjim užitkom. Pa dosti lažje v neznano in marsikdaj tudi po poteh kjer z navadnim ne bi prilezel (govorim zase, vrjamem da kdo drug mogoče bi). Pa v končni fazi tudi če je to lenoba, ne vem, kaj te to tako boli. Zaradi mene lahko tudi pri smučanju namesto žičnice štanfaš gor vsako furo, jaz se bom raje več vozil in se ravno tako zgonil.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
glavno da se gon.
o tem da maš pa "sej mam isti pulz kot pa brez" in podobne izgovore pa le prihrani zase ko si prišel na vrh in si ponosen nase :)