24inč otroško kolo

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Ko sem jest gor rasel - največja travma.. večje kolo, ki sem ga dobil je bilo rdeče..prejšnje pa plavo.. in nisem mogel bit več policaj - ampak samo še gasilc.. ni hujšga
tko da - če hoče amortizerje in če ma sosedova amortizerje - kupi amortizerje.. al je zadaj "xt" (al karkol je zdej aktualno) al dva ranga manj - bos vedel samo ti
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Eno mosko, drugo zensko?
Fuji sre mi zdi boljsi. Je pa res da ga bodo otroc spljuval ker nima diskov.
Kako so pa mehanski diski iz decatlona zanesljivi naj pa povejo tisti ki jih imajo.
Dobiš pa najbrz za pol cene odlucno ohranjeno kolo "brez praske" katerega ne bo niti tvoj otrok unicil ( razen ob res nekem zlorabljenju kar pa otroci pred starostjo 10 let redko "obvladajo" . Ce jih le starsi mal bremzajo
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Glede mehanskih diskov je bilo že veliko napisanega.
Ampak to mulcem nič ne pove, ker "gumice" pač ne sledijo trendom :evil: Sam da so diski ...
Aja, še rezultat: mehanski diski so samo dodatna teža kolesu. So boljše dobre gumice. Hidravlika je druga zgodba.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
OK, nisem dal primerjave zaradi diskov/gumic. Me diski pri biciklu za mulca bolj motijo, saj bo lažje na dolgi rok vzdrževati gumice. Zanimala me je Decathlon kvaliteta. OK, to ni ravno njihovo najcenejše kolo... Ni mi težko dati 100€ več, mi je pa "butasto", če je isti rang. Bom ob prvi priliki letel pogledat. Za njim ga bosta vozila še dva. Všeč so mi recimo ročke za prestavljanje, ker niso na vrtenje...

OK, nisem pomislil, da je tale FUJI dekliški, ker imajo drugega označenega za deklice...
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Tudi pri nas smo v fazi kupovanja 24-ke, zaenkrat še preko slik na internetu in otroku je najbolj všeč hotrock.

Mi je pa zanimivo, kako zelo so mu v zadnjih nekaj letih spremenili geometrijo. Kdo ve, zakaj tako?
Scott scale npr. je že 10 let bolj ali manj enak. Pred leti so popravili zgornjo štango, sicer pa menjavajo barve in nalepke in to je to.

Evolucija hotrocka v manj kot 10 letih:

9730


2017-boy-s-21-speed-hotrock-24_6866.jpg


specialized-hotrock-24-xc-2015-kids-bike-24-wheel-ev175496-8530-1.jpg


94018-7411.jpg


Dopuščam možnost, da gre pri kakšnem za različno izvedenko, ampak generelno se je pa kolo precej spremenilo.

Aktualna generacija ima za sprednjim zobnikom še en manjši zobnik. Čemu to služi?

94018-7111_HTRK_24_ACDBLU-BLK-CALFDE_HERO
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.456
113
kod Džej-Zija
Tisti kolešček skrbi kot napenjalec verige, ki preprečuje, da bi se veriga snela iz sprednjega verižnika. Standard na DH kolesih.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Ne vem kolk so vaši otroki visoki, ampak sam sem v fazi nakupa 24 colarja prišel do spoznanja da je najboljši nakup pravega 27.5 bajka velikosti XS.
Pubec je star 9 let in velik cca 135 pa že zdaj čisto lepo paše gor. Če bi mu zdaj vzel 24", bi mu bil zdaj ravno prav, naslednjo sezono tak tak, pol bi pa že iskal novega. Se pravi bi bil naku praktično samo za eno sezono.

Prednost je predvsem da so 27,5 PRAVI, se pravi odrasli bicikli. To pomeni da so narejeni kot je potrebno z opremo kot se zagre.

Vzel sem pa rabljenega Specialized RockHopperja, ki z bremzami upgrejdanimi na Deore. Hidravlične bremze so mi bile tudi sicer eden od osnovnih pogojev, da se mladič nauči prav bremzat.
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
približno takih 'dimenzij' je moj mulc...
Na žalost je tako, da če hočeš mulcu nudit dobro kolo, ga moraš menjat na dve leti. Če sebi privoščim dobro kolo, res ne vem zakaj ga ne bi nudil tudi svojemu otroku !?
Da tvoj mulc čist lepo paše na odraslo kolo, pa res ne verjamem. Seveda se znjim lahko pelje. Ampak je s tem tudi nerodn, ker enostavno je kolo preveliko za to višino. Ne vem če se imam mulc tudi veselje vozit s tako prevelikim kolesom !?
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Ni tako preveliko kot bi si utegnil mislit in ja, fuuul ima veselje. Predvsem mu je všeč, ker ker ta velika kolesa odlično pobirajo neravnine, in ker je z njim res hiter. V bistvu se po ravnem komot kosa z mano in mojim 1:11 endurom.

Ena fotka za okus kako to zgleda.
IMG_0234.PNG 2021-10-12 13-51-05.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Nimam neki neki ful materiala na telefonu. Tole je iz enga videa potegnjeno, in za občutek bi moralo bit.
V bistvu čist lepo doseže tla, pa niti ni sedež najnižje. Jaz sem bil prav šokiran kak pasal mu je ko se je prvič vsedel gor. Konec koncev je XS dimenzija uradno deklarirana za višino od 140 naprej. Tolk bo pa velik spomladi.

Monosnap 2021-10-12 13-58-08.png
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.456
113
kod Džej-Zija
Ena možnost, ki se ne omenja, je kvalitetno rabljeno 26” kolo. Kakšnega 10 let starega Cannondala danes dobiš že za smešne denarje, vzmetenje in zavore so pa za potrebe otrok čez glavo.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Ne vem kolk so vaši otroki visoki, ampak sam sem v fazi nakupa 24 colarja prišel do spoznanja da je najboljši nakup pravega 27.5 bajka velikosti XS.
Pubec je star 9 let in velik cca 135 pa že zdaj čisto lepo paše gor. Če bi mu zdaj vzel 24", bi mu bil zdaj ravno prav, naslednjo sezono tak tak, pol bi pa že iskal novega. Se pravi bi bil naku praktično samo za eno sezono.
Naš otrok je bil letos prvo sezono na 20-ki, tako da bi jo lahko brez težav uporabljal vsaj še 1 sezono oz. 2.
Imamo pa za njim še enega, ki "deduje", tako da je bolj to razlog za menjavo, ker se mi vseeno zdi bolj smiselno kupiti vsako številko po 1 kolo, kot da imamo doma npr. dve 20-ki.

Do sedaj smo imeli vse velikosti biciklov, 12, 14, 16, 20 col, najprej uporablja starejši, potem mlajši, potem ga peljemo na vikend, na koncu pa damo na bolho. Starejši ga tako čuva, da mlajši v resnici dobi kolo brez praske, ta pa za šport ni kaj preveč navdušen, tako da so naša kolesa po obeh otrocih in vikendu v boljšem stanju, kot jih vidim pri nekaterih njunih sošolcih po prvem letu uporabe.


Verjamem pa, da so nekateri XS okvirji dovolj nizki, da jih lahko otroci že normalno uporabljajo. Po 24-ki gremo tudi pri nas na odraslo velikost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe