e-MTB kolo

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
ksz

Spet se ogrevam za nakup e-kolesa, ampak v teh vodah res nisem domač. Niti glede koles kot takih na splošno.

Rad bi imel nekaj za po cesti, hkrati pa občasno tudi po makadamu, ne potrebujem pa za neka hardcore brezpotja itd. Kakšen tip kolesa naj sploh gledam? Trekking? Kaj je še pomembno pri izbiri? Hvala.
pojdi malo okoli po kolesarskih trgovinah in se zmeni, da ti jih dajo za sprobat, če se jih sploh še da kaj dobiti. jaz sem lani sprobal haibike, scott in giant treking kolesa, pa mi je scott najbolj ustrezal. na koncu sem kupil tegale
le da je lanski model in moram reči, da sem zelo zadovoljen z njim, po 10 leth premora sem se spet navdušil za kolesarjenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: crashednburnt

masevc

Guru
2. sep 2007
3.426
858
113
Glede nato da kupuje emtb mu predlagajte zadnje kapacitete (630 in vec) baterij in ne te 500Wh. Se kako vas bo klel ko bo zarad tega enkrat gonu na “suho” al pa tišal picikl.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
po parih turah bo hitro dobil občutek, koliko mu zdrži baterija, meni je recimo še nikoli ni zmanjkalo, tako da mi na TOUR načinu zadostuje za 2500-3000m vzpona, na TURBO načinu pa 1500-2000m vzpona, kar se tiče Boschevih motorjev:
edinkrat, ko mi je skoraj zmanjkalo baterije je bilo pozimi, ko sem šel z napol prazno baterijo na Kurešček nad Igom, pa je zaradi mraza baterijo hitreje kurilo od pričakovanega. takrat sem prestavil na eko način in malo bolj pritiskal. imam pa treking kolo, tako da se večinoma vozim po makadamu, kolovozu in asfaltu, stran od prometnih cest, gužve, hrupa ...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
No meni po 10 letih baterija drzi za cca 30km voznje, prej 120km komot. Toliko, da boste vedeli za prihodnost.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
A je kdo zasledil "pri Kitajcih" kolesa ki gre z visino sedeza preko 110cm.
Kolesa kjer gre sedez do visine 1m mi je premalo. Rabim cca 110cm. Lahko je treking.
Sem ze tuhtal da bi dal na malegabkitajca sedez na daljso stango, pa se bo podrla geometrija tudi drugje najbrz
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.826
373
83
pa še drugje popraviš geometrijo. saj balanco lahko dvigneš in fajfo daš daljšo ali krajšo. dokler pa ne probaš pa ne moreš vedet.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
"5" jurjev za bicikel pač ne dam. Potem si kupim elektricnega c zerota za 7.....pa me dez in mraz ne bosta hecala. Ne bo pa "rekreacije".
Po voznji bicikla Car se sprasujem(preskakovala veriga na zobnikih) kaj naredi bafang motor (sploh 500+W motorji) tistim original verizicam in zobnikom. Jih menjas vsak teden?
Ne vem zakaj mi bolj disi motor na zadnji osi.
Kitajc za jurja pa.ima sedeze do nekje metra visine. Jaz pa rabim nekje meter 10. Kot ste napisal, kupit daljso sedežna oporo, daljso fajfo od balance....
Najvecji bicikel od kitajca sem nasel kaisda k4.

Veliko + pik bi dobil kolo ki bi imel dobro regenracijo po klancih navzdol. Pa kitajc tega se ni izumil. Jaz pa 5km klanca kjer si vsaj km na bremzi (300+ visincev)
Nekaj vidim da frizirajo elektroniko...ampak.bi moral se BMS preveriti najbrz
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.019
113
Regeneracija na kolesu v dolino je tehnično bolj težka kot na avtu. Na kolesu je motor vedno v vrtenju samo, ce je v zadnjem kolesu. Bi pa rabil v elektroniki se kak senzor naklona, da bi se polnil samo pri voznji v dolino oz ko ne zlajfas po ravnem
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
V nekaj tujih portalih dajejo dobreb ocene Decathlonovim e kolesom dobre ocene, predvsem v kategoriji best buy do 2k baksov.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.835
5.081
113
Torej si najprej pojme in mere razjasni.
110 višina sedeža od tal ne pomeni nič. Ker so gonilni ležajo različno visoki. Višina sedeža se meri od pedala.
Druga stvar, višina okvirja 48 enega tipa je lahko isto kot 58 drugega tipa. Več kot očitno nimaš pojma in kupuješ po nekih cifrah, ki ti v glavnem (brez ostalih mer) ne pomenijo nič.
Kot sem napisal kupi si picikl, ki je pravilne velikisti in ne pecikl za katerega misliš, da je pravilne velikosti.

Ker po številki okvirja (brez ostalih podatkov o geometriji) ali koliko je sedež visoko od tal ti 100% ne boš kupo okvirja, ki ti je prav. Dejstvo.

Evo mtb imam 22" kar je v tvojih merah 56cm, cestnega imam po tvojih merah 58cm. Pa sta po velikosti tak različna, da brezveze. Je mtb dosti večji okvir. Tudi vse ostale mere so drugačne.

Ampak ti bi verjetno vzel 58 ker je ziher večji kot 56 če bi gledal samo to cifro.

Če maš problem z gibljivostjo si daj potopno sedežno. Za lažji štart. Pa da maš noge na tleh ko stojiš.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tri10let

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Ce gre sedez do visine 100cm od tal , potem mocno dvomim da imam jaz lahko v zgornji tocki stopalo na pedalu. Do jajc imam namrec vsaj nekih 92, pedala od tal je pa tudi vsaj nekih 12.
Pac, v spodnji tocki gonilke morata biti nogi skoraj iztegnjeni.
In ne zdaj vlacit v zgodbo cestakov, ker kitajci ne poznajo elektro cestakov (razen enega sem zasledil) se trekingov ne poznajo prav veliko.
Vem da se razlicno "merijo" velikosti okvirjev glede na tip kolesa.
Sem pred dvemi tedni dobil kitajca ki mu gre sedez do nekih 103cm. Premalo, nekih 5cm priblizbo. Sem probal od naku!mure sedezno not zatlacit(je vsaj nekih 5cm daljsa, pa je mm debelejsa od luknje v kitajcu.
Ena varianta bi bila tudi razlicno dolgi gonilki(omejitve samo na levi nogi) ampak....kolo lahko brcam ce nogo stegnem do vsaj nekih 10-15 stopinj. Vem da je tudi ne smes tudi popolnoma stegniti.
Jaz pac v takem polozaju kot spodaj na sliki ne morem imeti nog na kolesu. Levo koleno in glezenj ne dovolita. Zaenkrat ne rabim potopne sedezne da bi sestopil z bicikla. Mogoce bi mi prisla prav, ampak bi moral testirat pred nakupom. Da kupim,potem pa imam drag spomin v garazi ali da nekumu senkam za cetrt cene....hvala lepa
 

Priponke

  • IMG_20220709_142600.jpg
    IMG_20220709_142600.jpg
    60 KB · Ogledi: 65
Nazadnje urejeno: