dugi otok in ostali dalmatnski otoki

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Ojla,
ima kdo kakšno priporočilo za apartma za 5 oseb (2 odrasli, 3 otroci) na Dugem otoku,..
Dobrodošle tudi splošne informacije,..

b
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Glede apartmana, jaz sem bil tukaj.
http://www.apartmani-hrvatska.com/osobna.asp?BR=6399&ObjektID=34625

V manjšem, v večjem je plac za dve osebi in 3 otroke. Večji ima tudi teraso oz. balkon in s tem pogled na morje.

Čisto ok je apartma, na plažo Saharun pa se itak z avtom voziš, par km. Deci se bo tam trgalo, je fajn plaža, v gozdiču pa je tudi naravna senca.

Ali pa še manjši plaži pri svetilniku.
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
šnecer, kr vidim, da si biu že dosti po hrvaških otokih, bi te vprašal, kateri bi se tebi zdel najboljši za kolesarja, da je veliko km cest in čimveč vzponov in čimmanj prometa? uglaunem, gledano skozi laične oči nekolesarja, čimbolj zajeban za gont kolo .P
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
960
22
18
za off road kolesarje pašman - precej požarnih poti, razgiban teren.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.064
123
63
Citat:
Uporabnik problemout pravi:
pejt pol na mali Lošinj....

Če si bolj ekstremen kolesar... mislim, da je brezveze. Prevozil (deloma tudi z biciklom na rami) sem ga (večinoma) po dolgem in počez, pa sem bolj nedeljski kolesar. Poglej na zemljevid... je relativno majhen otok.

Če si pa navaden rekreativec pa je OK. Tam kjer ni tlakovanih poti, je peš-steza (oz. za osle).
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
ne jst rabim asfalt, mam specialko, nič traktorizma
smile-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.260
2.393
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Drifter pravi:
ne jst rabim asfalt, mam specialko, nič traktorizma
smile-1.gif

Brač definitivno. Sem ga prevozil s specialko, ampak moraš imet vsaj 3kkm v nogah preden greš, da uživaš. Drugače je mantranija.
Jaz sem štartal iz Bola.
Letos bom poskusil še z gorcem, pravijo da še je boljše kot s specialko.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Korcula, lepa nova cesta,dolgi bregi,primerna razdalja, vendar cesta je v notranjosti. malo prometa, po moje top.
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
aha hvala vsem, torej bom izbiral med bračem in korčulo, mogoč grem kr na oba..za kilometrino ni problem, meni se sezona sploh ni nehala, razen po snegu nisem vozil, drugače pa skor vsak dan:p
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Korcula, lepa nova cesta,dolgi bregi,primerna razdalja, vendar cesta je v notranjosti. malo prometa, po moje top.
Za predjed pa še Pelješac
tongue-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Korcula, lepa nova cesta,dolgi bregi,primerna razdalja, vendar cesta je v notranjosti. malo prometa, po moje top.

Asfalt je sedaj do Pupnatske Luke, verjetno ena boljših kolesarskih na Jadranu. Čudoviti razgledi iz cca. 600m n/v se spuštiš do morja, potem pa nazaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, mislim da bo za specialko idealen otok. So tudi ravnine kjer bo letelo, le vrocina je huda poleti.
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
super hvala, kar se vročine tiče, zame ni nikoli prevroče, na kolesu uživam šele ko je krepko nad 30 stopinj..:p
grin1.gif

a trajekt za korčulo gre iz splita? kolk časa rabi?
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Gre iz Splita ampak pristane v Veli Luki zahodna stran otoka. Vela Luka z okolico meni ni ravno všeč, južna stran in oklica s Korčulo je pa meni najlepši del Jadrana.

Trajekt pluje 2x dnevno okrog 10:00 in 17:00, plovba traja 3,5 ure.
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
u fajn fajn hvala.P a ma mogoč kdo kake slike korčule in njihovih cest, d se mal napasejo moje oči?:)