Vzmetenje Laguna 3

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Živjo!
Zanima me, ali se kdo spozna na te barvne kode, ki so na vzmeteh.
Da pojasnim težavo - imam Laguno 3, letnik 2015, 2,0DCI. Avto je spredaj nenormalno trd in neudoben. No, mislim da je nenormalno, ker po pogovoru z nekaterimi naj bi bila dokaj primerljiva z laguno2, kar pa pri meni zagotovo ni. Vsi ostali avti, ki jih vozim, so bolj udobni oziroma mehkejši ( golf, talisman, megane 2, zoe ...).

Vzmeti bi sicer zamenjal, a ne želim dobiti enako trdih. Na mjih je recimo samo ena rumena oznaka, na eni drugi sem pa na parkirišču gledal ima rumeno in zeleno oznako.
Sicer čakam/iščem da najdem kako laguno za test ali da jo vsaj poskusim "zagugat" da bi videl, ali je zgoraj napisano res ali ne. Če si pa kdo lasti omenjeni avto, pa tudi prosim za informacijo glede udobja.

Hvala!
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Kolikor je meni znano, je trojka trsa od dvojke, ki je bolj plavala, kot ladja.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Kolikor je meni znano, je trojka trsa od dvojke, ki je bolj plavala, kot ladja.
No ok, saj verjetno je. Samo tale moja je pa huda. Kot sem napisal, recimo mali meganček 2 je bolj udoben za vožnjo kot pa laguna. Nočem na slepo nekaj menjati, ker tako ali tako ne bom vedel kaj sem dobil. Prodajalne vržejo ven več kataloških številk, nikjer pa ne najdem trdote ali barvnih oznak.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.622
1.245
113
4control nima veze z vzmetenjem. Adaptivno vzmetenje pa ima kup renaultov ze leta. Za bussines ne vem, tudi ne vem ce je na laguni, imajo pa ze ceneni megani in scenici to. Tam so blazilci elektro krmiljeni in ce ventil zasteka bi avto lahko bil trd. Kot receno, ne vem ce laguna to ima
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
99,9% da nima. To bi že opazil, če ne prej pri menjavi gum. Ker bi itak moralo biti nekaj priklopljeno. Na videz je povsem klasika - Amotrtizer in vzmet in to je to.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.622
1.245
113
Ja ce nimas gumba za sport v kabini potem nimas. Ampak trdoto ti tukaj gotovo ne povzroca feder ampak kak fuč blažilec
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Lahko bi bil blažilec. Ampak avto bi potem plaval. Razen če šteka / je zariban. Pa spet težko verjamem da bi bila oba. Avta praktično spredaj ne premaknem, če ga poskusim zazibati.
Zdaj - a je to res originalno stanje ne vem, mi je pa sumljivo. Višina je sicer normalna - če so torej vzmeti napačne, morajo biti trše in krajše, da je višina še vedno ok. Kot sem napisal - iščem - čakam nekoga z laguno, da lahko primerjam.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Huh, ok, k 19ke znajo bit kr trde na takem avtu, vidim pa da maš za laguno 3, 3 opcije trdote vzmeti, zelena, rumena, rdeča
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Ali si avto nabavil pred kratkim in si ugotovil, da je pretrdo ali ga imaš že en čas pa je bilo prej v redu in je sedaj s časoma postalo trdo?
Trdo nabijanje na neravninah je znak delno iztrošenih amortizerjev. Avto plava, ko so amortizerji popolnoma izgubili funkcijo.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Avto imam že nekaj časa, samo me vedno bolj moti.
Amortizerji so ok, sem peljal na test.
Kolikor sem uspel zvedeti je res pat različnih vzmetenj in očitno je moje najtrše.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Laguna 4control je imela trše vzmetenje + 18" platišča in je bila res za vozit skoraj kot gokart.
Da bi imela Business laguna trdo vzmetenje mi je pa nenavadno, vsekakor pa je je bolj kompaktna za vozit kot Laguna 2.

Šele Espace V in Talisman sta imela adaptivno vzmetenje, starejši avti pa tega niso imeli.

Laguna ni nikoli imela sport gumba.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Saj to je to, kar ne vem. Mogoče je bilo pa menjano. Z nepravim. Iščem še podatke o teži itd in mogoce za test poiščem kar komplet od 1.5 DCI.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Vzemi Šubler in izmeri premer. Spredaj bi moral imet 13,2 mm, zadaj 11,1 mm.