Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 
Cena je ok, sam aparat je pa lih tega denarja in nič več, v primerjavi z Saeco, DeLonghi. Uporabniški vmesnik je ok, drugače pa:

-mleka mi nikakor ne speni (lahko da res rabi servis)
-posoda za vodo je fail-res kanister, kjer te lahko višina zjb kako dat pod pipo
-čiščenje je tudi tak tako
-dost glasen

Ga "testiram" na šihtu, sicer tegale, ampak je ista linija: Krups


sorry, sicer nekoliko pozno, amapk morda ti pomaga...te dni sm gledal kitchenaida na youtube in rezultat je identničn kot pri tebi. Če ti to kaj pomaga. Verjento je vse skup slabo zastavljeno, narejeno in posledično je rezultat slab

tule še link
 

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
121
9
18
Kupil delongi 23.460. Zaenkrat je ok. Najdemo se primerno kavo in to je to. Mogoce kdo ve kako dela ta capuccino sistem?
A ima svojo nastavitev ali uposteva kar imas zgoraj nastavljeno (npr long coffee in standard taste)+ doda mleko?
Zaupaš kje si ga vzel? Ker imam tudi jaz v planu kupit ta model. Trenutno pa še čakam, če bo kakšen Black friday popust...
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Kupil delongi 23.460. Zaenkrat je ok. Najdemo se primerno kavo in to je to. Mogoce kdo ve kako dela ta capuccino sistem?
A ima svojo nastavitev ali uposteva kar imas zgoraj nastavljeno (npr long coffee in standard taste)+ doda mleko?
Sicer imamo 44.660, ampak koker sn jst razumel pri pripravi kapucina uposteva nastavitve za kavo
z dolgim pritiskom na gumb kapucino so na voljo nastavitve za kolicino mleka/kave, vsaj za tega, ki ga imamo, je pa res, da je mal starejsa serija
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.557
6.162
113
Čao družba,

tole me mika - Illy x7.1


Ima kdo, lahko plz kakšne izkušnje iz prve roke? Kakšne težave pa to? Priporočate nakup?

V tujini so po cca 140 eur, kar se mi zdi kar dober deal :)

Hvala vam!
Imam že kakšnih 2 leti. Kava odlična, vendar sam ne kupujem original kapsul. Iz Aliexpress sem naročil 2 kovinski kapsuli katere polnim z Illy kavo. Zaenkrat zadovoljen. Sam sem v BTC, v hali A, ujel neko akcijo in za aparat plačal 100€.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Kdo ima še poleg Saecota v programu kavne aparate z integriranim mlinčkom in možnostjo priprave capuchina pa da je primeren za cca. 60 kav dnevno.

Pa kje bi se dalo kupit pri nas?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.713
2.008
113
za šankom
Glede kave v zrnju, večinoma je laufala kimbo aroma gold in tchibo caffe crema, zadnjič pa vzamem v Sparu, spar premium flores del cafe, cena sitnih 6 eur na kg, kava pa vrhunska, še obiski so jo pohvalili brez sploh, da bi povedal, da sem menjal znamko, tako da probajte, priporočam, resno
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Glede kave v zrnju, večinoma je laufala kimbo aroma gold in tchibo caffe crema, zadnjič pa vzamem v Sparu, spar premium flores del cafe, cena sitnih 6 eur na kg, kava pa vrhunska, še obiski so jo pohvalili brez sploh, da bi povedal, da sem menjal znamko, tako da probajte, priporočam, resno

Evo danes grem v Špar pa da vidim to tvojo vrhunsko kavo za 6€/kg. Me res zanima ta vrhunskost za ta denar.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.529
1.731
113
toti Maribor

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.344
8.705
113
Ta Segafredo je OK, sam proti Lavazzi Barista perfetto, al pa gold selection sploh ni primerjave. je pa cena x2 ja, razen če narajmaš kak popust na mimovrste. Ponavad vzamem eno vsake, da mal zamenjam.