Kako naj se odvadim kave??!!

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Živjo,

opažam da spijem čisto preveč kave. Zjutraj eno turško da me spravi pokonci (že vonj me zbudi), potem čez dopoldne dve kavi z mlekom, pred kosilom kakšna bela kava, po kosilu turška, pa če grem še kej okol, spet sledi kava z mlekom ali bela kava. Včasih če kej delam takega ali pa če se spravljam ven, spijem še zvečer kakšno turško z malo mleka (sicer si delam za kavo z mlekom instant Jacobs ali pa Nescafe). Ko grem tankat, si obvezno vzamem zmeraj še coffee to-go... (na Petrolu je najboljša
tongue-1.gif
)
Pomoje mi namesto krvi po žilah teče kava...

Poskusila sem z zelenim čajem ( NO- GO, preveč časa za pripravo, prevroč za na hitro ruknit, predolgo traja preden prime), pa s črnim ( ogaben okus, žalibog ), pa z Redbullom in podobnimi napitki, ampak ni ga čez okus kave.

Zakaj bi se je torej rada odvadila? - Ker sem odvisna od tega... In ko opazujem kakšne ljudi, ki so na veliko bolj odgovornih mestih, res stresno delo, delajo od 6h zjutraj pa do polnoči, pa NE pijejo kave... Me je pošteno sram.

Any ideas, kako se odvadit te razvade?? Je kdo tukaj, ki ne pije kave (razen Trusta, Softija, Garnerja pa Žajfe) in naj mi please pove, kako "zdrži" oz. kje se nafila s tok energije, kako se zjutraj zbudi po 4h spanja ipd.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Dobrodošla v klubu
cheer.gif
jaz jih tudi požrem po nekaj na dan sicer ne zaradi potrebe ker nima nobenega učinka več ampak bolj zaradi družabnosti. Sicer mi ni težko da bi jo nehal piti po nekaj dneh malo glava boli zaradi abstinence potem pa neha. Ampak za enkrat ne islim končat z njo je dobra za prebavo
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Evo me, noncoffeeuser. Kave ne pijem že 4 leta. Prej sem pila kakšnih 8 let vsak dan črno brez mleka, z malo sladkorja, po 3-4 na dan. Ko so se začele pojavljati težave z želodcem, sem jo čez noč prenehala piti in od takrat nisem naredila niti požirka več. Na začetku mi je kava še dišala, zadnjega pol leta pa mi je pričela celo smrdeti. V glavenem ... vsega se lahko odvadiš, samo volja je potrebna. Sem pa kavo nekako nadomestila s čajem, črni, zeleni, beli, rdeči, zeliščni, sadni, you name it. Če je potreba po več energije, pa pride Shark na vrsto.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Ne vem, s čajem se ne matraj, če nimaš časa, pri čaju se ne sme hitet, pa znat ga morš lepo pripravit. Zna bit zlo dober, če kupiš kaj kakovostnega, samo vsakega se drugače pripravlja in ne tako, kot kamilice in planinskega. Ženske pijejo kake bele čaje, ali pa zelene z meto oz kakšnimi dodatki, jih je ogromno, samo....če ne ti ne gre, pač ne gre. Da čaj ne butne, kot kava praviš je res, samo čaj, te dlje časa drži, sploh pa, ne piješ kave, da bi te butnila predvidevam, če je tok velik spiješ, ampak zarad okusa in razvade.
Probaj zjutri stisnit 2 pomaranče+limono, da dobiš ene 2dcl napitka, mene kr sprau pukonc, če nimam časa za čaj, pa še paše mi, ker se ponavadi zbudim žejen. Čez dan pa...amm...kako ti rata zaspat, po tolk kave? Jst da ob 18-ih samo eno spijem, če ne športam, da bi bil zmatran, ne zaspim pa da me fentaš.
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
js mam enak problem...minimum 3 kave na dan...pa vse tja do 7+
redface-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Glavoboli minejo po par dneh, to je treba čez dati pa je.

Sploh ne vem kako ljudje sploh začnete piti to grenko brozgo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ne pijem kave sploh, parkrat sem jo probal pa mi ni sedla zadeva

če mi je kdaj zjutraj res hudo, pa pod tuš pa sem zdrav
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Jaz se sedaj malo odvajam, čeprav sem se danes pregrešil, pa sem spil že tri. In to na prazen želodec, kar je obup!!! Ampak če tak paše dobra kavica.
Drugače pa probaj zmanjšat, pa spij samo eno, za začetek...

ampak grenka brozga pa kavica sploh ni, jaz ne vem kje si jo pil....
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
_robi_ dons se mi zdi, da folka špara na kofetu in kupuje razne čudne kofete (čeprau s petimi kofeti odplača celo kilo), plus še to, da je tok teh lokalčkou ratal, da že vsaka šalabajzerska študentka oz. celo srednješolka kelnarca in je posledica tega, da je vsaka kava, ki jo spiješ v tem lokalu zmeraj drugačna. Čeprav zahtevaš kavo z vročim mlekom, je enkrat z vročim mlekom, enkrat s hladnim, enkrat kapučino, enkrat s smetano......pa še taka je, kot neka črna brozga, kateri dodaš lahko kilo sladkorja, pa bo še zmeraj zanič.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Ni mi problem zaspat
smile-1.gif
). Tako da s spanjem pa res nimam problemov.
Danes sem samo 2 z mlekom spila, napredek je...
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Citat:
kako se zjutraj zbudi po 4h spanja ipd.

Težko
grims-1.gif


Drgač pa ne vem zakaj se sekiraš, če ti paše in ti ne škoduie jo pač pij naprej. Jst sicer ne pijem kej dost kave, sam zdajle pozim ko se ob treh, štirih zjutri v avto usedem pa prav paše en lonček kave s sabo vzet pa počas srkat...
cool-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kave ne pijem, pravzaprav je v življenju nisem spil še niti ene šalce. Zanič je, kaj hočemo.
tongue-1.gif


Itak je kofe samo neko nepotrebno mamilo, jaz komot vstajam brez njega, tudi po samo treh, štirih urah spanja. Če že rabim kofein, da sem bolj buden, je tistih parkrat na leto dovolj ena coca-cola (tista taprava, ne pa neke light in zero variante, prav tako ne cocta ali pepsi) ali pa shark/redbul. Da bi pa zaspal tako kot ti v 10 minutah, to pa so zame samo mokre sanje, podnevi pa nikoli ne spim.
rolleyes-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Eh, vse je v glavi ... Presaltaj na alkohol, pa ne bo vec treba kave
tongue-1.gif


Jaz je vcasih prakticno nisem pil, ker mi jo je bilo odvec kuhati, zdaj mi je pa vsec, ko imamo koncno precej boljso kavo kakor tisto brozgo, ki jo prodajajo pri nas, a to ni nekaj zaradi cesar bi bili problemi, ce je ne bi dobil. Meso, obcasno kaksen cuker (sploh doma pecene stvari), pivo ... to je res nujno, kava pa to zagotovo ni
cheer.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik Tjasa pravi:
Ni mi problem zaspat
smile-1.gif
). Tako da s spanjem pa res nimam problemov.
Danes sem samo 2 z mlekom spila, napredek je...
Če nimaš težav, pritisk vredu,in zvečer normalno zaspiš ne vem čemu panika...Če je problem številka pa štej vsako drugo....Šalo na stran... Premisli ali bi morda zamenjala vsako drugo z brezkofeinsko kavo.. Pol si pa itak samo na obarvani vodi z mlekom.... Svakinja je problem pitja kave rešila prav na ta način,saj prave ne sme več zaradi žolča...
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
ne vem kako zmanjšat količino, ker so meni 1-2 majhni turški + max 1 iz avtomata dovolj za čez dan.
pravijo, da kava ni tako škodljiva, v bistvu v zmernih količinah celo zdravilna. in ne vem zakaj bi te moralo biti sram pred ostalimi, da jo piješ.
nekdo je omenil, da po potrebi rukne enga sharka: odlično, tistje šele packarija...