Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 
Hvala za odgovor.
Jurja ravno ne bi dal za avtomat

Obstajajo avtomati, ki kuhajo iz mlete kave?
Pa so mogoce na racun tega hitrejsi?

pred leti je mel neki tazga electrolux.....sam mislim da ga nima več
se dobijo neke čirule čarule okrog tega kar ti iščeš..sam to so bolj kot ne noname zadeve ki so doma na ebayu, amazonu itd...vprašljivo je tudi kako kavo pripravi

 

grahovc

Zelenc'
26. sep 2021
7
1
3
Pozdravljeni,
zelo uporabna in dobra tema, ki pa me je samo še bolj zmešala :)

Skratka kupujem kavomat, pretežno se bo kuhala "navadna" kava in pa capuccino/latte.
Iščem nek dober price/performance in čimbolj preprost sistem za čiščenje.

Nekako mi bosch pomoje pokrije vse to.
Predlagate kaj boljšega?
Cena tam nekje do max 600e.

Hvala.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Jst bom iz izkušenj še vedno predlagal DeLonghi. Uporaba, čiščenje..
ECAM 23.460 oz opcija počakat na novega ECAM 290.61. Oboje rang cca 450€
 
Pozdravljeni,
zelo uporabna in dobra tema, ki pa me je samo še bolj zmešala :)

Skratka kupujem kavomat, pretežno se bo kuhala "navadna" kava in pa capuccino/latte.
Iščem nek dober price/performance in čimbolj preprost sistem za čiščenje.

Nekako mi bosch pomoje pokrije vse to.
Predlagate kaj boljšega?
Cena tam nekje do max 600e.

Hvala.


ročka pride v poštev? če da potem poseži po kakem lelitu, kitchenaid ima tudi nekaj novih produktov, ki pa jih zaenkrat še ni moč kupiti....preko spleta pa.
če gledaš automatiko je delonghi No.1, sam biti predlagal še da si pogledaš Gaggio. Ti so tud okej
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Cena je ok, sam aparat je pa lih tega denarja in nič več, v primerjavi z Saeco, DeLonghi. Uporabniški vmesnik je ok, drugače pa:

-mleka mi nikakor ne speni (lahko da res rabi servis)
-posoda za vodo je fail-res kanister, kjer te lahko višina zjb kako dat pod pipo
-čiščenje je tudi tak tako
-dost glasen

Ga "testiram" na šihtu, sicer tegale, ampak je ista linija: Krups
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
No saj jaz nisem za razne Krupse se pa spomnim da je par forumašev to nekoč svetovalo zato sem prilepil ko sem naletel... jaz sem itak za DeLonghi.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ima mogoče kdo od vas Krupsov dolce gusto aparat in inox nastavke kapsul iz alija?
Ima tast, ker sem mu jih nabavil (kapsule)...
Tako kot moje za Illy, so v tej trgovini na Aliju najboljše (meni in tastu držijo že cca 5 let...).
Kupiš pa seveda (vsaj jaz sem) tiste, ki imajo tudi kovinski pokrov... OK, so dražje, ampak...:
 
  • Všeč mi je
Reactions: birca

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Ima tast, ker sem mu jih nabavil (kapsule)...
Tako kot moje za Illy, so v tej trgovini na Aliju najboljše (meni in tastu držijo že cca 5 let...).
Kupiš pa seveda (vsaj jaz sem) tiste, ki imajo tudi kovinski pokrov... OK, so dražje, ampak...:

In zadeva potem naredi solidno kavo? Ker tole mi je nekako edina kombinacija, ki bi jo mogoče imel.

Žena bi 1x na dan brezkofeinsko "kavo" in verjetno najlažje najde nek okus, ki ji bo odgovarjal med tono različnih kapsul.
Jaz pa sladkih "napitkov" ne maram in bi spet 1x na dan, čisto navaden espresso brez vseh dodatkov.
 
In zadeva potem naredi solidno kavo? Ker tole mi je nekako edina kombinacija, ki bi jo mogoče imel.

Žena bi 1x na dan brezkofeinsko "kavo" in verjetno najlažje najde nek okus, ki ji bo odgovarjal med tono različnih kapsul.
Jaz pa sladkih "napitkov" ne maram in bi spet 1x na dan, čisto navaden espresso brez vseh dodatkov.

nabavi kaj na ročko pa ese kapsule pa bosta oba zadovoljna. Konc kocnev tud na ročko + mleta kava gre skozi, sam ročko fajn opereš pa neki vode iz kavomata spustiš da počisti ostanke...drgač pa z ese kapsulami rešiš vse pa maš lubi mir
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

grahovc

Zelenc'
26. sep 2021
7
1
3
Kupil delongi 23.460. Zaenkrat je ok. Najdemo se primerno kavo in to je to. Mogoce kdo ve kako dela ta capuccino sistem?
A ima svojo nastavitev ali uposteva kar imas zgoraj nastavljeno (npr long coffee in standard taste)+ doda mleko?