Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 
Jaz sem iskal na mlinček, brez mleka. Izbral sem Delonghi za 370€. Sedaj ga imam že 2 leti, skuha okoli 5 kav na dan. Zaenkrat brez težav. Skoraj nič dela, pozabiš, da je v kuhinji. Za ženo dobro spenim mleko in to je to.... Kavo kupujem v domačem kraju, Loka kava, edina kava na zrna v našoh hribih :) Občasno nakup kakšne kave Mullerju, skoraj vedno drugo :)

Očetu kupil Philips, enako konfiguraciijo, tudi opis je bil enak..... Sploh ni primerjave, še vedno me jezi, da nisem počakal na Delonghi, nisem vedel, da je lahko taka razlika.


tle si ga pihnil mimo.... jast sm prejšnji teden vzel za dobrih 250 € delonghi dedico in gaggia mlinčk za kofe. Pri nas se pretežbo rabi mleta kava, sam določenih mletih ne dobiš, zato sem nabavu še mlinčk. Pod črto, rabm lahk domala vse kave na tržišču od ese kapusl do zrnja. Skuha kofe u nulo, glede mleka isto kt pri tebi ( predvidevam da imava enaki šobi za penjenje). Če bi to vzel za očeta bi ga po moje zmagal. Sigurno pa boljš kt philips. Drgač pa še stotak več in bi bil na delonghiju. Ali pa se stegneš tja do kakih 400,500 € in maš od ariete (delonghi) do greifov kavomat na ročko + mlinčk...tist je tud zakon
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Link??? Ne najdem nič. Danes so mi razložili da je Dolge Gusto pogruntavščina Krupsa in da se ti avtomati razlikujejo po tem ali lahko štelaš temperaturo vode ali ne oz. dolžino kave ali ne. Drži?
Tale je https://www.spar.si/online/aparat-kavni-dg-kp170531-krups/p/565739

Ja drži eni modeli imajo da lahko nastaviš ali je mrzla ali topla voda in pa ali hočeš kratko ali dolgo.
Jaz imam zgornjega v akciji čisti osnovni je tole prižgeš ročno in ročno tudi ugasneš ko imaš kave dovolj.
Se pa hitro zgreje in hitro skuha.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran

/online/aparat-kavni-dg-kp170531-krups/p/565739

Ja drži eni modeli imajo da lahko nastaviš ali je mrzla ali topla voda in pa ali hočeš kratko ali dolgo.
Jaz imam zgornjega v akciji čisti osnovni je tole prižgeš ročno in ročno tudi ugasneš ko imaš kave dovolj.
Se pa hitro zgreje in hitro skuha.

Tale pri šparu je precej star model in za moje pojme nevreden tega denarja... Če boš imel to doma išči "samodejnega", so malo dražji, a odtehta...

Vsi pa imajo ali toplo ali hladno vodo. Avtomatski imajo še, kako dolgo kavo hočeš, na vsaki kapsuli pa je napisano, koliko je priporočljivo.

Če pa iščeš čisto navadnega je pa tole ugodno: https://www.mimovrste.com/kavni-apa...1-nescafe-dolce-gusto-piccolo-xs-kavni-aparat

Samodejno oz. "avtomatski stop" pa ima že tale: https://www.mimovrste.com/iskanje?s=dolce gusto aparat&o=_price

Bolj "fensi" zadeve pa dobiš čez mejo:



Osebno mi je pa tale en "boljših": https://www.amazon.de/-/en/NESCAFÉ-...ords=dolce+gusto+genio&qid=1639811903&sr=8-10
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Evo rekel bom tako, aparat je za božično darilo in ker recimo da vem kje bo ta avtomat pristal čez eno leto ali prej ravno ne bi dajal 100€ za njega. Bi pa kupil avtonatskega kot si rekel, sem pa za to sranje pripravljen dati 60, plafon 70€.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Evo rekel bom tako, aparat je za božično darilo in ker recimo da vem kje bo ta avtomat pristal čez eno leto ali prej ravno ne bi dajal 100€ za njega. Bi pa kupil avtonatskega kot si rekel, sem pa za to sranje pripravljen dati 60, plafon 70€.

Potem kupi tole. Ker dejanski vsi naredijo isto kavo, razlika je samo v obliki.

 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kul, cena štima. Saj, zakaj pa ta kao ne bi bil OK? Oz. zakaj bi bil oni za 90EUR boljši? Pa pustimo zdaj obliko. Ta vidim da se lahko nastavi dolžina napitka, to je to.
 

Rossoner

Pripravnik
15. apr 2008
122
0
16

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18

Pri nas doma smo se nekako naveličali kuhanja kave iz kapsul in se odločili, da preklopimo na kaj bolj konkretnega. Sedaj smo se pa znašli pred dilemo, kaj dejansko od tega izbrati in, da je ok. Tega mi zaenkrat priporočajo, ker je preverjen in baje neproblematičen a je lanski model Link: ECAM 23.460.B , drugi je letošnji model in mogoče še enostavnejši za uporabo a trenutno še ni jasno ali ima ta serija napako, ker so že imeli reklamacijo iztekanja vode, in se sedaj ugotavlja ali je dejansko res kaj narobe ali gre le za neznanje uporabnika Link: ECAM 290.61.B ter tretji, ki tudi ima dobre ocene in preprostost uporabe Link: Philips EP3243/50 . Pripravljalo bi se po večino kavo z mlekom/kapučino in klasiko. Mogoče ima kdo kakšne izkušnje s temi modeli?​

 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Philips ti je 2 serija polna kapa , EP2231 ma kr ok ceno.

ECAM 290,61 sem testiral ene 14 dni v pisarni in je res top če rad piješ kapučino. Pena je konkretno gosta. Z iztekanjem vode itd nobenih problemov.

Osebno, ker mam tudi DeLonghija že ene 6 let doma, bi ostal na ECAM290, sploh za to ceno res težko najdeš boljšo izbiro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ivi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113

Pri nas doma smo se nekako naveličali kuhanja kave iz kapsul in se odločili, da preklopimo na kaj bolj konkretnega. Sedaj smo se pa znašli pred dilemo, kaj dejansko od tega izbrati in, da je ok. Tega mi zaenkrat priporočajo, ker je preverjen in baje neproblematičen a je lanski model Link: ECAM 23.460.B , drugi je letošnji model in mogoče še enostavnejši za uporabo a trenutno še ni jasno ali ima ta serija napako, ker so že imeli reklamacijo iztekanja vode, in se sedaj ugotavlja ali je dejansko res kaj narobe ali gre le za neznanje uporabnika Link: ECAM 290.61.B ter tretji, ki tudi ima dobre ocene in preprostost uporabe Link: Philips EP3243/50 . Pripravljalo bi se po večino kavo z mlekom/kapučino in klasiko. Mogoče ima kdo kakšne izkušnje s temi modeli?​


Ta je vrh glave. Proti Dolce Gusto space shutle.
 

grahovc

Zelenc'
26. sep 2021
7
1
3
Ecam 23.460b sem kupil tudi jaz po priporočilih iz te teme.
Imam ga ene 2 meseca, št. Napitkov gre proti 400, 90% jih je narejenih z mlekom.

Ta vrtljivi knof ima neko svojo logiko, enkrat gre naprej enkrat nazaj... na čase mal frustrirajoče.
Med descalingom se mi je obesil. Ponoven restart je rešil zadevo.
Tisti filter za vodo je res trapast, sem rabil nekaj časa, da sem vodo čez spravil.
Čiščenje super enostavno, nič ne pušča nikjer.
Kavo naredi dobro, pena za kapučino je res lepa. Moti me ker nimaš opcije samo "hot milk".
Tudi pipco za vodo ful nucamo - za čaje. Si naštimaš nivo do kje teče in tako ostane, isto za kapučino.

Nasplošno zelo dober nakup in mi ni žal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ivi
Ecam 23.460b sem kupil tudi jaz po priporočilih iz te teme.
Imam ga ene 2 meseca, št. Napitkov gre proti 400, 90% jih je narejenih z mlekom.

Ta vrtljivi knof ima neko svojo logiko, enkrat gre naprej enkrat nazaj... na čase mal frustrirajoče.
Med descalingom se mi je obesil. Ponoven restart je rešil zadevo.
Tisti filter za vodo je res trapast, sem rabil nekaj časa, da sem vodo čez spravil.
Čiščenje super enostavno, nič ne pušča nikjer.
Kavo naredi dobro, pena za kapučino je res lepa. Moti me ker nimaš opcije samo "hot milk".
Tudi pipco za vodo ful nucamo - za čaje. Si naštimaš nivo do kje teče in tako ostane, isto za kapučino.

Nasplošno zelo dober nakup in mi ni žal.

probej softballs, jaz jih rabm v moji dedici https://www.delonghi.com/it-it/sfere-anticalcare-softballs-dlsc551/p/DLSC551
 
  • Všeč mi je
Reactions: grahovc

Pri nas doma smo se nekako naveličali kuhanja kave iz kapsul in se odločili, da preklopimo na kaj bolj konkretnega. Sedaj smo se pa znašli pred dilemo, kaj dejansko od tega izbrati in, da je ok. Tega mi zaenkrat priporočajo, ker je preverjen in baje neproblematičen a je lanski model Link: ECAM 23.460.B , drugi je letošnji model in mogoče še enostavnejši za uporabo a trenutno še ni jasno ali ima ta serija napako, ker so že imeli reklamacijo iztekanja vode, in se sedaj ugotavlja ali je dejansko res kaj narobe ali gre le za neznanje uporabnika Link: ECAM 290.61.B ter tretji, ki tudi ima dobre ocene in preprostost uporabe Link: Philips EP3243/50 . Pripravljalo bi se po večino kavo z mlekom/kapučino in klasiko. Mogoče ima kdo kakšne izkušnje s temi modeli?​


a pijete vsi isto kavo, ali so okusi različni? če ste vsi na istem so tvoje izbire okej (glej delonghije, ti so top šit), če pa vsak pije svojo, posezi raje po ročki
 
  • Všeč mi je
Reactions: ivi