Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

jaz imam tole: https://www.mimovrste.com/avtomatsk...emens-kavni-aparat-ti9553x1rw?src=bestsellers

enostavno ciscenje (vse ti naprava sporoci, oziroma te opozarja), ogromno nastavitev, keramika, osebne nastavitve za napitek (dobesedno, temperatura mleka, kave, dolzina obeh, kaj prej nalije, pritisk, aroma, kolicina kave v gramih,....)

filter za vodo: 3x cca 20 eur.
cistilne tablete (obe, 10x za ”malo” ciscenje in 3x “veliko”) plus en filter za vodo cca 26 eur.

ce koga zanima kaj dolocenega,...

naroceno za drug plac pa imam sedaj tole: siemens eq9 s900. pride do konca tega tedna. bistvena razlika: lahko imas dve vrsti kave istocasno v aparatu in za vsako kavo lahko izberes po zelji iz katerega zrna bo.

kot zanimivost: tovarna v hrastniku, prodaje v slo uradne ni. uradni odgovor zakaj: siemens je del skupine bosch. obe znamki (kao drazji cenovni razred) ni smisla prodajati na slo trgu.

bi priporocil nakup? vsekakor.

okvare v letu in pol kar imam zadevo: dozirnik. dobil nov dozirnik v cca tednu dni direktno od siemens A.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alpek

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Trenutno imam gostinski aparat in mlinček, ki sem ga dobil v dar. Redno čiščeno in priklopljeno na filtru proti trdi vodi že prej v lokalu in sedaj naprej tudi pri meni. Pustimo zdaj to...

Enostavno se mi ne ljubi več čistiti, ker pri mletju mlinček dela svojo nesnago, potem otresanje uporabljenega zoca, mašina potrebuje 15-20min, da pride na svojo temperaturo in ni najbolj prijazna z elektriko. Vem lahko bi si kupil manjši espresso aparat pa bo še vedno nesnaga. Ta aparat mi služi že 3 leta BP in skuha vrhunsko kavo.
Pri avtomatskih mi je všeč, ker zadaj natreseš kavo, naliješ vodo in imaš vsaj en teden mir, le tipko pritisneš in vse naredi sama. Konec tedna doliješ vodo, streseš zoc v kompost in gas naprej. Enkrat na pol leta ali leto javi, da greš skozi čistilno funkcijo in to je to.

Pri meni gre dnevno 5 kav+punca se tu pa tam za kakšno spomni in seveda, če kdo pride na obisk. Nekje slabih 45kav tedensko.

Gledam aparate samo v SLO do res max 350€ in za ta denar je ponudba Krups in Philips znamke. Krups uporablja kovinske mlinčke in nikjer ne piše koliko zdržijo, pri Philipsih pa piše, da keramični mlinček zdrži 20tisoč kav....

Me pa res žre tisti Krups na mimovrste za 219€
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Kot že rečeno, bi jest raje vzel Delongija magnifico. Ravno zaradi možnosti pranja kuhalne enote. S kofetom iz tega Krupsa sem pa zadovoljen. Bomo bili videli, kako se bo obnesel. Ko bo treba pucat, javim kako je šlo.
V 15 sekundah zjutri lohk skuhaš kofe.
 
Nazadnje urejeno:
Trenutno imam gostinski aparat in mlinček, ki sem ga dobil v dar. Redno čiščeno in priklopljeno na filtru proti trdi vodi že prej v lokalu in sedaj naprej tudi pri meni. Pustimo zdaj to...

Enostavno se mi ne ljubi več čistiti, ker pri mletju mlinček dela svojo nesnago, potem otresanje uporabljenega zoca, mašina potrebuje 15-20min, da pride na svojo temperaturo in ni najbolj prijazna z elektriko. Vem lahko bi si kupil manjši espresso aparat pa bo še vedno nesnaga. Ta aparat mi služi že 3 leta BP in skuha vrhunsko kavo.
Pri avtomatskih mi je všeč, ker zadaj natreseš kavo, naliješ vodo in imaš vsaj en teden mir, le tipko pritisneš in vse naredi sama. Konec tedna doliješ vodo, streseš zoc v kompost in gas naprej. Enkrat na pol leta ali leto javi, da greš skozi čistilno funkcijo in to je to.

Pri meni gre dnevno 5 kav+punca se tu pa tam za kakšno spomni in seveda, če kdo pride na obisk. Nekje slabih 45kav tedensko.

Gledam aparate samo v SLO do res max 350€ in za ta denar je ponudba Krups in Philips znamke. Krups uporablja kovinske mlinčke in nikjer ne piše koliko zdržijo, pri Philipsih pa piše, da keramični mlinček zdrži 20tisoč kav....

Me pa res žre tisti Krups na mimovrste za 219€


lahk napišeš proizvajlca mlinčka in kakovmata? Pa če ti ni odbeč lahk tud fotko prpopaš
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Kar se gostinskeg amlinčka tiče, je zame, pač zame (oprostite ostali) najboljši Illy...
Za domačo uporabo, pa če veš, zakaj gre je:
Katerikoli aparat kupiš, dobiš ((IMHO) najboljšo "ristretto") kavo na svetu. Ni hudega, če komu močna kava ni všeč, maš variante tud za otroke...
Kava - ah, v kapsulah... Tu pa je varianta, da na isti mašini kupiš rostfrei kapsulo in not daješ kavo po želji... Lahko tudi Loka kavo ali pa Cikorijo...
Čiščenje - bolj enostavno ne gre...
Ko se bodo meje spet odprle, predlagam vsem, da greste v Illy tovarno in pražatno v Trstu (brezplačen ogled, pa še 250g kave dobite zastonj)... Ker eno je kupit aparat in kavo, drugo pa je doživet kavo in potem kupit katerikoli aparat po želji, samo da sprejme kavo, ki jo želim pit...

Ups, se opravičujem... Ampak, zjutraj me ne zbudi revolucija, potres, povodenj - kratka kava pa mi naredi dan (zame, ostali pa po želji)...
 
Kar se gostinskeg amlinčka tiče, je zame, pač zame (oprostite ostali) najboljši Illy...
Za domačo uporabo, pa če veš, zakaj gre je:
Katerikoli aparat kupiš, dobiš ((IMHO) najboljšo "ristretto") kavo na svetu. Ni hudega, če komu močna kava ni všeč, maš variante tud za otroke...
Kava - ah, v kapsulah... Tu pa je varianta, da na isti mašini kupiš rostfrei kapsulo in not daješ kavo po želji... Lahko tudi Loka kavo ali pa Cikorijo...
Čiščenje - bolj enostavno ne gre...
Ko se bodo meje spet odprle, predlagam vsem, da greste v Illy tovarno in pražatno v Trstu (brezplačen ogled, pa še 250g kave dobite zastonj)... Ker eno je kupit aparat in kavo, drugo pa je doživet kavo in potem kupit katerikoli aparat po želji, samo da sprejme kavo, ki jo želim pit...

Ups, se opravičujem... Ampak, zjutraj me ne zbudi revolucija, potres, povodenj - kratka kava pa mi naredi dan (zame, ostali pa po želji)...


lahk napišeš kje je to...se sliši zanimivo
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Kar se gostinskeg amlinčka tiče, je zame, pač zame (oprostite ostali) najboljši Illy...
Za domačo uporabo, pa če veš, zakaj gre je:
Katerikoli aparat kupiš, dobiš ((IMHO) najboljšo "ristretto") kavo na svetu. Ni hudega, če komu močna kava ni všeč, maš variante tud za otroke...
Kava - ah, v kapsulah... Tu pa je varianta, da na isti mašini kupiš rostfrei kapsulo in not daješ kavo po želji... Lahko tudi Loka kavo ali pa Cikorijo...
Čiščenje - bolj enostavno ne gre...
Ko se bodo meje spet odprle, predlagam vsem, da greste v Illy tovarno in pražatno v Trstu (brezplačen ogled, pa še 250g kave dobite zastonj)... Ker eno je kupit aparat in kavo, drugo pa je doživet kavo in potem kupit katerikoli aparat po želji, samo da sprejme kavo, ki jo želim pit...

Ups, se opravičujem... Ampak, zjutraj me ne zbudi revolucija, potres, povodenj - kratka kava pa mi naredi dan (zame, ostali pa po želji)...

Sem bil mesec oziroma dva nazaj v Miljah (Muggia) in se peljal mimo Illy tovarne. Sem prav razmišljal ali imajo kakšen muzej ali kaj podobnega, da bi si lahko ogledal njihove proizode. Vendar na lokaciji kjer je tovarna, nisem videl nič.
V strogem centru pa imajo trgovino s kavo, čokoladami, skodelicami in ostalo ropotijo, samo parkiranje v bližini je nemogoče, zato sem se odpeljal naprej. Torej, kjer si lahko ogledam to kar pišeš?

LP
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Kar se gostinskeg amlinčka tiče, je zame, pač zame (oprostite ostali) najboljši Illy...
Za domačo uporabo, pa če veš, zakaj gre je:
Katerikoli aparat kupiš, dobiš ((IMHO) najboljšo "ristretto") kavo na svetu. Ni hudega, če komu močna kava ni všeč, maš variante tud za otroke...
Kava - ah, v kapsulah... Tu pa je varianta, da na isti mašini kupiš rostfrei kapsulo in not daješ kavo po želji... Lahko tudi Loka kavo ali pa Cikorijo...
Čiščenje - bolj enostavno ne gre...
Ko se bodo meje spet odprle, predlagam vsem, da greste v Illy tovarno in pražatno v Trstu (brezplačen ogled, pa še 250g kave dobite zastonj)... Ker eno je kupit aparat in kavo, drugo pa je doživet kavo in potem kupit katerikoli aparat po želji, samo da sprejme kavo, ki jo želim pit...

Ups, se opravičujem... Ampak, zjutraj me ne zbudi revolucija, potres, povodenj - kratka kava pa mi naredi dan (zame, ostali pa po želji)...
Oprosti izrazu, ampak Illy naj si kavo za domačo uporabo vtakne kamorkoli želi. Tiste kisle brozge jaz ne bom pil in zraven kimal, kako je dobro samo zato, ker je Illy. Illy v gostilnah oz. čez gostilniške aparate je nekaj čisto drugega.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Illy je 100% Arabica, tebi pa odgovarja kava z Robusto. Upam stavit, da imaš v aparatu kak Segafredo Crema ali pa Lavazza Crema. V obeh omenjenih je vsaj 40% robuste, ki da "okus po kavi" ki je praktično zapečen v naš DNK zarad Barkofeta. Tud v mojem aparatu je po večini Segafredo crema, kar pa ne pomeni, da občasno ne ponucam kake četrt kile Illy. Da mal zamenjam.
Pa da se razumemo, kava je 80% obreda in tukaj ni pravih in napačnih odgovorov. Tko da z Ily kavo ni prav nič narobe, sam tebi ne odgovarja, simple as that. Mam sodelavca, ki povsod s sabo vlači đezvo in Barcafe, ker brez polne tavelke đezve trikrat dvignjenega barkafeta nikakor ne zaštarta dneva kot človek, podobno, kot se noben moj dan ne začne brez klasičnega kofišota ali drugače kratkega šusa. Avtomatska mašinca to sproducira v 20 sekundah po prihodu v kuhinjo zjutri in mnogo bolje od povprečne kelnarce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in dwight

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Illy je 100% Arabica, tebi pa odgovarja kava z Robusto. Upam stavit, da imaš v aparatu kak Segafredo Crema ali pa Lavazza Crema. V obeh omenjenih je vsaj 40% robuste, ki da "okus po kavi" ki je praktično zapečen v naš DNK zarad Barkofeta. Tud v mojem aparatu je po večini Segafredo crema, kar pa ne pomeni, da občasno ne ponucam kake četrt kile Illy. Da mal zamenjam.
Pa da se razumemo, kava je 80% obreda in tukaj ni pravih in napačnih odgovorov. Tko da z Ily kavo ni prav nič narobe, sam tebi ne odgovarja, simple as that. Mam sodelavca, ki povsod s sabo vlači đezvo in Barcafe, ker brez polne tavelke đezve trikrat dvignjenega barkafeta nikakor ne zaštarta dneva kot človek, podobno, kot se noben moj dan ne začne brez klasičnega kofišota ali drugače kratkega šusa. Avtomatska mašinca to sproducira v 20 sekundah po prihodu v kuhinjo zjutri in mnogo bolje od povprečne kelnarce.
Ma ne vem. V kafičih sem dolgo časa vedno gledal katero kavo imajo (Espresso, ne neki Latte shit) in vedno, ko je bila Illy, mi je bila dobra. Zato sem si jo tudi zapomnil kot dobro kavo in hotel doma v mašini imeti približno enak "uspeh". Potem sem šel kupovat mašino za kavo in seveda najprej pomislil na Illy in njihove kapsule. Šel v Illy štacuno, kjer so mu ponudili test in tisto je bilo ogabno. Ok, sem si rekel, nič ne bo s temi kapsulami, bom kar pravo kavo notri dajal. Kupil sem avtomat za kavo (DeLonghi) in najprej kupil Illy (že mleto, ker zrn ni bilo nikjer). In dobil isto zanič kavo. Potem sem obupal nad Illy in kupoval vse živo drugih kav in ostal pri Lavazzi (pa kupujem tudi 100% Arabico in seveda tudi mešanice, pač vedno malo menjamo in so bile v večini vse boljše od Illy).

Sem pa bral, da če dobiš zrno od Illy, ki je namenjena le gostilnam, je pa to čisto nekaj drugega od njihove že mlete.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Sem bil mesec oziroma dva nazaj v Miljah (Muggia) in se peljal mimo Illy tovarne. Sem prav razmišljal ali imajo kakšen muzej ali kaj podobnega, da bi si lahko ogledal njihove proizode. Vendar na lokaciji kjer je tovarna, nisem videl nič.
V strogem centru pa imajo trgovino s kavo, čokoladami, skodelicami in ostalo ropotijo, samo parkiranje v bližini je nemogoče, zato sem se odpeljal naprej. Torej, kjer si lahko ogledam to kar pišeš?

LP

Drugače je tam kjer si bil, na lokaciji tovarne:
Vhod je tu (45.61525, 13.81940):
Cena je za skupine, posamezniki pridejo zastonj not v predverje, kjer je razstavno prodajna galerija z vsemi aparati, kavo, itd. Pa še prijazno ti povejo, kaj je kaj in zakaj... Posamezniki (iz lastne roke) se lahko pridružijo kaki skupini in si brezplačno vse ogledajo, vsake toliko pa je kdo od njih prišel s skupino nazaj in vprašal vse tam v prostoru, če grejo na ogled...
Piše, da zdaj ne delajo, ampak ne vem, če je to samo za skupine ali tudi za posameznike, ki bi kaj kupili... Je pa mail in se splača probat...
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Ma ne vem. V kafičih sem dolgo časa vedno gledal katero kavo imajo (Espresso, ne neki Latte shit) in vedno, ko je bila Illy, mi je bila dobra. Zato sem si jo tudi zapomnil kot dobro kavo in hotel doma v mašini imeti približno enak "uspeh". Potem sem šel kupovat mašino za kavo in seveda najprej pomislil na Illy in njihove kapsule. Šel v Illy štacuno, kjer so mu ponudili test in tisto je bilo ogabno. Ok, sem si rekel, nič ne bo s temi kapsulami, bom kar pravo kavo notri dajal. Kupil sem avtomat za kavo (DeLonghi) in najprej kupil Illy (že mleto, ker zrn ni bilo nikjer). In dobil isto zanič kavo. Potem sem obupal nad Illy in kupoval vse živo drugih kav in ostal pri Lavazzi (pa kupujem tudi 100% Arabico in seveda tudi mešanice, pač vedno malo menjamo in so bile v večini vse boljše od Illy).

Sem pa bral, da če dobiš zrno od Illy, ki je namenjena le gostilnam, je pa to čisto nekaj drugega od njihove že mlete.
Zrno od Illy sem nazadnje kupil pred dvema tednoma v Šparu. Pakirano je v enako piksno, kot mleta. Katero Lavazzo kupuješ in kje?

PS: In seveda je razlika med že mleto in frišno mleto. Že mleta je vsaka oksidirana.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Drugač pa pravi barista zjutraj naredi najprej tasting in nastavi mlinček.
Tamle v našem hišnem lokalu je ena kelnarca, ki zna tko skuhat kavo, da bi ji z roke jedu. Edina, kar sem jih do zdaj videl, da dela s suho krpo in tlačilcem kave, tistega na mlinčku se ne dotakne. Aja, lokal je Trot bar na Miklošičevi, deklica je pa Nina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Zrno od Illy sem nazadnje kupil pred dvema tednoma v Šparu. Pakirano je v enako piksno, kot mleta. Katero Lavazzo kupuješ in kje?

PS: In seveda je razlika med že mleto in frišno mleto. Že mleta je vsaka oksidirana.
A čisto enaka piksna je? Potem mogoče mimo hodim, pa niti vem ne, da je zrnje notri. Lavazzo kupujem na Mimovrste, sprobal sem jo kakih 10 vrst do sedaj. Trenutno izmenjaje polnimo Lavazza Barista Perfetta (100% Arabica) in pa Tierra (isto 100% Arabica).
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Drugače je tam kjer si bil, na lokaciji tovarne:
Vhod je tu (45.61525, 13.81940):
Cena je za skupine, posamezniki pridejo zastonj not v predverje, kjer je razstavno prodajna galerija z vsemi aparati, kavo, itd. Pa še prijazno ti povejo, kaj je kaj in zakaj...
Piše, da zdaj ne delajo, ampak ne vem, če je to samo za skupine ali tudi za posameznike, ki bi kaj kupili... Je pa mail in se splača probat...

Ko bom šel pokurit preostanek Voucher-ja, bom šel spet tja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Tole zna biti problem?

The tour is dedicated to group of minimum 10 and maximum 40 people.

Ni... Sem napisal, da je ta cenik in vse za grupe...
Posamezniki, večinoma domačini, pa kupujejo not v tem prodajno razstavnem salonu vse od Illi-ja, ker so tovarniške cene...
Tujci/turisti, ki pridejo posamično (par, družina...) pa so vabljeni, da se brezplačno pridružijo kaki skupini, če ima ravno takrat ogled, ali pa jih povabijo na brezplačen ogled v enem od jezikov (ANG, NEM...). SLO nimajo (no ja, niso imeli), sem zameril...