Dodatno zdravstveno zavarovanje

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Ne... Otroski in vsi ti dohodki se prištejejo plači in ostalemu premozenju in se potem doloci razred za vrtec.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Zdajle sem se malo s kalkulatorji igrala. Da sta oba na minimalcu in eden uposteva otroke 6 mesec, potem pa 6 mesec drug, je 1771€. Otroskih doklad je toliko, da prideta na koncu meseca na 2150€. 2 razred za otroske doklade...

Narobe gledam? Ker ce ne, je kar razlika med 2150 in 1600, vseeno... Ce nisi na minimalcu pa se vecja.

Se strinjam, da je razmerje med delovnimi in tistimi na sociali poruseno. Srednjo razred se sistematicno brise, ampak kar nekaj bolje je pa se vseeno...

Kar se vrtca tice. Prvi otrok bo v primeru 1600 dohodka mesecno placal 20% cene, dva na minimalcu pa 30%. Razlika je torej cca 30-40 evrov. 2. otrok ima zastonj, dokler sta dva v vrtcu in 2. otrok je mlajsi, torej tisti, ki ima visjo ceno. 3. otrok ima pa vedno zastonj, ce so le 3 se mladoletni.

Ni res. Prejemniki dsp majo vrtec zastonj.

V primeru, da družina prejme denarno socialno pomoč po predpisih o socialnem varstvu, je vlagatel(ica) za čas prejemanja
d.s.p. oproščen(a) plačila vrtca. Občinski upravi občine (vaše) vlagatelj(ica) dosatvi odločbo CSD o prejemu denarne pomoči.

Pa naj ostane izracun vseeno po tvoje.

Zdaj pa dodaj, da zivijo v obcinskem stanovanju na minimalni najemnini, da dvakrat letno nesejo poloznico na csd, da imajo placano dodatno zavarovanje... Pa pridemo do tega, da dva hodita delat za razlike 300€ mesecno. Opravila 300ur+. Direkt 1€ na uro ti je dejanski profit proti dsp.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Se strinjam, da je razmerje med delovnimi in tistimi na sociali poruseno. Srednjo razred se sistematicno brise, ampak kar nekaj bolje je pa se vseeno...

V cem je problem... Ampak kakorkoli obrnes, denarja je vec, ce delas. In to je bil point, ker se sem pa tja vlece demagogija, da temu ni tako.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Hja. Sam pri taki mizerni razliki zna folk skuzit in za 300 razlike lezat doma. Al pa zraven 5dni fusat.

Pa za primer smo vzeli druzino s tremi otroki. Vzamimo druzino s samo enim otrokom. Zna biti izracun zanimivejsi.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.014
113
Kaj ne delajo vsi še na črno....? Pa novi bmw-ji pred socialnim blokom v fužinama.
Jaz lahko povem za moje sosede. Oba na socialki, en otrok, hišo so jima starši zapustili, 2x avto. Ona na šverc dela manikuro. Ker je, kako se naj izrazim... (zunaj uj notri fuj) ima širok krog kolegic, ji kitajc verjetno ne folga lepila in plastike za nohte delat. Ne izmišljujem si, ker njena "umetniška dela" redno objavlja na FB. Pred 14 dnevi so ji ravno sončno elektrarno montirali, pred bajto je montažni bazen, uživajo na polno. Dopust 2x letno.
Skratka, socialc in malo dela na črno in si čisti zmagovalec. Kaj doprinesejo državi. Nič!
 
  • Jezen sem
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in kajn

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz lahko povem za moje sosede. Oba na socialki, en otrok, hišo so jima starši zapustili, 2x avto. Ona na šverc dela manikuro. Ker je, kako se naj izrazim... (zunaj uj notri fuj) ima širok krog kolegic, ji kitajc verjetno ne folga lepila in plastike za nohte delat. Ne izmišljujem si, ker njena "umetniška dela" redno objavlja na FB. Pred 14 dnevi so ji ravno sončno elektrarno montirali, pred bajto je montažni bazen, uživajo na polno. Dopust 2x letno.
Skratka, socialc in malo dela na črno in si čisti zmagovalec. Kaj doprinesejo državi. Nič!
Še vedno precej več kot kak večni študent, upokojenec, kmet ali pa župnik.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.014
113
Kak si kmeta in upokojenca dal v to enačbo, veš samo ti. No če upokojenec ni bil celo življenje to kar sem jaz opisoval, seveda.
Ali si mislil napisat, da je socialc, precej vec stroška za državno blagajno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in ales85

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Kar se tice dela na crno... Laufa samo, ce se podpira obojestransko. Tako da naslednjic zahtevajte racun...

Dva na minimalcu imata tudi kar nekaj bonitet. Tudi neprofitno stanovanje, ce se gremo tistole 5clansko familijo. Prej kot 2 brezposelna z 2 otroki, npr...

To rečeno, eno grupo zgoraj je Pbimbo pozabil. Najvecji paraziti, ki samo jemljejo in niti nazaj ne dajejo preko nakupa fasnge v stacuni npr, so ravno otroci. Sam strosek. In bistveno vecji vsak mesec kot so tele "bonitete". Ker vsi ta glasni bi imeli 3+, ce bi se z njimi kaj zasluzilo. Iz altruizma se drugace odlocajo eni, ja...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Daj no, ne mesaj otrok z izkoriscevalci sistema.

Dejstva:
- socialec oproscen placila rtv 12,75
- oproscen placila dodatnega zavarovanja, 35 po osebi
- oproscen placila vrtca
- prehrana v soli, srednji soli
- prevoz v srednji, na studiju
- zastonj osnovno zavarovanje
- učbeniki
- izredne pomoci v obliki drv, placila poloznic ipd

Pa se kaj sem verjetno pozabil. Saj zastavljeno je ok, ce si v tezkem obdobju pa da preguras. Samo bi se morale zadeve striktno preverjati in minimalizirati izkoriscevalce. Le teh je sicer manj, kot pred leti. Po mojem mnenju. Sem poznal tipa, ki ga je zavod posiljal na razgovore. Tam se je pa delav mutav, nezainteresiran. Vlekel dsp kar dolgo, hkrati pa sel nekaj krat mesecno v Avstrijo kaj obirat, pomagat. Prav nic mu ni manjkalo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Daj no, ne mesaj otrok z izkoriscevalci sistema.

Dejstva:
- socialec oproscen placila rtv 12,75
- oproscen placila dodatnega zavarovanja, 35 po osebi
- oproscen placila vrtca
- prehrana v soli, srednji soli
- prevoz v srednji, na studiju
- zastonj osnovno zavarovanje
- učbeniki
- izredne pomoci v obliki drv, placila poloznic ipd

Pa se kaj sem verjetno pozabil. Saj zastavljeno je ok, ce si v tezkem obdobju pa da preguras. Samo bi se morale zadeve striktno preverjati in minimalizirati izkoriscevalce. Le teh je sicer manj, kot pred leti. Po mojem mnenju. Sem poznal tipa, ki ga je zavod posiljal na razgovore. Tam se je pa delav mutav, nezainteresiran. Vlekel dsp kar dolgo, hkrati pa sel nekaj krat mesecno v Avstrijo kaj obirat, pomagat. Prav nic mu ni manjkalo.
Pa še to dopiši, da socialcu ni potrebno plačevati nobenih kazni za prekrške. Ped leti so v Grosuplju izvolili Cigana za občinskega svetnika. Čez dva meseca je dal odpoved, ker mu je FURS vse sejnine zaplenil za poplačilo prekrškov, ki mu jih kot socialcu ni bilo potrebno plačevati.:mad:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Daj no, ne mesaj otrok z izkoriscevalci sistema.

Dejstva:
- socialec oproscen placila rtv 12,75
- oproscen placila dodatnega zavarovanja, 35 po osebi
- oproscen placila vrtca
- prehrana v soli, srednji soli
- prevoz v srednji, na studiju
- zastonj osnovno zavarovanje
- učbeniki
- izredne pomoci v obliki drv, placila poloznic ipd

Pa se kaj sem verjetno pozabil. Saj zastavljeno je ok, ce si v tezkem obdobju pa da preguras. Samo bi se morale zadeve striktno preverjati in minimalizirati izkoriscevalce. Le teh je sicer manj, kot pred leti. Po mojem mnenju. Sem poznal tipa, ki ga je zavod posiljal na razgovore. Tam se je pa delav mutav, nezainteresiran. Vlekel dsp kar dolgo, hkrati pa sel nekaj krat mesecno v Avstrijo kaj obirat, pomagat. Prav nic mu ni manjkalo.

To je bila demagoska opazka na demagoski odziv butca... S tem, da se bojim, da je bil on resen.

Kakor je zastavljeno, je ze prav. Dejstvo pa je, da vsem ki na crno delajo, stango drzijo tisti, ki se najbolj bunijo. In tudi ni res da se bolj splača, ker se ne. Kdor dela ima konec meseca se vseeno vec. Kar je seveda prav in logicno.

Razlike se pa brisejo vse do orenk nadpovprecne place, kar je demotivacijsko, ampam mi imamo pac radi uravnilovko, kadar se gleda v smeri tistih z več, ter demagogijo kadar se obraca v drugo smer.

Socialni transferji imajo svoj namen in so odraz neke napredne druzbe, ker pac ne vrzemo cloveka volkovom, ko je 5 min nekoristen. So tudi pogoji za njih, kjer pa mi sepamo je seveda pri implementaciji. In resitev seveda je sprememba sistema. Bemtis, samo uveljavljaj ga, pa bo prec bolje.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.358
9.775
113
kod Džej-Zija
Slovenski problem je netransparentnost socialnih transferjev. Olajšave take in drugačne, da konec meseca nihče več ne ve, koliko zasluži v primerjavi z nekom drugim. Zato bi bilo nujno transferje močno poenostaviti. Ideja Levice o univerzalnem temeljnem dohodku v tem kontekstu ni slaba. UTD dobi vsak državljan Slovenije, od dojenčka do zadnjega penziča, hkrati se pa ukine vse olajšave. In samo UTD bi moral biti nedotakljiv, vse ostalo bi gladko moralo pasti pod rubež oz. izterjavo, če je potrebno.

Seveda se to v praksi ne bo izvedlo, ker potem politika izgubi potencial za poceni nabiranje volilnih točk, volilnemu telesu na dnu lestvice pa tudi ni v interesu, da bi se transferji poenostavili, ker se ne bi dalo več manipulirati s svojim statusom.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
V pogovoru z ljudmi na MDDSZ (ministrstvu, ki je zadolženo za CSDje) enkrat, uf, kakšnih 15 let nazaj, smo vsi prisotni na sestanku slišali, da so preračunali vse možne scenarije z UTD in se je vsakič izkazalo, da je UTD na splošno cenejši kot obstoječi transferji in bi s takojšnjo ukinitvijo vseh dodatkov in pripadajočih preverjanj ter implementacije talanja UTD vsakemu državljanu samo profitirali. So pa takoj dodali, da so vladajoči videli ta izračun in rekli a ne, ni šans, tega ne bomo nikoli implementirali. Skratka ja, tako je kot pravi mosseero .
 
  • Všeč mi je
  • Žalosti me
Reactions: mosseero in Matey

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
To je bila demagoska opazka na demagoski odziv butca... S tem, da se bojim, da je bil on resen.

Kakor je zastavljeno, je ze prav. Dejstvo pa je, da vsem ki na crno delajo, stango drzijo tisti, ki se najbolj bunijo. In tudi ni res da se bolj splača, ker se ne. Kdor dela ima konec meseca se vseeno vec. Kar je seveda prav in logicno.

Razlike se pa brisejo vse do orenk nadpovprecne place, kar je demotivacijsko, ampam mi imamo pac radi uravnilovko, kadar se gleda v smeri tistih z več, ter demagogijo kadar se obraca v drugo smer.

Socialni transferji imajo svoj namen in so odraz neke napredne druzbe, ker pac ne vrzemo cloveka volkovom, ko je 5 min nekoristen. So tudi pogoji za njih, kjer pa mi sepamo je seveda pri implementaciji. In resitev seveda je sprememba sistema. Bemtis, samo uveljavljaj ga, pa bo prec bolje.

No pa ko pazljivo vse skupaj preberes, se strinjava v veliki vecini. Razen v tistem, ko mata dva na minimalcih vec. Mata ja. Za 300ur skupnega dela in 300€ na mesec vec od nekoga, ki se praska doma, pac ni vredno.

S tem da:
- dodatno 70, rtv 12
- vrtec 100€
- v soli malica
Pa podobne stvari, pa razlika pocasi kopni.

Treba se bo pa osredotovit na srednji sloj in jih je obravnavat kot hude bogatase. Ker ravno to se dela.