Dodatno zdravstveno zavarovanje

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Trenutno sem na Vzajemni. Se splača kaj menjat zaradi določenih ''dodatkov'' ali bonitet pri prestopu?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Nope. Časi, ko je bilo kaj več kot zgolj par deset centov razlike v ceni + darilo v primeru prestopa so mimo. Imaš torej na voljo skorajda identične cene ter popolnoma identične pogoje, posledično menjava ni smiselna razen, če se naveličaš logotipa/imena zavarovalnice. Se pa lahko najde dodatna vrednost dopolnilnega (in ne dodatnega) zdravstvenega zavarovanja pri kakšnih dodatnih ugodnosti znotraj same zavarovalnice v kolikor imaš / bi imel / boš imel še kakšna druga zavarovanja. Pri Vzajemni imaš recimo lahko dobroimetje, ki ga koristiš pri premijah itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
188
22
18
Kako je dobra ta vzajemna, podarja, kar smo jim že plačali. Kaj ne vidijo, koliko manj je v enem letu plačil za zdravljenje, ko je vsaj 20 % manj obravnav.
Torej jaz ne profitiram NIČ, ker sem pravkar odstopil od tega zavarovanja.
Sedaj pa da vidim, koliko me kaj stane, ko grem čez leto k zdravniku. Prej tako ne bo normalizacije, da bi sprejeli nekoga, ki nima kovid.
Se spomnim, da smo nekoč imeli nižjo premijo, krvodajalci. Tudi to je nekam pobegnilo! Kdo ve v kateri žep.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
A za 40€ naj bi zaupal zdravje nekemu Kovančku? :valjamse:
Saj ne zaupaš zdravja, ampak izbiro zavarovalnice. Te pa so, kar se zdravja tiče, vse podvržene istim predpisom. Če pa imajo kako dodatno ugodnost, pa moraš sam vedeti (in če ne veš, je vseeno, če jo imajo).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Kako je dobra ta vzajemna, podarja, kar smo jim že plačali. Kaj ne vidijo, koliko manj je v enem letu plačil za zdravljenje, ko je vsaj 20 % manj obravnav.
Torej jaz ne profitiram NIČ, ker sem pravkar odstopil od tega zavarovanja.
Sedaj pa da vidim, koliko me kaj stane, ko grem čez leto k zdravniku. Prej tako ne bo normalizacije, da bi sprejeli nekoga, ki nima kovid.
Se spomnim, da smo nekoč imeli nižjo premijo, krvodajalci. Tudi to je nekam pobegnilo! Kdo ve v kateri žep.
Saj razna doplačila za zdravnika ali zdravila načeloma niso kaj posebno velik strošek. Bolj je problem, če si brez dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja in imaš neko nesrečo zaradi katere moraš potem biti dlje časa v bolnici pa po možnosti v kombinaciji s še kakšnimi naknadnimi posegi. To je tisto, kar te lahko potem konkretno udari po žepu in ne tistih nekaj evrov za morebitna doplačila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: semnov

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Saj ne zaupaš zdravja, ampak izbiro zavarovalnice. Te pa so, kar se zdravja tiče, vse podvržene istim predpisom.
Pri dopolnilnem zavarovanju, ki ga nudijo Triglav, Generali in Vzajemna so podrobnosti res identične, pri ostalih dodatnih zavarovanjih, ki jih pa nudijo vse zavarovalnice na SLO trgu pa niti ne in se je kar smiselno malo poglobiti v vse skupaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
188
22
18
Saj razna doplačila za zdravnika ali zdravila načeloma niso kaj posebno velik strošek. Bolj je problem, če si brez dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja in imaš neko nesrečo zaradi katere moraš potem biti dlje časa v bolnici pa po možnosti v kombinaciji s še kakšnimi naknadnimi posegi. To je tisto, kar te lahko potem konkretno udari po žepu in ne tistih nekaj evrov za morebitna doplačila.
Žal je to res edino, kar se mi lahko zalomi. Sicer bomo sedaj tako zopet zaprti, ne bom šel na cesto. Doma se izogibam da grem na češnjo. Žal, malo loterijo se igram. Ne pozivam nikogar, da se mi pridruži. :)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Pa saj verjetno vsi vedo, da je premija odvisna od tega koliko let nisi plačeval DZZ.
Za vsako leto neplačevanja je premija za 3 odstotke višja od osnovne.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pri dopolnilnem zavarovanju, ki ga nudijo Triglav, Generali in Vzajemna so podrobnosti res identične, pri ostalih dodatnih zavarovanjih, ki jih pa nudijo vse zavarovalnice na SLO trgu pa niti ne in se je kar smiselno malo poglobiti v vse skupaj.
Ali lahko daš en primer neke ključne podrobnosti, ki dejansko nekaj pomeni v praksi? Nikoli se nisem spuščal v podrobnosti, domneval sem (ker me pač ni zanimalo), da morajo vse te zavarovalnice zagotavljati isti minimalni nivo storitev. Kar so bonusi/bonbončki je pa drugo. Ampak načeloma naj bi zagotavljali vse, kar je bilo prej že vključeno v premijo za ZZZS.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Ali lahko daš en primer neke ključne podrobnosti, ki dejansko nekaj pomeni v praksi? Nikoli se nisem spuščal v podrobnosti, domneval sem (ker me pač ni zanimalo), da morajo vse te zavarovalnice zagotavljati isti minimalni nivo storitev. Kar so bonusi/bonbončki je pa drugo. Ampak načeloma naj bi zagotavljali vse, kar je bilo prej že vključeno v premijo za ZZZS.
Tole imaš v mislih dopolnilno in ne dodatno zavarovanje kajne? V tem primeru seveda vse tri zavarovalnice zagotavljajo enake storitve in sicer zagotavljajo kritje doplačil, ki ti jih osnovno zdravstveno zavarovanje ne krije.

Zavarovalni pogoji Triglav, 3.člen: https://www.triglavzdravje.si/wps/w...;CACHEID=9b0f0559-66f9-4c86-9f82-1ec1872f6241

Zavarovalni pogoji Vzajemna, 7.člen: https://www.dopolnilnozavarovanje.si/wp-content/uploads/2021/05/VZ-splosni-pogoji.pdf

Zavarovalni pogoji Generali, 3.člen: https://www.generali.si/documents/1...ZZ-01_19/8295e36f-d31e-4d21-8faa-ba723d8d6dcd

Kaj pa osnovno zdravstveno zavarovanje dejansko krije pa je razvidno iz 23. člen Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju: http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO213
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

vprasanje1

Pripravnik
18. jul 2020
128
9
18
Pri dopolnilnem zavarovanju, ki ga nudijo Triglav, Generali in Vzajemna so podrobnosti res identične, pri ostalih dodatnih zavarovanjih, ki jih pa nudijo vse zavarovalnice na SLO trgu pa niti ne in se je kar smiselno malo poglobiti v vse skupaj.

Tako je, ker je pridopolnilnem zavarovanju vse enako, ne glede na to, kje si, se splača pogledat, kje dobiš največjo nagrado. Trenutno je tu: https://www.kovancek.com/menjaj-dop...IYHxpv3CPWgmZBx3bMYrbYlFWcH-k9Nt_dhj6n2zocqV8 če uporabiš promo kodo : 78ef2b75

Dobiš kar 40+40€!
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Ksz

Leto je mimo odkar sem na vzajemni in lahko spet prestopim drugam. Hiter pregled pove, da je najcenejsi generali za 33,46€.

Obstaja kaksna boljsa varianta ali radodarnejsi broker ki ponuja vec freebijev?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Mas prav, polica velja dve leti. Ampak vcasih je bila celo daljsa (10 let?) in si vseeno lahko prekinil po enem letu (plus 3 mesece cakalne dobe za prestop)