Delavska hranilnica

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
So me včeraj lepo zajebali v trgovini, ko na blagajni ni šlo plačati. V gpay namerno nimam vnešene kartice, ker imajo tudi otroci kdaj telefon v roki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Kaj pa tisti ki nočemo gugl peja podpirat?
Prodas gugl androida in kupis ajfona? Al pa nokio s30 na knofe?

Analogija z oem proizvajalci androidov: razvijajo svoj dialer, calendar ali messaging app. Vse to stane, scasoma vsi (izjema najvecji) prestavijo na guglov "original" app. Ki mogoce nima vseh featurjev, bo pa pridobil nove relativno hitro, ker se razvija s svetlobno hitrostjo v primerjavi z oem appi. In tudi security ter kompatibilnost z novimi verzijami os nista vec problematicna oz. na grbi oem.

Mogoce se spomnis kalvarije DH denarnika pri prehodu na android 12(?). Zadeva pol leta ni delovala, app se enostavno ni zagnal. Takrat sem naredil forced downgrade na staro verzijo denarnika, ki je zacuda deloval. Dokler niso na backerndu implementirali kontrole, ki ni dovolila povezave, ce uporabnik ni imel najnovejse verzije denarnika. Ki pa seveda ni deloval:bonk:

Itak tega ne razvijajo sami, zunanji dev shop je ocitno jebivetrski, in ker gre ravno za (malo) banko, je imo odlocitev za google pay edina smiselna.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Qrc pri ajfonu je še slabše :zavijazocmi:

"Funkcionalnosti DH Denarnika se razlikujejo glede na tip telefona in vrsto operacijskega sistema. V operacijskem sistemu iOS zaradi omejitev, postavljenih s strani Apple-a, ni mogoče digitalizirati kartic in z njimi izvajati plačila ter izvrševati plačila Flik preko NFC komunikatorja na prodajnem mestu."
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Prodas gugl androida in kupis ajfona? Al pa nokio s30 na knofe?

Analogija z oem proizvajalci androidov: razvijajo svoj dialer, calendar ali messaging app. Vse to stane, scasoma vsi (izjema najvecji) prestavijo na guglov "original" app. Ki mogoce nima vseh featurjev, bo pa pridobil nove relativno hitro, ker se razvija s svetlobno hitrostjo v primerjavi z oem appi. In tudi security ter kompatibilnost z novimi verzijami os nista vec problematicna oz. na grbi oem.

Mogoce se spomnis kalvarije DH denarnika pri prehodu na android 12(?). Zadeva pol leta ni delovala, app se enostavno ni zagnal. Takrat sem naredil forced downgrade na staro verzijo denarnika, ki je zacuda deloval. Dokler niso na backerndu implementirali kontrole, ki ni dovolila povezave, ce uporabnik ni imel najnovejse verzije denarnika. Ki pa seveda ni deloval:bonk:

Itak tega ne razvijajo sami, zunanji dev shop je ocitno jebivetrski, in ker gre ravno za (malo) banko, je imo odlocitev za google pay edina smiselna.
Nisi ravno prispeval k rešitvi, ker recimo druga največja banka v SLO, če ni celo prva z vsemi priveski OTP - NKB, SKB je naredila enako. Meni sicer to plačevanje sploh ni življensko in komot še naprej shajam brez njega, se mi pa zdi neumno da tako nastavljamo riti pred guglom.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.641
998
113
Če imaš Android si pač v Google ekosistemu in čisto enako nastavljaš rit, če uporabljaš GPay ali pa eno, od Googla požegnano, aplikacijo iz Google Store. Ne morejo razni Denarniki delovati brez Google knjižnic in NFCja. Zato tudi zadeve ne delujejo na rootanih mobilnikih s svojim OS.
Enako, če imaš Apple.

Tako da edino logično za banke je, da so nehali razvijati svoje polizdelke in šli na GPay.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Torej je denarnik zdaj čist u qurtzu?! Če od petka mi ga ne zažene, plačila preko NFC ne delajo.

Torej je potreben prehod na gugl denarnico. A že dela? Berem da je treba za pay nastavit v denarniku kateri pa se ne zažene. In kako je potem z Flik plačili?!

Ravno tako v denarniku nastavljam limite plačil.

Sem iskal info na spletni strani DH pa ni bilo še nič zapisanega?!

Jajce!
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
A je posodobljen na zadnjo verzijo??. Pri meni se je bilo potrebno po namestitvi nove verzije še enkrat prijaviti v rekona račun, sadaj pa dela normalno.
Ja. Sem ga odstranil in namsestil novega. Čez rekono gre potem pa napiše da je prišlo do napake in naj poizkusim ponovno.
 

Priponke

  • Screenshot_20240204_200622_DH Denarnik.jpg
    Screenshot_20240204_200622_DH Denarnik.jpg
    136,2 KB · Ogledi: 24

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.126
2.471
113
Flik dela kot prej brez posebnosti, je pa treba za kartice gpay nastavit in potem tudi to dela. Sem šel na bankomat in normalno dvignil denar z telefonom, prav tako plačal na pumpi bp.
Kako si uredil, da si lahko plačal na pumpi s Flikom? Meni se je zadnjič zgodilo, da mi je Curve poslal novo kartico in avtomatsko preklical še veljavno staro. Seveda nova ni prispela celih 20 dni. In tako sem ravno, ko so jo preklicali bil na petrolu, želim plačati, zavrnjeno. Preklopim na Flik, zavrnjeno (DBS)... Na koncu je šlo tako daleč, da so mi od doma pripeljali drugo kartico, da sem lahko plačal. Polizdelki.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Kako si uredil, da si lahko plačal na pumpi s Flikom? Meni se je zadnjič zgodilo, da mi je Curve poslal novo kartico in avtomatsko preklical še veljavno staro. Seveda nova ni prispela celih 20 dni. In tako sem ravno, ko so jo preklicali bil na petrolu, želim plačati, zavrnjeno. Preklopim na Flik, zavrnjeno (DBS)... Na koncu je šlo tako daleč, da so mi od doma pripeljali drugo kartico, da sem lahko plačal. Polizdelki.
Nisem plačal s flikom ampak debet mc.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.989
3.747
113
Ljubljana
hmpg.net
S Flikom lahko plačujete tudi na prodajnih mestih, ki omogočajo to storitev.

Kako? Uporabniki Flika na prodajnem mestu preprosto skenirate QR kodo iz POS terminala tako, da kliknete na Flik pay na vstopnem zaslonu vaše mobilne banke. Ko se prikažejo podatki za plačilo le-te potrdite in transakcijo avtorizirate.
Kje? Plačujete lahko na prodajnih mestih, označenih z znakom Flik.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Ne pridem mimo adguarda. Denarnik dela edino, če izklopim adguard. S tem pa leti vse sranje mimo. Sem poizkušal različne filtre v AG za denarnik, pa ne spusti čez. Ima še kdo nameščen adguard in denarnik pa da mu zadnja verzija dela?!