Delavska hranilnica

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Saj Klikina ne plačuješ posebej, ker je vsebovan v paketih, ki pa se vsaj zaenkrat, niso podražili.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Odkrili so toplo vodo. :bonk:

"Spoštovani komitenti,


za vas uvajamo novosti. V spletni in mobilni banki vam tako med prvimi v Sloveniji nudimo možnost, da spoznate in uporabljate takojšnje plačilo.

Takojšnje plačilo je domača plačilna transakcija, ki se izvrši le v nekaj sekundah, vsak dan v tednu, ne glede na uro (24/7), na račun fizične ali pravne osebe v Sloveniji.

Pri pripravi plačilnega naloga v spletnih ali mobilnih bankah imate tako možnost izbire opcij:

Takoj – opcijo lahko uporabite pri domačih plačilih, pri čemer je plačilni nalog poravnan v nekaj sekundah, vse dni v tednu, ne glede na uro.

Navadno – opcijo lahko uporabite pri domačih in čezmejnih plačilih, pri čemer je plačilni nalog poravnan v skladu z urnikom plačilnega prometa (nalogi, prejeti do 15.30 ure, so poravnani isti delovni dan).

Nujno – opcijo lahko uporabite pri domačih in čezmejnih plačilih, pri čemer je plačilni nalog banki prejemnici predan v roku pol ure (nalogi, prejeti do 16.30 ure, so poravnani isti delovni dan).

Prepričani smo, da bo nova storitev poenostavila vaše poslovanje in vam želimo, da vaše plačevanje poteka preprosto, hitro in učinkovito.


Lep pozdrav,

DH"
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
ksz

DH Denarnik in Flik plačila: danes ugotovil, da ne morem poslat (ali zahtevat) denarja kontaktu, ki ima preverjeno delujoč Flik. Aplikacija mi odpre opozorilo, da kontakt ni registriran za uporabo sistema Flik. Enako opozorilo dobim, če izberem "plačilo drugemu" in ročno vnesem njegovo telefonsko številko.

Fun fact: ko sem tehnični podpori opisal težavo, sem jih tudi prosil, da preverijo telefonsko številko mojega kontakta. Preverili so jo v sistemu Flik, in seveda njim deluje vse b.p. Telefonska številka je registrirana pravijo. Kaj več da mi ne morejo pomagat.

Potem sem šel brisat račun iz Denarnika, odstranil sem app, ponovno zagnal telefon, namestil app, se prijavil, ponovno nastavil in uvozil kartice... in težava je še vedno tukaj :mad:

To je edini kontakt pri katerem sem naletel na tovrstno težavo. On ima račun sicer pri Abanki (oz. NKBM / OTP, kakorkoli se že pač imenujejo danes). Telefon imam pa Android 13. Kakšna ideja kaj še poizkusit?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Če ti dela pri vseh drugih, je potem verjetno samo ena zadeva problem in sicer napaka na strani uporabnika.
Vključi naj Flik v aplikaciji ;). Pri DH to narediš v Denarniku.
Hranilnik.png
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Njemu Flik preverjeno deluje, lahko posilja denar, lahko ga sprejema, tudi tehnicna podpora DH pravi, da je uporabniska tel. stevilka aktivirana za placila (preverili so neposredno v sistemu Flik).

Samo jaz mu ne morem nakazati denarja ali poslati zahtevka za nakazilo.
 

Priponke

  • Screenshot_2023-11-29-20-57-10-30_2f6d168f60770a079a88950b98151203.jpg
    Screenshot_2023-11-29-20-57-10-30_2f6d168f60770a079a88950b98151203.jpg
    284,2 KB · Ogledi: 14

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Potem pa sem brez ideje, žal.
Ti nakaži tretji osebi in ona njemu. Rešeno.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Pranje denarja je ena najbolj izrabljenih besednih zvez, ki jo neuk folk uporablja za vse od 200g pakirane klobase, ki tehta celih 196g, do lokalnega fasaderja, ki si je omislil novega audija. V vecini primerov popolnoma napacno, kot si ze sam ugotovil.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Danes sem v tujini skusal placati z denarnikom in ni slo. Ker se mi je mudilo, nisem gledal kaj naj bi bilo narobe, ampak sem enostavno potegnil fizicno kartico iz denarnice.

Kasneje se ugotovil, kaj je bil najbrz vzrok tezav: kot privzeto placilno sredstvo sem nastavil denarnik, ki pa v novi verziji te funkcionalnosti ne omogoca vec. Izbrat bi moral google pay in tam ustrezno DH kartico
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Blazko imaš prav. Če hočeš plačevai z gsm te po novem silijo v gpay. V denarniku imaš na voljo samo Flik, kartic pa sploj ni več na izbiro :p

Tole piše v pogostih vprašanjih:

"Za izvajanje brezstičnih kartičnih plačil z mobilno napravo, morate vašo DH kartico dodati v Google Pay in nastaviti Google Denarnico kot privzeto plačilno sredstvo. Mobilna denarnica DH Denarnik ostaja obvezen pripomoček pri potrjevanju spletnih plačil s karticami ali s Flik."

Ali je nadgradnja DH Denarnika obvezna?​

Z nadgradnjo nove verzije DH Denarnika uvajamo Google Pay, izboljšujemo uporabniško izkušnjo in skrbimo za večjo varnost. Posamezne funkcionalnosti predhodne verzije, zlasti mobilna plačila s karticami, ki se nadomeščajo z uporabo Google Pay, bodo uporabnikom na voljo zgolj omejen čas. Zaradi navedenega je nadgradnja obvezna.

Kaj, če ne želim uporabljati Google Pay?​

Google Pay je storitev tretjega ponudnika mobilnih denarnic Google, pri čemer se lahko odločite, da te storitve ne boste uporabljali. V hranilnici sledimo bančnim trendom in vam želimo približati moderno uporabniško izkušnjo pri plačevanju s karticami, ki jo prinaša Google Pay.

Kako določam plačilne kartice v mobilni denarnici?​

S plačilnimi karticami upravljate v meniju Moje kartice, kjer lahko dodate izbrano kartico v Google Pay, določate privzeto plačilno kartico v Google Pay in upravljate z varnostnimi nastavitvami.
Dodano kartico lahko kadarkoli odstranite iz storitve Google Pay. To storite tako, da v Google Denarnici izberete kartico in izberete opcijo "Odstrani plačilno sredstvo"
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113

Kaj, če ne želim uporabljati Google Pay?​

Google Pay je storitev tretjega ponudnika mobilnih denarnic Google, pri čemer se lahko odločite, da te storitve ne boste uporabljali. V hranilnici sledimo bančnim trendom in vam želimo približati moderno uporabniško izkušnjo pri plačevanju s karticami, ki jo prinaša Google Pay.
Lahko bi preprosto napisali J.B. se!
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Dik