Delavska hranilnica

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 3287

Samo v vednost pri odpiranju racuna pri njih. Ko odpirate racun imate vse zastonj prvo leto. Vendar pozor, ko zelite racun zapreti (poslovni racun) vam racunajo cca 35 eur za zaprtje racuna (traja cca 14 dni in vam za teh 14 dni pac racunajo, kot da je racun normalno odprt - se pravi se nekih 6 eur). V kolikor ste imeli se spletno banko, vam racunajo se 60 eur za uporabo kljucka (ne glede koliko casa ste ga imeli v uporabi, ker vam ga racunajo v naprej za pet let). Pa se to vam sporocijo dva tedna kasneje, ko ste ze mislili, da imate racun ze zaprt.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

meni je teta na šalterju rekla naj pustim na računu cca 35 eur. ker kao ne ve koliko in kaj računajo za zaprtje računa. naj bi oni poslali zahtevek za zaprtje na bankart (zaradi preverb?). danes me pa ta ista teta kliče za 60 eur za spletno banko (ker se kao računa zadeva za vnaprej pet let.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Citat:
Uporabnik smt pravi:
meni je teta na šalterju rekla naj pustim na računu cca 35 eur. ker kao ne ve koliko in kaj računajo za zaprtje računa. naj bi oni poslali zahtevek za zaprtje na bankart (zaradi preverb?). danes me pa ta ista teta kliče za 60 eur za spletno banko (ker se kao računa zadeva za vnaprej pet let.
Kakšno spletno banko pa? Jaz s Sigenca dostopam do spletne banke in nisem dobil nikakršnega ključka. Sicer pa poglej, če je to v splošnih pogojih, katere si podpisal. In če je noter, potem si žal sam kriv, če ni, pa seveda nimajo kaj računat.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Citat:
Uporabnik smt pravi:
meni je teta na šalterju rekla naj pustim na računu cca 35 eur. ker kao ne ve koliko in kaj računajo za zaprtje računa. naj bi oni poslali zahtevek za zaprtje na bankart (zaradi preverb?). danes me pa ta ista teta kliče za 60 eur za spletno banko (ker se kao računa zadeva za vnaprej pet let.

Banka mora vedeti koliko stane zaprtje računa! Preverbe nimajo nikakršne veze s ceno. Banka da povpraševanje v primeru kakšnih dolgov, kreditnih oz posojilnih kartic. Ti moraš imeti samo strošek banke in nikakor ne strošek kakšne druge ustanove ipd.

Po ceniku imajo imajo:

Zaprtje računa
21,00 EUR

Vse ostalo ti morajo dodatno obrazložiti in pojasniti, drugače se obrni na na Banko Slovenije, če bodo kaj palamudili. Preveri še pogodbo, ki si jo sklenil ob odprtju računa.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Bom počakal še do ponedeljka. potem pa se jim obesim na vrat. kreditnih kartic nisem imel. nikoli v minusu ali kakršnemkoli posojilu.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

spletna banka. pač njihova. nisem želel nič extra posebnega. dobil na usb-ju ključ oz certifikat po pošti od pošte. bom preveril na pogodbi (nisem doma), vendar se ne spomnim omembe petih let. selim se na boljše (upam) pa zapiram slo zadeve.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Citat:
Uporabnik smt pravi:
spletna banka. pač njihova. nisem želel nič extra posebnega. dobil na usb-ju ključ oz certifikat po pošti od pošte. bom preveril na pogodbi (nisem doma), vendar se ne spomnim omembe petih let. selim se na boljše (upam) pa zapiram slo zadeve.
Jah, škoda ker nisi vzel Sigenca. Je zastonj in dela povsod.

Veliko sreče na boljšem
cool-1.gif
.

PS: Pa preden boš tam izbral banko temeljito preveri pogoje
grin1.gif
.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Ti si zgleda ob odprtju spletne banke naročil kvalificirano digitalno potrdilo postarca na pametnem ključku gemalto, za katerega pravne osebe prvo leto ne plačajo nič, potem pa štiri leta po 20 eur, torej skupno 80 eur. V primeru da zaprejo račun pa morajo ta znesek poravnati ob zaprtju- zapisano v pogojih poslovanja. Ključek z digitalnim potrdilom, ki velja 5 let je pač tvoj in ti ostane. Če si ga slučajno vrnil ko si zapiral račun, mi pošlji ZS, pa ti ga bodo poslali po pošti. Na ključek lahko varno shraniš katero koli digitalno potrdilo oz celo več - odvisno od velikosti.

Ima pa vsak komitent možnost uporabe že obstoječega potrdila izdanega pri HALCOM, ACNLB, SIGENCA ali POSTARCA. V tem primeru ne rabiš kupit novega potrdila in stroškov s potrdilom ni.
 
Nazadnje urejeno:

sasosa

Pripravnik
1. sep 2007
224
0
16
Rudolfovo
Odločam se o zamenjavi banke (NLB), pa zgleda, da je Delavska hranilnica še najbolj ugodna in najcenejša. Prenesel bi vse osebne račune (tudi žena in sin), pa me zanima, kako ste zadovoljni uporabniki (spletno bančništvo, itd.). Ali ima DH kakšen podoben varčevalni račun kot NLB (polog: ob otvoritvi varčevalnega računa je obvezen prvi polog v višini 100 EUR, ki je hkrati tudi minimalno stanje na varčevalnem računu; vsi nadaljnji pologi v EUR in tujih valutah so lahko kadarkoli, v poljubnih zneskih, dvig: vsak polog v EUR mora odležati najmanj 7 dni...)

Lp
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Tudi jas sem iz NLB šel na Delavsko hranilnico, prav tako moja partnerka in ni nama žal. Spletna banka deluje tako kot mora, jaz sem zadovoljen. Provizija je (0,20€) za spletna plačila je tudi manjša kot drugje (0,20€), se mi zdi-na NLB nisem imel klika. ...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Je res pri DH dvigovanje gotovine zastonj na kateremkoli bankomatu EMU? Tako piše na njihovi strani. Dobil pa sem nek dokument o neki povezavi DH-ZSSS, kjer pa piše, da je brezplačnih samo prvih 10 mesečnih dvigov, nato je cena 0,33EUR/dvig
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
To pa ne bi vedel, sem šel sedaj gledat promet, pa sem največkrat v enem mesecu dvignil gotovino ravno 10 krat, pa nikoli na njihovem bankomatu.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Vzpostavitev trajnikov je pri njih skoraj misija nemogoče bila. No, morda bo sedaj drugače, ko moraš itak pri podjetju urejat.
Sisteme imajo ločene po poslovalnicah, kar pomeni, da mora referent kar švicat in preskakovat med programi, ampak to te ne boli toliko. Sicer pa nimam pripomb.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Jebentiš, ko sem se res že zagrel za njih, skoraj bi šel že kar danes tja, nekako mi ne znese, tako da sem se odločil za jutri. Sedja me je malo minilo, če je problem s SEPA direktnimi bremenitvami. Bom še kaj prebral, vprašal...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Jebentiš, ko sem se res že zagrel za njih, skoraj bi šel že kar danes tja, nekako mi ne znese, tako da sem se odločil za jutri. Sedja me je malo minilo, če je problem s SEPA direktnimi bremenitvami. Bom še kaj prebral, vprašal...
Nisi razumel. Ni problem s SEPA direktnimi bremenitvami, ko so enkrat poštimane. Za jih vzpostavit je pa bil krvav boj, beri ene 3 mesece teženja. Itak je pa sedaj tako, da moraš to urejat pri podjetju in ne več na banki, tako da zna biti sedaj zadeva drugačna.