Delavska hranilnica

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Fajn zadeva!

Poleg tega še vedno priporočam obisk spletnih strani bank v ožjem izboru, ker se lahko z določenimi paketnimi varjantami pride bolj ugodno skozi. Bistvo tistega kalkulatorja je v tem, da primerja njihove "osnovne" TRR-je kar pa na konc mesca/leta ni najbolj ugodno če primerjaš z npr. prej omenjeno paketno ponudbo, ki jo pač določene banke ponujajo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Nikjer ne boš veliko prebral, v kakšni akciji dobiš kaj zastonj za prvo leto, potem ti bodo pa že dali vedet s kom imaš opravka, ti pa v pogodbi x letni aneks in penale za predčasno odhod (kot pri telekomunikacijah).
Sem se zaklel da bom šel z nlb, pa se mi ne da ukvarjat z birokracijo za tisti evrov ali dva na leto.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
Citat:
Uporabnik GrandFelix pravi:
SKB in NKBM mi nista hoteli točno odogovirit in sta napisali, da se za dnevni limit nastavi individualno za vsakega komitenta posebaj in da se moraš zglasti k njimv v matično poslovlanico... Torej imajo ga, samo višino se določi... Torej DH, NKBM in SKB imajo dnevni limit plačil na POS terminalu. Suckers

Sparkasse ima tudi
wink-1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Jaz pri (zaenkrat še) NLB na bankomat dnevno lahko dvignem 450€, na POS v trgovini pa kolikor je na računu vključno z limitom.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Citat:
Uporabnik GrandFelix pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Dobil si popolnoma enak odgovor, kar ti že jaz trobim.

Kaj mi trobiš? Da imajo vse banke določen dnevni limit?

Retorično vprašanje al kako? Da naj te uslužbenci v banki ne delajo neumnega, prav tako naj te ne pošiljajo naokoli. Za indvidualni limit se zmeniš izključno preko banke oz uslužbenca, ki je tvoj skrbnik.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

Ali ima kdo na androidu nameščeno mobilno banko od DH?
Zanima me, če zaradi varnosti morda zahteva spremembo zaklepanja (pin, pikice, prstni odtis...)?? Ker sedaj nimam nič od tega nastavljano.

Ali kaj pogreša v appu?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na mobilni dostopaš brez Sigence s prijavo naprave (telefona) preko E-banke in z osebnim geslom.
Jaz pogrešam poslovno mobilno.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa zahteva spremembo zaklepanja?

V pogojih sem našel to:
15. člen
Hranilnica zahteva, da uporabnik zaščiti dostop do mobilnih naprav, kjer ima nameščeno mobilno
aplikacijo Dh-Mobilni z dodatnim varnostnim mehanizmom (geslo, prstni odtis, vzorec itd.), redno
posodablja operacijski sistem in antivirusni program. Odgovornost za vdor v mobilno napravo je na strani
uporabnika.

A ni po "novem" tako, da ne potrebuješ več poslovnega računa, če imaš s.p.? In bi si tako lahko spremenil račun in uporabljal mobilno banko?
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
ksz

Ali ima kdo na androidu nameščeno mobilno banko od DH?
Zanima me, če zaradi varnosti morda zahteva spremembo zaklepanja (pin, pikice, prstni odtis...)?? Ker sedaj nimam nič od tega nastavljano.

Ali kaj pogreša v appu?

Jaz jo imam na ifonu, ampak je verjetno podobna tudi na androidu (glede na avtorja in screenshote je najbrz tudi tista od Sberbank podobna).
Definitivno pogresam moznost, da bi se prijavljal s pomocjo prstnega odtisa (kar podpirajo tudi npr. Revolut. N26 etc.). Pa precej neoptimalen app je - mislim, da so eni trije zasloni, preden prides do prvega z "gumbi", pa se tam moras potem se en gumb tapniti, da prides do stanja racuna (pod Moji racuni - v bistvu bi tole po vseh "pravilih" moralo biti na prvi strani).
uf-1.gif

Ni mi tudi jasno, kaj za vraga predstavlja prazna zgornja polovica zaslona v appu (gumbi so na spodnji polovici)...
tongue-1.gif

Skratka... nekaj malega dela bi imeli, da zadevo porihtajo kot se zagre.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
pa zahteva spremembo zaklepanja?

V pogojih sem našel to:
15. člen
Hranilnica zahteva, da uporabnik zaščiti dostop do mobilnih naprav, kjer ima nameščeno mobilno
aplikacijo Dh-Mobilni z dodatnim varnostnim mehanizmom (geslo, prstni odtis, vzorec itd.), redno
posodablja operacijski sistem in antivirusni program. Odgovornost za vdor v mobilno napravo je na strani
uporabnika.

A ni po "novem" tako, da ne potrebuješ več poslovnega računa, če imaš s.p.? In bi si tako lahko spremenil račun in uporabljal mobilno banko?

Tu se banka samo zaščiti, da si sam odgovoren, če nimaš zaklenjenega telefona in nastavljen avtomatični vpis gesla, da ti nekdo vdre v račun in oni niso nič krivi.

Nimam s.p. ampak d.o.o. poslovni račun + osebni račun. Tudi sigenci rabiš dve za to.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Na mobilni dostopaš brez Sigence s prijavo naprave (telefona) preko E-banke in z osebnim geslom.
Jaz pogrešam poslovno mobilno.
Kot je meni znano, je poslovna mobilna že od lani na voljo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Na mobilni dostopaš brez Sigence s prijavo naprave (telefona) preko E-banke in z osebnim geslom.
Jaz pogrešam poslovno mobilno.
Kot je meni znano, je poslovna mobilna že od lani na voljo.

Hvala - prešprical.

Sem pa sedaj preverjal in povsod piše, da je možno za osebni in poslovni račun, ampak meni poslovnega ne kaže nikjer. Bom jih enkrat poklical.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik d3esaly pravi:
Tako je. Imam poslovni (d.o.o.) ter osebni račun na iPhonu.

Meni s.p. račun ponudi aktivacijo Mobilne DH, d.o.o. račun pa ne pa sta oba na istem internetnem bančništvu aktivna.
confused-1.gif

A imaš naloženi dve aplikacijo ločeno al kako se prijavljaš not?